14 aprilie, ora 20:00, Digi Sport 1
90+7 |
FINAL! FC Botoșani - Concordia 1-1
90+6 |
SEREDIUC pentru proteste, deși se afla pe banca de rezerve, fiind schimbat la pauză
90+4 |
BEJAN pentru tragere de timp
90+3 |
Bordeianu a șutat  din lovitură liberă, din afara careului, dar Bălgrădean a scos de sub transversală
90+3 |
DOBROSAVLEVIC pentru un clinci cu Vașvari
90+3 |
VAȘVARI pentru un clinci cu Dobrosavlevic
89 |
Olimpiu Moruțan (17 ani) a șutat de la distanță, pe colțul scurt, dar Bălgrădean a plonjat și a deviat în corner.
86 |
PUTEAM ASISTA LA AUTOGOLUL SEZONULUI! Bordeianu a încercat o pasă, de peste 30 de metri, din propriul careu, în ofensivă, dar mingea a ajuns la Koenders. Olandezul a încercat să degajeze - se afla singur la 35 de metri de propria-i poartă -, dar a lovit greșit balonul, care s-a îndreptat spre poarta lui Bălgrădean. Acesta era ieșit din poartă, dar a avut noroc că balonul s-a dus pe lângă.
84 |
Concordia a avut șansa de a trece la conducere, dar ex-rapidistul Ovidiu Herea a reluat lamentabil, din interiorul careului, după o fază plecată de la Pena și continuată de Munteanu.
70 |
BOTOȘĂNENII AU CERUT PENALTY! Kuku, a primit o pasă foarte bună în careu, după care a pivotat, flancat de Dobrosavlevic, și a șutat, dar Bălgrădean a reținut. Kuku a căzut iar gazdele a considerat fault în careu acolo, însă Tudor a lăsat jocul să continue.
66 |
GOOOOOL CONCORDIA: 1-1, MUNTEANU! Fotbalistul intrat la pauză, a marcat cu latul, din trei metri, cu toată opoziția lui Burcă, după o centrare de manual, de pe dreapta, a lui Grădinaru.
61 |
A DOUA SCHIMBARE CONCORDIA! A ieșit Albu, a intrat HEREA.
58 |
Bordeianu a șutat cu pământul, de la marginea careului de 16 metri, dar Bălgrădean s-a întins și a respins în corner, de lângă bară.
41 |
Buș a șutat frumos de la marginea careului de 16 metri, lateral stânga, dar Bălgrădean a respins în lateral, printr-o robinsonadă.
37 |
KOENDERS pentru un fault asupra lui Golofca.
27 |
Tîrnovan a reușit o preluae superbă pe exterior, la marginea careului de 16 metri, după care a șutat puțin peste transversala porții unui Bălgrădean spectator.
10 |
GOOOOOL FC BOTOȘANI: 1-0, TÎRNOVAN! Jucătorul celor de la FCSB a deviat superb, din interiorul careului, de lângă Feussi. Faza a plecat de la Golofca, atacantul l-a deschis bine pe dreapta pe Roman, fostul rapidist a intrat în careu, după care a pasat decisiv în fața porții.
3 |
OCAZIE CONCORDIA! Feussi a pasat pentru Grădinaru pe dreapta, fostul stelist a centrat în fața porții, acolo unde Serediuc a reluat spre gol, din alunecare, dar Cobrea a avut un reflex absolut senzațional și a respins în corner.
1 |
A început partida! Lovitura de start le-a aprținut celor de la Concordia. La încălzire, Dan Popescu, care a fost trecut titular pe foaia oficială, s-a accidentat și a fost astfel înlocuit cu Feussi.

Video rezumat: FC Botoșani - Concordia Chiajna

FC Botoşani - Concordia Chiajna 1-1. Două goluri, o paradă senzațională și o fază ce putea naște un autogol de la 35 m!

Concordia Chiajna a început tare meciul de la Botoșani și a avut o ocazie imensă încă din minutul 3. Cobrea a intervenit, însă, cu un reflex uluitor și a scos un gol ca și făcut al lui Serediuc. În mod paradoxal, ratarea i-a marcat pe elevii lui Dan Alexa, care n-au mai fost capabili de niciun atac. În aceste condiții, fotbaliștii lui Leo Grozavu, aflat la prima etapă de suspendare, după ”pedeapsa Golofca”, au luat inițiativa și au reușit să și marcheze.

Alexandru Târnovan a deschis scorul din pasa lui Mihai Roman şi şi-a trecut în cont a doua reuşită a sezonului. Mijlocaşul putea să mai înscrie o dată, dar a tras puţin peste. Bălgrădean a avut și el o intervenţie extraordinară, dar în faţa lui Buş şi gazdele au intrat cu avantaj minim la vestiare.

Dan Alexa a schimbat inspirat la pauză. Munteanu, intrat în locul lui Serediuc, a egalat după o centrare excelentă a lui Grădinaru, spre dezamăgirea lui Leo Grozavu, care a ”încins” telefonul, dialogând în permanență cu Anton Heleșteanu, directorul sportiv, aflat pe bancă. Pe final, Bălgrădean a intervenit iar excelent la lovitura liberă executată de Bordeianu şi Chiajna a plecat cu un punct de la Botoşani.

În etapa a şaptea din play-out, FC Botoşani are meci cu Pandurii, la Severin, în timp ce Chiajna joacă derby-ul Ilfovului cu FC Voluntari.