Superliga Stage 27: CFR 1907 CLUJ vs. FC DINAMO BUCURESTI
Video Zeljko Kopic și-a găsit cu greu cuvintele, după Botoșani - Dinamo 2-1: ”Nu am trăit asta în viața mea”
Screenshot 2023-11-06 204621
Video ”Deja este penibil”. Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte, după Botoșani - Dinamo 2-1
gigi becali1
Exclusiv Jucătorul care ”l-a dat pe spate” pe Gigi Becali în Sepsi - FCSB: ”Asta vreau să fie”

Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Concordia Chiajna a revenit după ce a fost condusă la pauză şi a obţinut o victorie crucială în faţa celor de la FC Botoşani, scor 2-1. Cea de-a doua echipă retrogradată direct se decide în ultima etapă din play-out.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la gazde. Melinte a intrat în locul lui Koenders, accidentat.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Deaconu.
  • 74 | Faze meciConcordia Chiajna
    Fază controversată! Concordia a marcat din nou, dar golul a fost anulat pentru offside. Reluările au arătat că decizia brigăzii conduse de Colţescu a fost una greşită.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Dobrosavlevici.
  • 62 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Golofca a intrat în locul lui Cârstocea.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Chiajna! Ilfovenii au reuşit să întoarcă rezultatul, prin MUnteanu, care a s-a aflat şi la originea golului egalizator. Jucătorul intrat în locul accidentatului Herea a înscris cu un şut plasat, după o combinaţie frumoasă cu Pena.
  • 57 | Schimbări
    A doua schimbare la Botoşani. Vaşvari a intrat în locul lui Moruţan.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL Chiajna, 1-1! Doi jucători intraţi pe teren în repriza a doua, Munteanu şi Cristescu, au creat faza în urma căreia a fost restabilită egalitatea. Munteanu a plecat de la limita offside-ului, a scăpat singur spra poartă, dar a tras în bară. Pe urmărire, Cristescu a marcat.
  • 54 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Botoşani! Moldovenii au ratat prima şansă mare a părţii a doua. După o acţiune bună a lui Cârstocea, Hergheligiu şi apoi Moruţan nu au putut înscrie din doar câţiva metri.
  • 47 | Schimbări
    A doua modificare la ilfoveni. Herea, accidentat, i-a lăsat locul lui Munteanu.
    Schimbare şi la oaspeţi. Miron a intrat în locul lui Cucu.
    Schimbare la gazde. Marian Cristescu i-a luat locul lui Serediuc.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! FC Botoşani conduce cu 1-0 în faţa Concordiei Chiajna, printr-un gol marcat din penalty de Hergheligiu.
  • 45 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 Botoşani! Hergheligiu a transformat llovitura de pedeapsă cu un şut pe mijlocul porţii, şi a deschis scorul chiar înainte de pauză.
  • 44 | Penalty-uriConcordia Chiajna
    Penalty Botoşani! Colţescu nu a stat pe gânduri şi a disctat lovitură de la 11 metri în favoarea oaspeţilor, după un fault comis de Koenders asupra lui Fulop.
  • 38 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Replica ilfovenilor a venit repede. Herea, care a ratat o şansă uriaşă în startul partidei, a trimis puţin pe lângă, din interiorul careului.
  • 37 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Botoşani! Moruţan a luat o acţiune pe cont propriu şi a tras frumos cu piciorul stâng, de la marginea careului. Bălgrădean a reuşit, însă, să respingă, cu un reflex foarte bun.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cucu.
  • 25 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Botoşani! După o acţiune superbă a lui Moruţan, Hergheligiu a trimis în bară din mijlocul careului. MUşat, aflat într-o poziţie foarte bună, i-a reproşat colegului său că nu i-a pasat.
  • 12 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Gazdele au fost foarte aproape de deschiderea scorului, dar Herea a ratat incredibil din doar 2 metri, trimiţând cu capul pe lângă poartă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Leo GrozavuFC Botoșani

Concordia - FC Botoșani 2-1. Ilfovenii au revenit după pauză. A doua retrogradată se decide în ultima etapă

Concordia a obţinut a treia victorie din play-out şi rămâne în cursa pentru salvarea de la retrogradare. La Chiajna, FC Botoşani a condus la pauză, dar ilfovenii s-au impus cu 2-1.

Obligată să câştige pentru păstra şanse de salvare până în ultima etapă, Chiajna a ratat prima ocazie a meciului, prin Herea, în minutul 12.

Replica oaspeţilor a venit prin jucătorul dorit de FCSB, Moruţan, care a creat faza la capătul căreia Herghelegiu a nimerit bara.

În finalul primei reprize, FC Botoşani a primit penalty, iar Herghelegiu a deschis scorul.

Putea fi 2-0 pentru moldoveni, imediat după pauză, la o dublă ocazie a jucătorilor pregătiţi de Leo Grozavu.

Concordia a întors soarta partidei într-un interval de cinci minute. Introduşi de Dan Alexa în repriza secundă, Cristescu şi Munteanu au marcat pentru gazde.

Cu o rundă rămasă din play-out, Chiajna este la egalitate cu echipa aflată pe loc de baraj, ACS Poli Timişoara, şi la un punct de salvare.

În ultima etapă, Concordia joacă la Voluntari, iar Timişoara la Mediaş, cu Gaz Metan.

CALCULELE RETROGRADĂRII

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

Exclusiv Gigi Becali i-a decis soarta lui Ștefan...

Gigi Becali

Video Sepsi - FCSB 2-2. Gafa lui Ștefan...

Screenshot 2024-04-24 231756

Exclusiv ”Transferul” nemaiîntâlnit pregătit de...

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:OTELUL GALATI-DINAMO BUCURESTI, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2024)

FOTBAL: UTA - Oțelul, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Alexandru Marian Musi reactioneaza in meciul de fotbal dintre Petrolul Ploiesti si FC Botosani, din cadrul Superligii Su

FOTBAL: Hermannstadt - Petrolul, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE - UNIVERSITATEA CRAIOVA, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OFF (21.04.2024)

FOTBAL: Universitatea Craiova - CFR Cluj, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: Brighton - Manchester City, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Fotbal Club, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

S-a decis! Bernardo Silva și-a ales viitoarea destinație: ”E înnebunit să joace acolo”

profimedia-0783976186

Luka Modric a decis! Unde vrea să își încheie cariera: ”Vreau! Pentru că o merit!”

”Va juca în Liga Campionilor”. Gigi Becali a făcut anunțul și trebuie să scoată aproape 500.000 € din buzunar