FOTBAL: UTA ARAD - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (18.03.2024)
Video Fotbalistul din SuperLiga care a purtat microfon în timpul meciului. ”Nu avem soluții”
FOTBAL:FC VOLUNTARI-UTA ARAD, PLAY OUT SUPERLIGA SUPERBET (8.04.2023)
Fotbalistul din SuperLigă care ar putea reveni pe gazon după 8 luni de absență
manea_dragusin
Florin Manea a spus lucrurilor pe nume, după ce Edi Iordănescu l-a schimbat pe Radu Drăgușin la pauză

FC Voluntari FC Voluntari
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 90+5 | Final repriza 2
    Fluier final. FC Voluntari e noua deținătoare a Supercupei României, după victoria cu 1-0 în fața Viitorului.
  • 90 | Faze meci
    De la margine s-au arătat 4 minute de prelungiri.
  • 90 | Schimbări
    Ultima modificare la Voluntari: iese Bălan și intră Căpățînă.
  • 82 | Schimbări
    Schimbare la Voluntari: iese Olteanu și intră Pârcălabu.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Boli, după un fault din spate comis în apropierea careului Viitorului.
  • 77 | Faze meciViitorul
    Pericol la poarta Voluntariului! Benzar a primit mingea în careu, pe dreapta, dar centrarea sa pe jos, în 6 metri, a fost atenuată de portarul Balauru, apoi respinsă din suprafața de pedeapsă de Costin Lazăr.
  • 71 | Schimbări
    Ultima modificare la Viitorul: iese Dragoș Nedelcu și intră Ovidiu Herea.
    Schimbare la Voluntari: iese Gabriel Deac și intră Petre Ivanovici.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Acsinte, după o intrare din spate asupra lui Benzar. Jucătorul de la Voluntari a făcut semn că a jucat mingea, dar arbitrul Colțescu nu a stat la discuții.
  • 57 | Faze meciViitorul
    Benzar pătrunde în careu pe dreapta și șutează pe jos, către colțul lung, dar fără probleme pentru portarul Balauru, care prinde mingea cu siguranță.
  • 52 | Faze meciViitorul
    Șut peste poartă trimis de Țîru din marginea careului, după o minge blocată de apărătorii ilfoveni la lovitura liberă a constănțenilor.
  • 49 | OcaziiViitorul
    Ocazie pentru Viitorul! Cicâldău a reușit o fază frumoasă, cu duă driblinguri în careul advers, dar șutul care a încheiat faza a fost atenuat și portarul Balauru a reușit să rețină cu siguranță.
    A doua schimbare la Viitorul: iese Dumitraș, înlocuit de Benzar, care preia și banderola de căpitan de la Țîru.
    Schimbare la Viitorul: iese Chițu și intră Casap.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză la Botoșani, acolo unde FC Voluntari o conduce cu 1-0 pe FC Viitorul în Supercupa României. Campioana nu a trimis niciun șut pe poartă în primele 45 de minute.
  • 45+1 | Faze meciViitorul
    Combinație frumoasă între Cicâlcău și Chițu, încheiată cu șutul trimis din careu de primul, dar un apărător al Voluntariului a reușit să devieze în corner cu un blocaj excelent.
  • 44 | Faze meciViitorul
    Prezent în zidul făcut de jucătorii de la Voluntari pentru o lovitură liberă a Viitorului, Ionuț Balaur rămâne întins pe gazon, după o minge recepționată în plex după șutul în forță trimis de Ganea. Fundașul ilfovenilor și-a revenit rapid după intervenția echipei medicale și poate continua.
  • 42 | Faze meciViitorul
    Cristian Ganea șutează de la distanță, deși avea două variante bune pentru a pasa, iar mingea s-a dus la mică distanță peste poarta lui Balauru.
  • 39 | Faze meci

Viitorul pare să nu acuze șocul eliminării lui Vână și jocul rămâne echilibrat.

• 33 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Eliminare la Viitorul! Ionuț Vână a pierdut posesia la mijlocul terenului, în fața lui Gabriel Deac, apoi și-a ținut evident adversarul, fără nici cea mai mică intenție de a juca mingea. Arbitrul Sebastian Colțescu nici nu a stat pe gânduri și i-a acordat al doilea cartonaș galben și implicit pe cel roșu. Viitorul a rămas în inferioritate numerică.
  • 26 | Faze meci
    După marcarea golului, Viitorul a pus stăpânire pe joc și Voluntari a mai ieșit doar cu greu din propria jumătate. Jocul de pase al campionilor încă nu a reușit să desfacă defensiva ilfovenilor, care se apără disciplinat până în acest moment și lasă puține culoare către poarta lui Balauru.
  • 19 | Faze meciViitorul
    Șut de la mare distanță trimis de Nedelcu, după ce tot el a recuperat din piciorul unui adversar, dar mingea a trecut pe lângă poarta lui Dragoș Balauru.
  • 15 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ionuț Vână, după un fault comis în apropierea mijlocului terenului.
  • 12 | Goluri
    GOOOOL FC Voluntari! Costin Lazăr deschide scorul cu o lovitură de cap din apropierea porții, la capătul unei centrări trimise de Laurențiu Marinescu, din apropierea liniei de fund.
  • 10 | Faze meciViitorul
    Mățan primește o pasă în careu, își face mingea pe șut și șutează de la 16 metri, foarte aproape de colțul lung al porții ilfovene.
  • 6 | Faze meciViitorul
    Fază interesantă la poarta Viitorului, cu o centrare trimisă de pe dreapta de Gabriel Deac, la care mingea a luat o traiectorie ciudată. Portarul Rîmniceanu a fost atent și a reușit să scoată în corner balonul care se ducea chiar sub bară.
  • 4 | Faze meci
    Primul corner al meciului le aparține celor de la Voluntari, dar centrarea nu poate fi reluată pe spațiul porții celor de la Viitorul.
    Fluier de start al meciului dintre FC Viitorul și FC Voluntari, din Supercupa României.
Claudiu NiculescuFC Voluntari

Viitorul - Voluntari 0-1. Primul trofeu al sezonului, cucerit de ilfoveni grație golului lui Lazăr

FC Voluntari a câștigat al doilea trofeu din istoria clubului, după Cupa României cucerită în luna mai. Ilfovenii au câștigat cu 1-0 Supercupa României contra campioanei Viitorul, grație unui gol marcat în minutul 12 de Costin Lazăr.

Cu Benzar şi Ţucudean pe bancă, alături de doi dintre jucătorii transferați în această vară, Marius Constantin şi Ovidiu Herea, echipa lui Hagi a avut prima ocazie prin Alexandru Măţan (10). Golul a venit însă la poarta opusă, în minutul 12. Laurenţiu Marinescu a centrat perfect pentru Costin Lazăr, aflat la prima reuşită în tricoul ilfovenilor, prima echipă din România la care joacă după periplul prin Grecia.

Viitorul a rămas în inferioritate numerică după ce Sebastian Colţescu l-a eliminat pe Ionuţ Vână, în urma celui de-al doilea cartonaş galben. (33) Intrat la pauză, Benzar a testat vigilenţa lui Dragoş Balauru. (57) Peste 20 de minute tot căpitanul campioanei a trimis un şut centrare respins de acelaşi Balauru. Viitorul nu a mai fost periculoasă până la final iar FC Voluntari a cucerit Supercupa.

Claudiu Niculescu este primul om care a câștigat Cupa și Supercupa României atât ca jucător (cu Dinamo), cât şi ca antrenor (cu FC Voluntari).

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano