10.04.2017, 20:30, Digi Sport 1
90+4 |
S-a terminat meciul.
90+2 |
GOOOOOOL ASTRA!!!! GOOOOOL SĂPUNARU!!!! Daniel Niculae a șutat spre poartă, din apropiere, dar Săpunaru a fost cel care a pus latul și a stabilit scorul final.
90+1 |
Budescu șutează puternic din lovitură liberă, dar Cerniauskas respinge spectaculos.
88 |
Busuladzic intră în locul lui Rivaldinho.
85 |
GOOOOOOL DINAMO!!!!! GOOOOOOL BUMBA!!!! Dinamo se desprinde după doar două minute, după ce îl învinge pe Iliev cu o scăriță de efect.
83 |
GOOOOOOOL DINAMO!!!! GOOOOOL RIVALDINHO!!!! Nistor a pasat perfect pe culoar, iar brazilianul și-a arătat calitatea și a deschis scorul cu un șut perfect.
79 |
Dan Nistor e aproape de un eurogol: șutul său ca din tun, de la 22 de metri, a trecut foarte aproape de stâlpul drept al porții lui Iliev.
78 |
Bumba intră în locul lui Hanca.
78 |
Ioniță centrează perfect de pe partea dreaptă, dar lovitura de cap a lui Niculae e slabă și scorul rămâne 0-0.
68 |
Un șut foarte puternic al lui Teixeira îl lovește în ureche pe Hanca și acesta are nevoie de îngrijiri medicale.
66 |
”Trasorul” lui Fabricio dintr-o lovitură liberă de la marginea careului ocolește de puțin vinclul porții dinamoviste.
64 |
Rivaldinho e din nou la un pas de gol, dar șutul său puternic, de la marginea careului, trece puțin peste poartă.
61 |
Niculae a fost la un pas de gol, la prima lui acțiune: a plecat singur spre poarta lui Cerniauskas, dar șutul său cu exteriorul este deviat de portarul lui Dinamo, iar mingea este scoasă de pe linia porții de Nedelcearu.
61 |
Nistor a intrat în locul lui Petre.
59 |
Daniel Niculae a intrat în locul lui Florea.
58 |
Budescu a finalizat cu un șut slab un contraatac devenit atac pozițional. Teixeira a scos din joc mai mulți adversari, dar pasa acestuia nu a fost fructificată de Budescu.
44 |
Rivaldinho reia slab cu capul și Iliev prinde.
39 |
Nicoară este avertizat după un fault de la spate.
36 |
Florea este avertizat pentru o simulare.
31 |
Nemec reia cu capul de la 8 metri, dar mingea se duce chiar pe direcția lui Iliev, care prinde fără mari probleme.
27 |
Rivaldinho, la un pas de un super-gol! Șutul său de la 25 de metri a fost scos din apropierea vinclului de Iliev.
23 |

Mahlangu centrează în fața porții, dar reluarea lui Nemec, aflat în marcaj, trece departe de poarta lui Iliev.

9 |
Budescu inventează o pasă minunată, cu exteriorul, dar Nicoară nu prinde cadrul porții cu o lovitură de cap.
1 |
Dielna e aproape de un autogol, după 25 de secunde de joc, dar mingea trimisă de fundaș trece peste poarta oaspeților.

Video rezumat: Astra Giurgiu - Dinamo

Astra - Dinamo 1-2. Rivaldinho și Bumba au rezolvat meciul. Campioana, singura echipă fără victorie în play-off

Dinamo a reușit a doua victorie consecutivă în play-off: a învins-o cu 2-1 pe campioana Astra, la Giurgiu, în ultima etapă din tur. Dielna le-a dat emoții bucureștenilor în secunda 25, când a fost aproape de autogol.

Budescu a inventat o pasă, însă Nicoară n-a reușit să finalizeze. Cea mai mare ocazie a primei reprize i-a aparținut lui Rivaldinho. Nedelcearu și-a salvat echipa în minutul 61, când a scos de pe linia porții mingea trimisă de Niculae.

Intrat în locul lui Patrick Petre, Dan Nistor a șutat un pic pe lângă poartă în minutul 79. Din pasa lui, Rivaldinho a deschis scorul patru minute mai târziu. A fost al doilea gol reușit de atacantul brazilian, după cel marcat cu CFR.

Revenit după o accidentare, Claudiu Bumba a punctat pentru 2-0 în minutul 85. Săpunaru a stabilit scorul final: 2-1 pentru Dinamo, la ultima fază.

Campioana Astra rămâne fără victorie în play-off, în timp ce Dinamo a urcat pe locul al treilea, în fața celor de la CFR Cluj și CSU Craiova.