Italian Soccer Serie A Match - Cagliari Calcio Vs US Salernitana, Cagliari, Italy - 09 Mar 2024
Fostul jucător din SuperLiga care este în top 5 fotbaliști pe postul său în Serie A
philip otele
Adio, Brighton? Philip Otele se luptă cu alți 15 fotbaliști pentru transferul în Premier League
david-popovici
David Popovici, aur la 200 m liber la Campionatele Naționale de Înot de la Otopeni. A câștigat detașat
Digi Sport Special

CFR ClujCFR Cluj
2 - 1
FC VoluntariFC Voluntari
13 mai 2016
FC Voluntari FC Voluntari
    FINAL DE MECI în Gruia! CFR Cluj s-a impus cu 2-1, a şasea înfrânegere consecutivă suferită de ilfoveni.
  • 90 | Schimbări
    Ultima modificare şi la gazde. A intrat Lucian Goian, în locul lui Juan Carlos.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Gomelt.
  • 85 | Schimbări
    Ultima schimbare la FC Voluntari. Chitoşcă l-a înlocuit pe Căpăţână.
  • 78 | Schimbări
    O nouă modificare la CFR. Nouvier i-a lăsat locul lui Vitor Bruno.
  • 77 | Faze meciCFR Cluj
    Oaspeţii au reuşit să înscrie, prin Bălan, dar golul său nu a fost acordat, din cauza unei poziţii de offside în care se afla atacantul ilfovenilor.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Enceanu a intrat în locul lui Achim.
  • 66 | Cartonaşe Galbene
    Camora este avertizat.
  • 64 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Cristian Lopez a intrat în locul lui Bud.
  • 61 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Juan Carlos.
  • 58 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! O nou intervenţie a lui Bornescu îi salvează pe ilfoveni. Portarul oaspeţilor a respins lovitura de cap a lui Jakolis.
  • 56 | Goluri
    GOOOOL, 2-1 CFR! Gazdele trec în avantaj prin reuşita italianului Petrucci, care a finalizat o acţiune superbă a echipei lui Toni Conceicao.
  • 51 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Larie a fost foarte aproape de a-i aduce în avantaj pe clujeni. Lovitura de cap a fundaşului, după cornerul executat de Camora, a fost însă respinsă spectaculos de Bornescu.
    PAUZĂ în Gruia! Cele două echipe sunt la egalitate, scor 1-1.
  • 44 | Faze meciCFR Cluj
    Fază controversată în careul gazdelor. Jucătorii ilfovenilor au cerut penalty, după o cădere a lui Bălan, dar centralul Adrian Cojocaru a lăsat jocul să continue.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Primul galben al partidei îl primeşte Voduţ, după un duel cu Jakolis.
  • 30 | Goluri
    GOOOOL CFR, 1-1! Gazdele reuşesc să egaleze rapid, prin Nouvier. Francezul de 20 de ani a marcat din apropiere, după o centrare foarte bună a lui Jakolis.
  • 26 | Goluri
    GOOOOL, 1-0 Voluntari! Abia intrat pe teren, Novakovic a deschis scorul. Fundaşul oaspeţilor a reluat cu capul centrarea trimisă din corner de Filipov şi a reuşit primul său gol în acest sezon.
  • 24 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Novakovic intră în locul lui Spahija, accidentat.
  • 8 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie CFR! Replica clujenilor a venit de la Juan Carlos. Mijlocaşul gazdelor a tras bine de la marginea careului, dar Bornescu a avut un reflex la fel de bun şi a respins în corner.
  • 5 | OcaziiCFR Cluj
    Ocazie Voluntari! Oaspeţii au prima şansă de gol a meciului, prin tânărul Căpăţână, al cărui şut cu piciorul stâng a fost respins de sub bară de Marc.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

CFR Cluj - FC Voluntari 2-1. A şasea înfrângere consecutivă a ilfovenilor

Continuă criza de rezultate pentru FC Voluntari. Ilfovenii au condus-o pe CFR, dar au plecat fără punct din Gruia şi au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Clujenii au câştigat cu 2-1 şi au scăpat din punct de vedere matematic de emoţiile retrogradării.

Oaspeţii au ratat prima ocazie a partidei, prin tânărul de 20 de ani Căpăţână, al cărui şut cu piciorul stâng a fost respins de Marc. În celălalt careu, Bornescu a avut un reflex salvator la şutul lui Juan Carlos.

Oaspeţii au fost nevoiţi să facă repede o modificare, Novakovic înlocuindu-l pe accidentatul Spahija. Croatul a avut nevoie de doar două minute pentru a înscrie, în premieră, în tricoul lui FC Voluntari. În minutul 26, fundaşul de 24 de ani a trimis cu capul în poartă, după cornerul executat de Filipov.

Bucuria ilfovenilor a fost de scurtă durată. În minutul 30, Jakolis l-a servit ideal pe Nouvier, iar francezul a restabilit egalitatea din apropiere.

Chiar înainte de pauză, elevii lui Sorin Popescu au cerut penalty la duelul dintre Bălan şi Gomelt, dar "centralul" Adrian Cojocaru a lăsat jocul să continue.

Ardelenii au început mult mai bine repriza secundă. Larie a avut o ocazie importantă la scurt timp de la relaure, după care, în minutul 56, CFR a reuşit o acţiune superbă, care s-a încheiat cu golul de 2-1. În doar 15 secunde şi la capătul a patru pase, "feroviarii" au ajuns la poarta adversă, iar Petrucci a fost cel care a trimis mingea în poartă.

Până la final, vizitatorii au mai reuşit să înscrie o dată, prin Bălan, dar golul nu a fost acordat, din cauza unei poziţii de offside în care atacantul se afla. S-a terminat 2-1 pentru CFR, care are nouă meciuri la rând fără înfrângere în Gruia.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid