Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

Gol din Penalty
  • 90+5 | Final repriza 2
    Final de meci pe Arena Națională. FCSB se impune cu 2-1.
  • 90+2 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOL FCSB!!! Dennis Man marchează în prelungiri, cu o lovitură de cap, din interiorul careului mic.
  • 89 | Faze meciFCSB
    Balauru respinge în corner centrarea înșelătoare a lui Morais, de pe partea stângă.
  • 82 | Faze meciFCSB
    Enache șutează pe lângă poartă din lovitură liberă.
  • 81 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tăbăcăriu.
  • 77 | Schimbări
    William de Amorim a intrat în locul lui Florin Tănase.
  • 75 | Schimbări
    Tăbăcariu a intrat în locul lui Adrian Bălan.
  • 68 | OcaziiFCSB
    Balauru respinge în față șutul lui Alibec din afara careului.
  • 66 | Faze meciFCSB
    Budescu execută peste poartă o lovitură liberă de la aproximativ 22 de metri.
  • 65 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mihai Popescu.
  • 59 | Faze meciFCSB
    Man reia slab cu capul din 7 metri, iar Balauru reține fără probleme.
  • 57 | Faze meciFCSB
    Petre Ivanovici șutează la colțul scurt, din interiorul careului, dar Niță reține fără probleme.
  • 56 | OcaziiFCSB
    Încă o mare ocazie ratată de Man. Tânărul jucător al FCSB-ului a luat la țintă transversala, din apropierea careului mic.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOL FC Voluntari!!! Adrian Bălan pleacă foarte bine de lângă Larie și îl învinge pe Niță din interiorul careului.
  • 51 | Schimbări
    Teixeira debutează pentru FCSB. Portughezul a intrat în locul lui Ovidiu Popescu.
  • 50 | OcaziiFCSB
    Ocazie uriașă ratată de Dennis Man. Acesta a șutat pe lângă poartă, din 12-13 metri, singur cu portarul.
  • 47 | Faze meciFCSB
    Alibec șutează mult peste poartă, din interiorul careului.
  • 46 | Start prima repriza
    A început repriza secundă.
    Petre Ivanovici i-a luat locul lui Gabriel Deac.
    Alexandru Tudorie a intrat în locul lui Costin Lazăr.
    Denis Alibec intră, înainte de startul reprizei secunde, în locul lui Gnohere.
    Pauză pe Arena Națională. 1-0 pentru FCSB.
  • 45+1 | OcaziiFCSB
    Ilfovenii ratează șansa de a egala înainte de pauză. Vlad Olteanu a reluat, din interiorul careului, în brațele lui Niță.
  • 40 | Faze meci
    După deschiderea scorului, jocul a fost unul lipsit de ocazii.
  • 36 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Harlem Gnohere.
    Cartonaș galben pentru Vasile Maftei.
  • 34 | Gol din Penalty
    GOOOOOOOOOOOOOOL FCSB!!! Budescu transformă cu siguranță penalty-ul!
  • 33 | Penalty-uriFCSB
    După ce s-a opus în fața lui Tănase, Balauru l-a faultat pe ”decarul” FCSB-ului în careu, provocând penalty.
  • 33 | OcaziiFCSB
    Balauru respinge șutul din lovitură liberă al lui Budescu, iar apoi se opune și în fața lui Florin Tănase.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Costin Lazăr. După o pasă greșită, acesta a faultat un adversar care nu se afla în posesia mingii.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ovidiu Popescu, după o intrare dură asupra lui Marinescu, prin care a oprit un contraatac al ilfovenilor.
  • 26 | Faze meciFCSB
    Pintilii șutează pe lângă poartă, de la aproape 20 de metri.
  • 26 | OcaziiFCSB
    Enache centrează foarte bine de pe partea dreaptă, iar Tănase, nemarcat, reia cu capul. Balauru reține însă în doi timpi.
  • 24 | Faze meciFCSB
    Morais încearcă un șut de la distanță, dar mingea se duce pe lângă poartă.
  • 23 | Faze meciFCSB
    Budescu încearcă să marcheze direct din corner, dar Balauru este atent și respinge.
  • 19 | Faze meciFCSB
    Gnohere reia cu capul, peste poartă, centrarea lui Enache, de pe partea dreaptă.
  • 17 | OcaziiFCSB
    Laurențiu Marinescu îl depășește pe Ovidiu Popescu și șutează de la marginea careului. Niță reușește să rețină.
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Răuță.
  • 6 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Pintilii.
  • 5 | Faze meciFCSB
    Florin Tănase șutează din afara careului, dar Balauru reține fără probleme.
  • 5 | OcaziiFCSB
    Voluntari are prima ocazie din acest meci! Gabi Deac a reluat periculos, cu capul, puțin pe lângă poartă.
Claudiu NiculescuFC Voluntari

FCSB - FC Voluntari 2-1. ”Roș-albaștrii” au câștigat dramatic meciul de debut al lui Dică

Victorie pentru FCSB la debutul oficial al lui Nicolae Dică. Vicecampionii au câștigat în prelungiri meciul din prima etapă, cu FC Voluntari. Ilfovenii au pus probleme încă din debut. Deac şi Marinescu au fost aproape să deschidă scorul pe Arena Națională.

Aflat la primul meci în tricoul roș-albaștrilor, Budescu s-a făcut imediat remarcat. A încercat să înscrie din corner, dar Balauru a respins. Portarul Voluntariului a fost atent și la lovitura liberă executată de mijlocașul venit de la Astra.

Totuși, la aceeași fază, l-a faultat pe Tănase, iar arbitrul Găman a acordat penalty. Budescu a executat impecabil, în plasa laterală.

După pauză, Dennis Man putea dubla avantajul gazdelor - nu a găsit spațiul porții din poziție ideală. Oaspeții nu au stat pe gânduri și au restabilit egalitatea. Scăpat din marcaj de Larie, Adrian Bălan l-a învins pe Niţă.

Imediat după reluarea jocului, Man a mai semnat o ratare uriașă. Transversala s-a opus. În al doilea minut al prelungirilor, tânărul de 18 ani s-a revanșat și a înscris golul victoriei pentru FCSB.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...