profimedia-0364049754
Constantin Budescu și aventurile eșuate din finalul carierei! A fost dat afară de 3 dintre ultimele sale 4 cluburi
FOTBAL: POLI IASI - FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (10.02.2024)
Poli Iași - FC Voluntari, LIVE VIDEO, 15:00, Digi Sport 1. Meci de ”6 puncte” în ”Copou”

• 90 | Final repriza 2
    Final de meci. FC Botoşani a surclasat FC Voluntari, scor 3-0, şi a urcat pe locul 2 în play-out, cel puţin până la partida Iaşiului din această seară, de la Mediaş.
  • 81 | Goluri
    Goooool FC Botoşani. Pasă de excepţie a lui Mihai Roman şi preluare pe măsură a lui Lorand Fulop, care a dus scorul la 3-0 după ce l-a lobat perfect pe George Gavrilaş.
  • 78 | Schimbări

Schimbare la FC Botoşani. Benjamin Kuku a fost înlocuit de Robert Elek.

Schimbare la FC Voluntari. Tăbăcariu a intrat în locul lui Laurenţiu Marinescu.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Adrian Bălan i-a luat locul lui Mihai Voduţ.
  • 72 | Goluri
    Goooool FC Botoşani! Gabriel Vaşvari a transformat cu siguranţă penalty-ul, iar moldovenii lui Leo Grozavu conduc cu 2-0 şi sunt foarte aproape de obţinerea celor trei puncte.
  • 71 | Penalty-uri
    Penalty FC Botoşani! Mihai Roman a obţinut o lovitură de la 11 metri după un fault comis de Filipov.
  • 67 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare FC Voluntari! Gabriel Deac a fost eliminat direct pentru un atac întârziat, cu talpa deasupra gleznei, asupra lui Bordeianu.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la FC Voluntari. Gabriel Deac a intrat în locul lui Petre Ivanovici.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Moruţan este înlocuit de Lorand Fulop.
    A început repriza secundă a partidei dintre Botoșani și Voluntari
  • 45+2 | Final repriza 1
    Centralul Marius Avram a fluierat finalul primei reprize. La pauză, FC Botoșani conduce cu 1-0 grație reușitei semnate de Golofca
  • 45 | OcaziiFC Botoșani
    FC Voluntari a ratat cea mai importantă ocazie de a egala cu puțin timp înainte de pauză. Voduț a trimis un șut din prima de la marginea careului, Cobrea părea bătăt, dar mingea a trecut puțin pe lângă vinclu
  • 25 | Goluri
    GOOOOL FC BOTOȘANI! GOLOFCA a deschis scorul după un contraatac al gazdelor. Atacantul a finalizat cu un șut din interiorul careului și a marcat din nou, după reușita din etapa trecută
  • 15 | OcaziiFC Botoșani
    Marinescu a căutat colțul lung al porții gazdelor cu un șut din afara careului, dar mingea a trecut puțin pe lângă bară și a ieșit în afara terenului
    A început partida dintre FC Botoșani și FC Voluntari, penultima a etapei a 4-a din play-out
Claudiu NiculescuFC Voluntari

FC Botoșani - FC Voluntari 3-0. Debut ratat pentru Claudiu Niculescu pe banca ilfovenilor

FC Voluntari a fost surclasată în deplasare, scor 3-0, de FC Botoşani în etapa a patra a play-out-ului Ligii I, la primul meci cu Claudiu Niculescu pe banca tehnică.

Golofca '25, Vaşvari '72 şi L. Fulop '81 au marcat pentru moldoveni, care s-au desprins după eliminarea lui Gabriel Deac, din minutul 67, pentru un fault dur asupra lui Bordeianu.

În urma victoriei categorice contra ilfovenilor, echipa lui Leo Grozavu a urcat pe locul 8, cu 23 de puncte, şase în plus faţă de FC Voluntari, care rămâne pe poziţia a zecea deşi nu a câştigat încă niciun meci în play-out.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...