Mateiu șutează pe lângă poartă din lovitură liberă.
Stoenac șutează de la marginea careului, dar Calancea reține cu siguranță.
Alexandru Zaharia a intrat în locul lui Stoenac.
lințaru este foarte aproape să centreze direct în poartă. Calancea reușește însă să respingă.
64 |
Cartpnaș galben pentru Măzărache.
63 |
O nouă mare ocazie irosită de Juventus. Lansat foarte bine în interiorul carelui, Stoenac n-a putut să-l învingă pe Calancea.
62 |
Zlatinski șutează cu piciorul stâng de la aproape 30 de metri, dar mingea se duce pe lângă poartă.
58 |
Ratare uriașă pentru Juventus. Walace nu nimerește cadrul porții, din apropiere, după ce a fost scăpat de Spahija din marcaj.
55 |
Ciprian Petre a intrat în locul lui Cazan.
53 |
Gustavo ratează penalty-ul! Brazilianul a șutat cu mult peste poartă, după ce a alunecat înainte de a șuta.
52 |
Penalty pentru Craiova. Cătălin Popa arată punctul cu var, după ce Walace l-a faultat pe Burlacu.
46 |
45+3 |
Pauză la Ploiești. 1-0 pentru Craiova.
45+2 |
Cartonaș galben pentru Călințaru.
45 |
GOOOOOOOOOOOOL Craiova!!! Gustavo deschide scorul, cu o reluare în poarta goală. Mitriță a șutat de la peste 20 de metri, Stoian respinge în față, reușește să-l blocheze apoi și pe Roman, dar, nu mai poate face nimic în fața brazilianului.
43 |
Ocazie uriașă ratată de Mitriță. Scăpat singur cu portarul, acesta îl driblează pe Stoian, dar apoi este blocat de Beța.
40 |
Cartonaș galben pentru Mateiu.
38 |
Briceag șutează în zid, după lovitura liberă indirectă din interiorul careului.
37 |
Cătălin Popa acordă lovitură liberă indirectă din interiorul careului pentru Craiova, după un joc periculos al lui Băjenaru asupra lui Dimitrov.
36 |
Roman reia din apropiere, dar este blocat de Walace.
28 |
Stoenac ratează prima șansă a lui Juventus. Acesta a șutat în brațele lui Calancea, din interiorul careului.
22 |
Gustavo încearcă o reluare spectaculoasă. Acesta a trimis pe spate, peste poartă, din apropierea careului mic.
14 |
Gustavo șutează pe jos dintr-o lovitură liberă de la mare distanță. Stoian reține fără probleme.
10 |
Zlatinski șutează peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri.
5 |
Roman șutează de la peste 20 de metri pe centrul porții adverse, iar Stoian reține cu siguranță.

Devis Mangia

Juventus Bucureşti - CS U Craiova 0-1. A doua victorie a sezonului pentru echipa lui Mangia

Gustavo i-a adus a doua victorie Craiovei în campionat, în deplasarea cu Juventus Bucureşti, în care a mai ratat și un penalty. Oltenii sunt neînvinşi după cinci etape.

Cu doar un punct în primele patru etape, Juventus Bucureşti a ratat prima la poarta Craiovei, prin Stoenac. Oltenii au primit lovitură liberă indirectă pentru un juc periculos al lui Băjenaru. Execuţia lui Briceag nu a trecut însă de zidul nou-promovatei.

A urmat pasa superbă a lui Gustavo pentru Mitriţă, care a fost blocat după ce a trecut de portarul advers. Şi aşa, Craiova a reuşit să marcheze până la pauză. De data aceasta, faza a pornit de la Mitriţă, iar Gustavo s-a aflat la finalizare.

La şapte minute după pauză, echipa italianului Mangia a primit penalty pentru o intrare a lui Walace la Burlacu. Omul care a deschis scorul, Gustavo, a alunecat şi a trimis mult peste.

Şase minute mai târziu, a venit rândul lui Walace să rateze incredibil la poarta Craiovei. S-a terminat 1-0 pentru olteni, care şi-au trecut în cont a doua victorie a campionatului şi sunt neînvinşi în cinci etape.

Etapa viitoare, Juventus Bucureşti joacă la Chiajna, iar Craiova primeşte vizita liderului FC Botoşani.