Trandafirescu a intrat în locul lui Ivanovici.
Florin Cioablă a intrat în locul lui Florinel Coman.
79 |
Mladen a intrat în locul lui Cicâldău.
75 |
Mihai Voduț șutează de la marginea careului. Mingea s-a scurs puțin pe lângă poartă, după ce a fost deviată de Marius Constantin.
69 |
Florinel Coman șutează puternic din afara careului și îl face KO pe Novac.
64 |
Gabriel Deac a intrat în locul lui Tudorie.
62 |
Eric intră în locul lui Herea.
60 |
Ratare uriașă a lui Chițu! Atacantul a reluat cu capul, paralel cu poarta, din interiorul careului mic.
60 |
Nedelcu trage peste poartă din afara careului.
59 |
Benzar șutează periculos, cu piciorul stâng, de la marginea careului, dar Petrariu respinge în corner.
55 |
Cartonaș galben pentru Ivanovici, după o intrare întârziată asupra lui Benzar. Jucătorul Viitorului se resimte.
55 |
Benzar centrează periculos în fața porții și îi pune probleme lui Petrariu. Popescu respinge însă în corner.
46 |
A început repriza secundă.
45+1 |
Pauză la Ovidiu. 0-0.
41 |
Lopez șutează imprecis din afara careului.
31 |
Cristian Ganea șutează pe lângă poartă din interiorul careului.
30 |
Mihai Popescu reia slab cu capul, din interiorul careului, iar Rîmniceanu nu are probleme în a reține.
29 |
Cristian Ganea primește cartonașul galben, după ce îl lovește pe Popadiuc, cu cotul, în săritură. Mijlocașul Voluntariului are nevoie de îngrijiri medicale.
25 |
Meciul este întrerupt pentru o pauză de hidratare.
20 |
Ultimele minute au fost lipsite de faze de poartă. Jucătorii de pe teren par vizibil afectați de căldură.
11 |
Voduț scapă spre poarta lui Rîmniceanu, dar, jenat de un oponent, nu reușește să-l învingă pe portarul Viitorlului.
2 |
Cristian Ganea șutează cu exteriorul, dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri. Mingea a ocolit zidul, însă s-a dus pe lângă poartă.

Video rezumat: FC Viitorul - FC Voluntari

Viitorul - Voluntari 0-0. Campioana e în vrie. Al patrulea meci fără victorie în Liga 1

Viitorul îşi continuă începutul slab de sezon. Campioana nu a reuşit decât o remiză albă la Ovidiu cu FC Voluntari. Chiţu a ratat cea mai mare ocazie a gazdelor.

Cu Ţucudean în tribună, Ganea a avut primul şut periculos spre poarta lui Petrariu.

La poarta cealaltă Voduţ nu a reuşit să-l învingă pe Rîmniceanu. Tot în prima repriză acelasi Ganea a tras peste poartă.

În partea secundă Petrariu a fost la post şi in fata lui Benzar. Chiţu a semnat ratarea partidei când nu a reuşit să înscrie din poziţie excelentă.

Viitorul - FC Voluntari s-a terminat 0-0 iar campioana nu a mai marcat din prima etapă.

Viitorul câştigase precedentele 5 meciuri directe din campionat, cu FC Voluntari.