Rivaldinho intră în locul lui Adam Nemec.
Balauru se opune la șutul lui Nascimento, iar, apoi, Costache trage în bară.
Ionuț Șerban a intrat în locul lui Paul Anton.
71 |
Nemec șutează în blocaj, mingea revine la el, iar apoi trage peste poartă.
67 |
Cernat încearcă un șut din apropierea mijlocului terenului, după ce l-a văzut pe Penedo ieșit din poartă. Portarul panamez s-a repliat la timp și a reușit să rețină.
63 |
Florin Cernat a intrat în locul lui Costin Lazăr.
60 |
GOOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Diogo Salomao trece de Balaur și marchează cu mult calm, după ce rămâne singur cu portarul.
56 |
GOOOOOOOOOOOOL Dinamo! Filipe Nascimento înscrie un gol de senzație, din lovitură liberă!
54 |
GOOOOOOOOOOOOL Voluntari! Mihai Voduț șutează imparabil și restabilește egalitatea.
53 |
Penalty pentru Voluntari! Ivanovici a fost faultat în careu de Dudea.
49 |
Șut deviat la lui Voduț reținut de Penedo.
46 |
A început a doua repriză.
46 |
Laurențiu Marinescu a intrat în locul lui Daniel Novac, înainte de startul reprizei secunde.
45+2 |
Pauză la Pitești. Dinamo conduce cu 1-0.
43 |
Novac șutează din întoarcere pe lângă poartă.
42 |
Paul Anton încearcă să trimită în fața porții, dar Balauru reține fără probleme.
38 |
May Mahalangu primește cartonașul galben după o intrare asupra lui Ivanovici.
25 |
Dinamo controlează meciul deși se află în avantaj. ”Câinii” n-au reușit însă să se mai apropie periculos de poarta lui Balauru în ultimele minute.
15 |
Adam Nemec încearcă să-l surprindă pe Balauru cu un șut de la mare distanță, dar nu-i pune probleme portarului advers.
15 |
Costin Lazăr trage din interiorul careului, dar Penedo reușește să respingă.
13 |
Cartonaș galben pentru Popescu. Fostul fundaș al lui Dinamo a fost avertizat pentru proteste.
13 |
Cartonaș galben pentru Olteanu, după un fault asupra lui Costache.
11 |
Costache pătrunde în careu și șutează la colțul lung. Balauru reușește să respingă.
7 |
GOOOOOOOOL Dinamo! Paul Anton transformă penalty-ul cu siguranță.
6 |
Penalty pentru Dinamo! Marius Avram arată punctul cu var, după o cădere în careu a lui Nemec. Atacantul slovac a căzut însă, după ce a călcat pe minge și a alunecat.

Voluntari - Dinamo 1-3. ”Câinii” au depășit-o pe FCSB în clasament

Dinamo a obţinut, la Piteşti, a cincea victorie stagională și s-a apropiat la patru puncte de liderul CFR Cluj. Jucătorii lui Cosmin Contra au trecut cu 3-1 de FC Voluntari. Marius Avram a acordat două penalty-uri.

Alb-roșiii au primit penalty și au trecut în avantaj încă din minutul 6. Marius Avram a vazut fault la căderea lui Nemec, iar Paul Anton a deschis scorul de la punctul cu var. Ilfovenii au restabilit egalitatea tot din penalty, în repriza secundă.

Mihai Voduţ a şutat imparabil şi jucătorii lui Niculescu au început să spere. Două minute a ținut bucuria gazdelor. Filipe Nascimento a înscris un gol de senzație, din lovitură liberă.

La urmatorul atac, un alt portughez, Salomao, le-a risipit fanilor dinamoviști orice emoție. Mijlocasul de 28 de ani s-a distrat cu defensiva adversă și l-a învins pe Balauru. Scorul putea căpăta proporții dacă Nascimento și Costache nu ratau, la aceeași faza.

S-a terminat 3-1 și Dinamo a ajuns la 6 victorii din tot atatea meciuri cu FC Voluntari.

Pentru Dinamo urmează meciul cu ACS Poli Timisoara, iar FC Voluntari are deplasare la Sepsi.