luni, 24 aprilie, ora 18:00
90+4 |
S-a încheiat partida dintre Poli Iaşi şi ASA Târgu Mureş, scor 0-0.
90+3 |
Ocazie ASA! Valentin Lemnaru a irosit o şansă imensă de a înscrie pentru mureşeni, pe un contraatac al echipei lui Ionel Ganea, însă şutul său a fost respins de pe linia porţii de Cosmin Frăsinescu.
86 |
Ocazie Poli Iaşi! Maghiarul Bole a mai ratat o ocazie importantă, după o gafă a lui Pap, care a scăpat o minge uşoară în faţă, însă apoi a blocat foarte bine şutul mijlocaşului Iaşiului.
81 |
Schimbare la Poli Iaşi. Iese Ionuţ Voicu, intră Vlad Danale.
81 |
Schimbare la Poli Iaşi. Adrian Moldovan i-a luat locul lui Bojan Golubovic.
77 |
Ocazie Poli Iaşi! Lukacs Bole nu a nimerit spaţiul porţii deşi se afla în poziţie ideală de finalizare.
76 |
Schimbare la ASA. Ciprian Rus a intrat în locul lui Andrei Sin.
70 |
Schimbare la ASA Târgu Mureş. Valentin Lemnaru a intrat în locul lui Andrei Ciolacu.
69 |
Schimbare la Poli Iaşi. Vasile Gheorghe a fost înlocuit de Gabriel Bosoi.
68 |
Schimbare la ASA. Emil Dică i-a lăsat locul lui Cristian Balgiu.
60 |
CSM Poli Iaşi este singura echipă neînvinsă din play-out, unde are trei victorii în ultimele patru etape.
46 |
A început repriza a doua a partidei de la Iaşi.
45 |
Final de repriză la Iaşi. CSM Poli se află la egalitate cu ASA Târgu Mureş, 0-0, după 45 de minute în care a avut o bară şi alte ocazii importante.
42 |
Voleul lui Bănel Nicoliţă a fost reţinut cu dificultate, în doi timpi, de Branko Grahovac.
41 |
Bară Poli Iaşi! Ştefănescu a ratat cea mai mare şansă a primei reprize. Fotbalistul Iaşiului a luat o acţiune pe cont propriu, însă şutul său a nimerit doar bara.
39 |
Încă o situaţie de gol ratată de Andrei Cristea, al cărui şut a fost deviat pe lângă poartă
31 |
Ocazie Poli Iaşi! Pasă excelentă a lui Vasile Gheorghe pentru maghiarul Bole, a cărui reluare a fost respinsă excelent, în corner, de Pap.
21 |
Ocazie Poli Iaşi! Şansă mare de gol a lui Andrei Cristea, care a şutat din cădere, de la 12 metri de poarta mureşenilor, însă Eduard Pap s-a opus şi a respins în corner.
18 |
Ocazie ASA! Andrei Ciolacu a reluat multe peste poartă din poziţie ideală, de la 13 metri de poarta moldovenilor.
11 |
Ocazie Poli Iaşi! Andrei Cristea a reluat cu capul, de la numai trei metri de buturile mureşenilor, pe lângă poarta apărată de Pap.
2 |
Andrei Ciolacu a primit cartonaşul galben după o intrare dură asupra căpitanului Iaşiului, Ionuţ Voicu.
1 |
A început partida de la Iaşi, dintre CSM Poli şi ASA Târgu Mureş.

CSM Poli Iași - ASA Tg. Mureș 0-0. Festival de ratări al moldovenilor

CSM Poli Iaşi a pierdut două puncte importante pe teren propriu, contra ultimei clasate din play-out-ul Ligii 1, ASA Târgu Mureş. Moldovenii lui Eugen Neagoe s-au jucat cu ocaziile. Andrei Cristea şi Lukacs Bole au fost în câte două rânduri aproape de gol în prima repriză, iar maghiarul a nimerit chiar bara. Tot Bole a mai irosit două şanse în ultimul sfert de oră al partidei, iar Mureşul a fost la un pas să dea lovitura în prelungiri, prin Andrei Ciolacu. CSM Poli Iaşi - ASA Târgu Mureş s-a încheiat 0-0, însă cele două îşi menţin poziţiile. Moldovenii sunt pe primul loc din play-out, cu 30 de puncte, iar ardelenii pe ultimul, cu 12 puncte.