Schimbare Voluntari: Iese Popadiuc, intră Tăbăcariu
Schimbare Voluntari: Iese Bălan, intră Marinescu
71 |
Schimbare ASA: Iese Velayos, intră Ferfelea
70 |
Voluntari cere penalty, însă Bălan, cel faultat în careu, vede galben pentru simulare
67 |
Schimbare Voluntari: Iese Căpățână, intră Ivanovici
66 |
GOOOOL ASA! Gorobsov reduce din diferență cu o execuție sigură din penalty. Ciolacu a vrut să bată inițial, însă Marius Constantin, noul căpitan al oaspeților, a decis executantul.
65 |
PENALTY ASA! Căpățână îl faultează în careu pe Ciolacu
59 |
Schimbare ASA: Iese Mureșan (care reacționează nervos și se duce direct la vestiare) și intră Candrea
56 |
OCAZIE MARE VOLUNTARI! Cernat oferă iar assist-ul la un contraatac, însă Popadiuc nu poate să marcheze din poziție ideală, Rougkalas salvând în cele din urmă de pe linia porții
51 |
GOOOOL VOLUNTARI! Cernat trece cu ușurință de Marius Constantin, îl păcălește și pe Gabi Mureșan, iar apoi îi pasează decisiv lui Căpățână, care înscrie pentru 2-0
26 |
Oaspeții joacă modest și nu reușesc să se apropie periculos de poarta gazdelor, care încearcă să marcheze și golul al doilea în prima repriză
23 |
O nouă acțiune frumoasă a gazdelor, însă Popadiuc finalizează cu un șut mult peste poartă
12 |
GOOOL VOLUNTARI! Bălan finalizează o acțiune superbă a Voluntariului, pornită din piciorul veteranului Cernat
7 |
Schemă frumoasă a gazdelor, însă Bălan finalizează cu un șut peste poartă
4 |
Fază periculoasă a gazdelor, Vasile Maftei scapă cu portarul advers, cade în careu, însă fostul rapidist vede cartonaș galben, centralul Cătălin Popa considerând că este vorba de o simulare

Voluntari - Târgu Mureș 2-1. Oaspeții, tot mai aproape de retrogradare

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, FC Voluntari a obținut prima victorie din play-out după cinci etape. La al doilea meci cu Claudiu Niculescu pe bancă, ilfovenii au învins-o pe ultima clasată, ASA Târgu Mureș, scor 2-1.

Veteranul Florin Cernat a fost cel mai bun om de pe teren și a avut două pase de gol. El l-a ajutat mai întâi pe Bălan să deschidă scorul, în minutul 12. Mijlocașul dorit în iarnă de Dinamo i-a pasat decisiv și lui Căpățână, în minutul 51.

Mureșenii au primit penalty în minutul 65, după ce Căpățână l-a faultat în careu pe Ciolacu. Gorbsov a transformat fără emoții și a închis tabela la 2-1.

Echipa lui Ionuț Chirilă are o singură victorie după 5 meciuri disputate în play-out.