Exclusiv ”E ultimul bărbat din fotbal”. A jucat și la FCSB și la Dinamo și a impresionat total
Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

Chiajna Chiajna
  • 90+5 | Final repriza 2
    S-a terminat meciul.
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOOL BATIN!!!! Rezerva gazdelor reuşeşte dubla după o ocazie uriaşă a lui Erico.
  • 90+2 | OcaziiPandurii
    Chiajna e la un pas să dea lovitura! Răducanu ratează incredibil, cu poarta goală, după o acţiune a lui Munteanu.
  • 90 | Goluri
    GOOOOOOL CHIAJNA!!!! GOOOOOL MUNTEANU!!!! Jucătorul ilfovenilor a înscris cu un voleu superb.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Păcurar este avertizat.
  • 86 | OcaziiPandurii
    Deaconu trimite puternic din lovitură liberă, dar Popescu respinge greu în transversală şi e doar corner pentru ilfoveni.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Ene este avertizat.
  • 83 | Schimbări
    Ilie intră în locul lui Negoiţă.
  • 81 | OcaziiPandurii
    Erico o salvează pe Pandurii, după ce scoate de pe linia porţii o minge pe care scria 2-2.
  • 80 | Schimbări
    Munteanu intră în locul lui Feussi.
    Alexandru intră în locul lui Costin.
  • 76 | Goluri
    GOOOOOOL PANDURII!!!! GOOOOL HAMED!!!! Negoiţă centrează perfect de pe partea dreaptă şi Hamed, intrat şi el la pauză, o aduce pe Pandurii în avantaj, după o lovitură de cap.
  • 65 | Goluri
    GOOOOOL PANDURII! GOOOOOL BATIN! Atancantul introdus în repriza secundă a înscris in careul mic, după o centrare perfectă a lui Erico.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Erico este avertizat.
  • 62 | Schimbări
    Răducanu intră în locul lui Pena.
  • 61 | OcaziiPandurii
    Gazdele au cerut penalty la un duel în careu între Firţulescu şi Melinte, dar Haţegan a lăsat jocul liber.
  • 45+1 | OcaziiPandurii
    Albu a fost la un pas de autogol, dar mingea trimisă de el cu capul, după un corner al gazdelor, a fost prinsă de Bălgrădean.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Grădinaru este avertizat.
    Buşu este avertizat.
  • 32 | OcaziiPandurii
    Herea ia o acţiune pe cont propriu, driblează doi adversari, dar şutul său de la marginea careului e pe direcţia lui Popescu, iar portarul gazdelor respinge.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Herea este avertizat.
  • 16 | OcaziiPandurii
    Gazdele au cerut penalty după ce şutul puternic al lui Negruţ a fost respins de Feussi, gorjenii susţinând că mingea l-a atins în mână pe fundaşul ilfovenilor.
  • 6 | Goluri
    GOOOOOOL Chiajna!!!! GOOOOOOL Herea!!! Fostul mijlocaş al gazdelor deschide scorul după o gafă de începător a lui Erico.
Dan AlexaChiajna

Pandurii - Chiajna 3-2. Final nebun de meci la Severin! Două goluri în prelungiri şi o ratare uriaşă

Meci nebun la Turnu-Severin, unde doar o victorie le-ar fi redat gazdelor de la Pandurii speranţele de evitare a retrogradării şi aceasta a venit, 3-2 cu Chiajna.

Concordia Chiajna a deschis scorul după 6 minute de joc. Herea a marcat după o greşeală mare a lui Erico. Flavius Stoican a făcut două schimbări la pauză, iar mutările s-au dovedit excelente. Batin a restabilit egalitatea în minutul 65, iar Hamed a adus Pandurii în avantaj unsprezece minute mai târziu.

Oaspeţii nu au renunţat la luptă, iar Munteanu a egalat în minutul 90 cu un voleu senzaţional. În prelungiri, Chiajna a trecut pe lângă golul victoriei. Răducanu a ratat cu poarta goală după o fază creată de Munteanu.

"Pandurii" au dat lovitura la ultima fază a meciului. Batin a reuşit dubla şi a adus o victorie echivalentă cu un balon de oxigen pentru echipa lui Stoican.

Pandurii a ajuns la trei puncte de locul de baraj, ocupat chiar de Concordia Chiajna, însă are un meci mai puţin disputat faţă de echipa lui Dan Alexa.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc