Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)
Total neașteptat! Ce se întâmplă cu jucătorul FCSB-ului care "refuză să accepte că fotbalul s-a terminat pentru el"

• 90+5 | Goluri
    GOOOOOL CS U CRAIOVA: 0-1, ANDREI IVAN! Faza a plecat de la o minge scăpată inexplicabil de Bornescu în față, appi Zlatinski de la marginea careului a pasat la Măzărache, acesta a scos la Ivan, după care atacantul a marcat la colțul lung.
  • 90+2 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE VOLUNTARI! Bălan a reluat cu exteriorul, din interiorul careului, dar Calancea, atent, a respins în corner.
  • 90+1 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE VOLUNTARI. A ieșit Marinescu, a intrat TĂBĂCARIU
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    BĂLAN pentru că a simulat un penalty în fața lui Briceag. Atacantul Voluntariului s-a aruncat ca într-o piscină.
  • 83 | Faze meciFC Voluntari
    O nouă oportunitate de atac a celor de la Craiova, Ivan s-a distrat cu fundașii gazdelor, după care i-a pasat bine lui Zlatinski, dar bulgarul a trimis peste transversală.
  • 80 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE VOLUNTARI. A ieșit Cernat, a intrat BĂLAN.
  • 79 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE CRAIOVA! Nuno Rocha a primit o pasă foarte bună în careu, din partea lui Zlatinski, după care a șutat, dar Bornescu a reținut în doi timpi.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    SPAHIJA pentru un henț, în urma unul duel pentru balon.
  • 72 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE VOLUNTARI. A ieșit Popadiuc, a intrat CĂPĂȚÂNĂ
  • 71 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Bancu, a intrat SURUGIU
  • 70 | OcaziiFC Voluntari
    BARĂ CRAIOVA! Nuno Rocha a profitat de o breșă din apărarea gazdelor, astfel că a plecat singur cu mingea de la jumătatea terenului, a intrat în careu, după ce a driblat un adversar, după care a șutat la colțul lung, dar mingea s-a lovit de bara din stânga porții, după care a revenit în teren. Rocha nu s-a mai concentrat și a reluat pe lângă poartă.
  • 63 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Madson, accidentat mai devreme, a intrat ZLATINSKI.
  • 61 | OcaziiFC Voluntari
    Primul șut mai sănătos pe spațiul porții oltenilor. Novac a șutat de la distanță, dar Calancea a boxat fără emoții.
  • 57 | OcaziiFC Voluntari
    Oltenii au început în forță și repriza a doua. Madson a primit o pasă bună la marginea careului de 16 metri, a apucat să șuteze la poartă, dar Bornescu a reținut. În momentul șutului, Madson a fost faultat de Marinescu, dar arbitrul nu a mai dictat nimic.
  • 55 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Gustavo, a intrat BĂLUȚĂ.
  • 45+1 | Final repriza 1
    PAUZĂ
  • 44 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE CRAIOVA! Oltenii au mai avut o șansă de a marca. După o fază prelungită de atac, mingea a ajuns la Ivan, acesta a intrat în careu, a driblat un jucător, după care a centrat în fața porții spre Nuno Rocha, numai că Bornescu a ieșit foarte bine și a boxat balonul pe care scria ”gol”.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    BANCU pentru că l-a ținut de tricou pe Marinescu.
  • 40 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE MARE CRAIOVA! Bancu, bine lansat în careu a încercat o centrare în fața porții, dar balonul s-a dus direct spre plasă. Spahija, care a venit în apărare a încercat să respingă de pe linia porții, dar a trimis direct în brațele lui Bornescu, care a reținut.
  • 22 | OcaziiFC Voluntari
    GOL ANULAT CORECT CRAIOVEI! Gustavo a șutat puternic de la distanță, mingea a lovit bara, a revenit în teren de unde Nuno Rocha a trimis în poarta goală. De la margine s-a semnalizat corect ofsaid.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    MADSON pentru un fault asupra lui Ivanovici, pentru că l-a călcat.
  • 8 | Cartonaşe Galbene
    LUNGU pentru o alunecare periculoasă asupra lui Madson
  • 5 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE CRAIOVA! Ivan a șutat direct pe poartă, de la aproximativ 25 de metri, Bornescu a respins în lateral, mingea a ajuns la Bancu, care a reluat din prima, dar pe lângă poartă, deși poarta era aproape goală, după plonjonul goalkeeper-ului.
  • 3 | OcaziiFC Voluntari
    OCAZIE CRAIOVA! Nuno Rocha a trimis cu genunchiul în transversală, după o deviere cu capul a lui Ivan, mingea a revenit în teren de unde Măzărache a reluat peste poartă. De la margine s-a semnalizat însă corect ofsaid la Rocha.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut oltenilor.
Gigi MulțescuCS U Craiova

Voluntari - CS U Craiova 0-1. Ivan le-a adus victoria oltenilor în minutul 90+5, după ocazii uriașe!

Craiova a cucerit in extremis trei puncte la Voluntari, după un meci în care a ratat ocazii imense. Încă din minutul 3, Nuno Rocha a trimis cu genunchiul în transversală, dar se afla în ofsaid. A urmat imediat un nou atac al oltenilor - Ivan a tras de la 25 de metri, Bornescu a respins iar Bancu nu a nimerit poarta (5).

Înaintea pauzei, Craiova a mai irosit două ocazii. Spahija a salvat din fața porții goale la incursiunea lui Bancu, apoi Bornescu a ajuns înaintea lui Nuno Rocha, la faza creată de Ivan (40 si 44).

Același Nuno Rocha a avut ghinion în minutul 70 - a profitat de o eroare a defensivei gazdelor, însă a nimerit bara. Africanul a mai trecut o dată pe lângă gol cu zece minute înaintea finalului - nu a reușit să-l păcălească pe Bornescu, la pasa lui Zlatinski (79).
FC Voluntari a ratat singura sa ocazie în prelungiri, prin Bălan (90+2) și a încasat gol când nimeni nu se mai aștepta. Minutul 90+5 a adus eroarea lui Bornescu, iar Ivan a marcat pentru trei puncte, după ce mingea a mai trecut pe la Zlatinski si Măzărache.

Craiova a adunat 17 puncte și este pe locul secund în campionat, la trei puncte de liderul Steaua, care are un meci în minus.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...