01.10.2017, ora 20:30
90+2 |
FINAL! Sepsi - FCSB 0-4!
89 |
OCAZIE SEPSI! Sepsi a mai ratat o șansă de a marca golul de onoare, dar mingea trimisă de Astafei pe lângă Niță, ieșit mult din poartă, în afara cerului, n-a avut forță, astfel că Enache a putut să o oprească din drumul spre gol.
82 |
NIKOLIC pentru un cot aplicat lui Filip
76 |
ULTIMA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Pintilii, a intrat ACHIM
75 |
GOOOOOL FCSB: 0-4, BENZAR! Tânărul atacant a reluat la colțul lung, după o fază în care Man a scăpat spre poarta gazdelor. Dennis a fost blocat de Fejer, după care din ricoșeu mingea a ajuns la Daniel Benzar și acesta n-a ratat.
72 |
Bălașa a executat o lovitură liberă de la distanță, dar a trimis peste poartă.
70 |
BARĂ SEPSI! Nikolic a reluat foarte bine cu capul, din interiorul careului, dar mingea s-a lovit de transversala porții lui Niță.
69 |
A DOUA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Hadnagy, a intrat NIKOLIC
65 |
GOL ANULAT FCSB! Man a introdus balonul în plasă, după o acțiune prelungită, dar de la margine s-a semnalizat ofsaid.
64 |
A DOUA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Coman, accidentat, probleme la coapsă, a intrat TEIXEIRA
63 |
OCAZIE FCSB! Coman a executat din lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar peste poartă.
62 |
PRIMA SCHIMBARE SEPSI! A ieșit Herea, a intrat ASTAFEI
61 |
FULOP pentru un fault asupra lui Tănase
59 |
OCAZIE SEPSI! Patrick Petre a fost aproape de golul de onoare, după ce l-a driblat și a trecut și de Niță, dar Bălașa a scos din fața porții.
54 |
Patrick Petre a executat o lovitură liberă de la mare distanță, în careu, cu efect, dar Niță a ieșit și a reținut.
46 |
46 |
PRIMA SCHIMBARE FCSB! A ieșit Gnohere, a intrat DANIEL BENZAR
45+2 |
PAUZĂ
45+2 |
Ghinga a plutit prin careul roș-albaștrilor și a reluat cu capul spre poartă, dar Niță a reținut chiar pe linia porții, după un plonjon.
45+1 |
GNOHERE după un fault asupra lui Petrovikj
44 |
Ghinga a fost la un pas de a-și mai spăla din păcate, dar mingea trimisă de el cu capul, din interiorul careului, după o centrare a lui Fulop de pe dreapta, s-a dus peste transversală.
40 |
Claudiu Herea, din poziție foarte bună, din interiorul careului de 16 metri, a reluat pe lângă poartă, după ce și-a prelungit prea mult balonul.
35 |
GOOOOOL FCSB: 0-3, GHINGA - AUTOGOL! A fost un corner de pe stânga, bătut bine  de Filip, Gnohere a sărit la cap, dar mingea a trecut peste el și l-a lovit pe Ghinga, după care a intrat în plasă.
34 |
Coman a preluat foarte bine în interiorul careului și a șutat, dar a scos portarul cu piciorul.
31 |
PETROVIKJ pentru proteste la penalty
31 |
GOOOOOL FCSB: 0-2, GNOHERE! Atacantul francez a majorat diferența, după ce a trimis balonul în aceeași parte ca și Tănase.
30 |
PENALTY FCSB! Același Tănase a fost faultat în careu de Oros
26 |
GOOOOOL FCSB: 0-1, FLORIN TĂNASE! Mijlocașul roș-albaștrilor a transformat elegant, pe jos, în stânga portarului.
25 |
PENALTY FCSB! Tănase a fost faultat în careu de Răduțoiu, care a intrat în mijlocașul roș-albaștrilor, după ce acesta preluase în suprafața de pedeapsă.
14 |
Prima acțiune de atac a gazdelor, dar șutul lui Hadnagy, de la marginea careului, a fost deviat de Niță în corner. Atacantul gazdelor a reușit să-l deposedeze pe Planic, după care a șutat.
8 |
Lucian Filip și-a încercat și el norocul cu un șut de la distanță, dar mingea a trecut peste transversală.
6 |
Pintilii a șutat din interiorul careului peste transversală, după o fază plecată de la Tănase care a centrat de pe stânga în fața porții.

Video rezumat: Sepsi - FCSB

Sepsi - FCSB 0-4. Meci rezolvat în 9 minute, de două penalty-uri și un autogol! Daniel Benzar a definitivat victoria

La Braşov, Sepsi a avut prima ocazie importantă în faţa lui FCSB, dar Niţă a scos şutul lui Hadnagy. În minutul 25, Florin Tănase a fost faultat în careu de Răduţoiu şi tot decarul roş-albaştrilor a transformat de la 11 metri, acesta fiind al 30-lea său gol în Liga 1. La patru minute de la deschiderea scorului, Tănase a mai obţinut un penalty, după un fault al lui Oros. De data aceasta, Gnohere a fost cel care a executat și a reușit să dubleze avantajul oaspeţilor.

Florinel Coman putea face 0-3 în minutul 34, însă Fejer a respins. Lovitura de colţ executată de acelaşi Coman a dus la golul trei, după devierea nefericită a lui Ghinga. Mijlocaşul gazdelor se putea revanşa chiar înainte de pauză, dar Niţă a salvat.
Patrick Petre a fost aproape să înscrie la reluare, fază la care Bălaşa le-a refuzat gazdelor golul de onoare. Coman şi-a mai trecut apoi în cont o ratare, din lovitură liberă. În minutul 70, fostul stelist Nikolic a nimerit bara, dar tot roş-albaştrii au marcat, prin Daniel Benzar. Deşi Astafei a avut si el şansa golului pentru gazde în două rânduri, Sepsi - FCSB s-a terminat 0-4.

Echipa lui Dică a încheiat turul sezonului regulat la patru puncte în spatele liderului CFR Cluj. După meciurile naţionalei, FCSB va juca pe terenul lui FC Voluntari.