Programul etapelor 2 și 3 din play-off și play-out! Când se joacă Farul - FCSB și Rapid - CFR Cluj
Urmează un ”exod” de la FCSB: cinci jucători sunt pe picior de plecare! Doi fotbaliști pot veni în vară, unul e sigur

FC Botoșani FC Botoșani
CS U Craiova CS U Craiova
    Final de meci! FC Botoșani se impune cu 1-0.
  • 90+3 | Faze meciFC Botoșani
    Cobrea reține șutul lui Mitriță, dintr-o lovitură liberă de la aproape 30 de metri.
  • 90+2 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Zlatinski.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Dumitraș.
  • 90 | Schimbări
    Emanuel Rodriguez intră în locul lui Florin Plămadă.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Ungurușan.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Daniel Popa.
  • 87 | Faze meciFC Botoșani
    Moruțan pătrunde în careu, dar apoi șutează slab, iar Calancea nu are probleme în a reține.
  • 84 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie mare pentru Mihai Roman al Craiovei. Atacantul a reușit să preia în interiorul careului, dar apoi a șutat în blocaj.
  • 81 | Schimbări
    Andrei Dumitraș a intrat în locul lui Mihai Roman.
  • 81 | Faze meciFC Botoșani
    Mihai Roman șutează de la mare distanță, puțin peste poarta Craiovei.
  • 78 | Schimbări
    Screciu i-a lăsat locul lui Zlatinski.
  • 74 | Schimbări
    Andrei Burlacu a intrat în locul lui Gustavo.
  • 69 | OcaziiFC Botoșani
    Băluță centrează de pe partea dreaptă, iar Gustavo reia periculos cu capul. Cobrea se întinde și respinge în corner.
  • 62 | Schimbări
    Mihai Roman II a intrat la CS U Craiova, în locul lui Bancu.
  • 57 | OcaziiFC Botoșani
    Mihai Roman șutează periculos, din colțul careului, puțin pe lângă poarta lui Calancea.
  • 56 | Faze meciFC Botoșani
    Daniel Popa trimite cu capul, peste poartă, o centrare venită din corner.
  • 52 | Schimbări
    Daniel Popa a intrat în locul lui Târnovan.
  • 45+2 | Final repriza 1
    Pauză la Botoșani! 1-0 pentru gazde.
  • 45+1 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Botoșani!!! Miron prinde un șut extraordinar, din interiorul careului, în prelungirile primei reprize și deschide scorul! În aceeași fază, Plămadă, aflat în ofsaid, a jucat mingea.
  • 43 | Faze meciFC Botoșani
    Mihai Roman reia din unghi, fără să-i pună probleme lui Calancea. Roman rămâne însă cel mai periculos jucător al Botoșaniului.
  • 41 | Cartonaşe Galbene
    Mihai Roman primește cartonașul galben, după o intervenție asupra lui Bancu.
  • 36 | Faze meciFC Botoșani
    Mihai Roman intervine cu piciorul ridicat și îl lovește în cap pe Marius Birceag. Fundașul oltenilor rămâne întins pe gazon, în timp ce atacantul moldovenilor scapă fără avertisment, după un atac imprudent.
  • 34 | Faze meciFC Botoșani
    Mitriță șutează în blocaj, din interiorul careului.
  • 28 | OcaziiFC Botoșani
    O nouă șansă pentru FC Botoșani. Mihai Roman trage de la 20 de metri, dar Calancea respinge în lateral.
  • 25 | OcaziiFC Botoșani
    Mihai Roman ratează cea mai mare ocazie a moldovenilor. Acesta și-a făcut loc prin spatele lui Bancu și a reluat cu capul pe lângă poartă, centrarea lui Buș.
  • 19 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gustavo.
  • 19 | OcaziiFC Botoșani
    Datkovic reia periculos cu capul, dar Cobrea se întinde și reține.
  • 12 | Faze meciFC Botoșani
    Tincu șutează în blocaj.
  • 3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Tincu, după faultul asupra lui Băluță.
  • 3 | Faze meciFC Botoșani
    Băluță se resimte, după o intrare a lui Tincu.
Devis MangiaCS U Craiova

FC Botoșani - CS U Craiova 1-0. Primul meci al sezonului în care oltenii nu marchează

FC Botoşani a învins-o pe CS U Craiova şi a ajuns la zece victorii în 19 etape. Super execuţia lui Andrei Miron i-a răpus pe olteni. A fost primul gol după patru luni pentru fundaşul moldovenilor.

Până la reuşita de trei puncte, gazdele au mai fost de două ori periculoase, prin Mihai Roman. Mijlocaşul lui FC Botoşani şi-a continuat seria ratărilor şi în repriza secundă, iar răspunsul oaspeţilor a venit la lovitura de cap a lui Gustavo.

Şi celălalt Mihai Roman de pe teren a avut o ocazie mare de gol, dar tabela nu s-a mai modificat până la final - s-a terminat 1 la 0 pentru FC Botoşani.

Pentru CS U Craiova a fost primul meci de campionat din acest sezon fără gol marcat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...