GOL Rapid! Kusnir duce scorul la 3-1 cu un șut din 7 metri
  • 79 | Schimbări
    Iese de pe teren Rafa Jorda înlocuit cu N'koyi
  • 78 | OcaziiRapid
    Lovitură liberă periculoasă pentru Clinceni de la marginea careului de 16 metri, rămasă însă fără rezultat pe tabela de marcaj
  • 73 | Goluri
    GOL Rapid!Vlăduț Morar își readuce echipa în avantaj cu un șut din interiorul careului
  • 72 | Goluri
    GOL Clinceni! Liviu Ganea a egalat pentru Clinceni
  • 71 | OcaziiRapid
    Sut periculos Benzar, de la marginea careului de 16 metri. Drăghia reușește să respingă în corner
  • 54 | OcaziiRapid
    Șut periculos al lui Ghinga. Mijlocașul Clinceniului a tras fără preluare de la circa 25 de metri, puțin pe lângă poarta lui Drăghia
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Florin Ștefan vede cartonașul galben după un fault asupra lui Tudoran
  • 49 | OcaziiRapid
    Ocazie mare Clinceni. Antohi șutează periculos de la marginea careului de 16 metri, puțin pe lângă poarta lui Drăghia
  • 45 | Start a doua repriza
    A început repriza a doua
  • 45+2 | Final repriza 1
    Final de primă repriză
  • 43 | Goluri
    Gol Rapid! Vlăduț Morar reușește să deschidă scorul cu un șut din interiorul careului, după o centrare venită din partea dreaptă de la Tudoran
  • 40 | OcaziiRapid
    Kuku șutează de la 16 metri, mingea este însă deviată în corner de jucătorii Rapidului
  • 37 | OcaziiRapid
    Iulian Popa șutează din interiorul careului pe lângă poarta lui Iancu, după o gafă a fundașilor de la Clinceni
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Nicolae Vasile primește cartonașul galben după un fault asupra lui Costin Gheorghe
  • 30 | OcaziiRapid
    Contraatac Clinceni. Kuku centrează de pe partea dreaptă însă Antohi reia slab din interiorul careului rapidist.
  • 17 | OcaziiRapid
    Ocazie mare pantru Rapid, Iulian Popa îl găsește în careu pe Jorda al cărui șut este scos în corner de portarul celor de la Clinceni
  • 15 | OcaziiRapid
    Prima ocazie mare pentru Rapid. Kusnir a centrat de pe partea dreaptă, iar Iulian Popa reia, din 6 metri, puțin pe langă poarta lui Iancu
  • 14 | Faze meciRapid
    Lovitură liberă pentru Rapid. Șutează Vlăuț Morar, fără probleme însă pentru Iancu
  • 6 | Faze meciRapid
    Lovitură liberă pentru Clinceni de la peste 30 de metri. Andrei Antohi a reluat cu capul, din 8 metri, centrarea lui Nițu, însă Drăghia a prins fără probleme.
Mugur BolohanAcademica Clinceni

Rapid - Academica Clinceni 3-1. Giuleștenii revin în Liga 1 după un sezon la matineu

Rapid a promovat matematic în Liga 1, după un sezon de exil. Lideri în prima serie, giuleştenii şi-au asigurat calificarea directă cu o etapă înainte de finalul sezonului, în urma victoriei obținute pe teren propriu cu Academica Clinceni.

Vlăduţ Morar a deschis scorul cu două minute înainte de pauză (min 43). Oaspeţii au dat replica în minutul 72, prin Liviu Ganea, proaspăt intrat pe teren. Jucătorii de la Clinceni nu au apucat însă să se bucure prea mult pentru egalarea obținută. Un minut mai târziu, acelaşi Morar a reuşit dubla (min 73) pentru giuleșteni. Golul de 3-1, care a ridicat stadionul în picioare, a fost marcat în minutul 83, de Kușnir. Finalul jocului a declanșat fiesta în Giulești.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...