Screenshot 2024-04-14 202052
Video Dinamo - Poli Iași 1-0. Ahmed Bani a adus victoria în prelungiri. ”Câinii” sunt pe loc de baraj
botosani
Video FC Botoșani - FCU Craiova 1948 4-1. Gazdele au făcut spectacol și au urcat pe locul 14! Oltenii, în genunchi
FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA FOTBAL CLUB SA - AFC BOTOSANI, SUPERLIGA SUPERBET (11.12.2023)
Gigi Becali a făcut o ofertă pentru starul din SuperLigă și a primit răspunsul imediat

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Concordia şi Gaz Metan au terminat la egalitate, scor 1-1, o partidă în care ambele echipe puteau înscrie golul victoriei în prelungiri.
  • 90+5 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Emoţii pentru oaspeţi de această dată. Grădinaru a executat o lovitură liberă, iar Bejan a trimis cu capul în bară, din apropiere.
  • 90+5 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cristea.
  • 90+4 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Gaz Metan! Încă o şansă pentru medieşeni. Sikorski a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea stângă, dar Bălgrădean a avut o nouă intervenţie de excepţie.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Grădinaru.
  • 90+2 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Gaz Metan! Oaspeţii puteau da lovitura în prelungiri, prin noul intrat Tahar. Lovitura sa de cap a fost, însă, respinsă în corner de Bălgrădean.
  • 87 | Schimbări
    Ultima modificare şi la medieşeni. Tahar a intrat în locul lui Curtean.
  • 82 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Răsdan a intrat în locul Albu.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la Gaz Metan. Eric a fost înlocuit de Sikorski.
  • 73 | Schimbări
    Danci a fost la rândul său avertizat de Adrian Cojocaru.
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Bic.
  • 66 | Schimbări
    A doua modificare la gazde. Cristescu i-a lăsat locul lui Herea.
  • 63 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Dănuţ Lupu a intrat în locul lui Romeo.
  • 62 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Şansă mare pentru gazde de a trece în avantaj. Dan Popescu a centrat foarte bine de pe partea stângă, dar Pena nu a putut trimite cu capul pe spaţiul porţii, din apropiere.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Albu a primit primul cartonaş galben al partidei.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Concordia. Grădinaru a intrat în locul lui Ciobanu.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOL Chiajna, 1-1! Dobrosavlevici a restabilit egalitatea, tot în urma unui corner. Fundaşul gazdelor a marcat tot cu o lovitură de cap, la colţul scurt.
  • 54 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Replica elevilor lui Dan Alexa nu s-a lăsat mult aşteptată. Albu a tras frumos din prima, de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Gaz Metan! Trtovac a deschis scorul în urma unui corner. Fundaşul medieşenilor a profitat de marcajul prea larg al ilfovenilor şi a înscris cu o lovitură de cap la colţul lung.
  • 50 | Faze meciConcordia Chiajna
    Acţiune frumoasă creată de Ciobanu, care i-a pasat lui Serediuc într-o poziţie bună, dar şutul acestuia a fost blocat şi respins în corner de Rugasevic.
    PAUZĂ! Concordia Chiajna şi Gaz Metan Mediaş sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză în care ilfovenii au avut marile ocazii.
  • 33 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! O nouă lansă irosită de Serediuc. Pena a centrat excelent de pe partea stângă, iar "septarul" gazdelor a vebnit lansat şi a trimis cu capul, puţin peste poartă.
  • 25 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Fază frumoasă a gazdelor, încheiată cu o reluare a lui Ciobanu, din mijlocul careului. Execuţia acestuia a lăsat, însă, de dorit, iar mingea a trecut pe lângă poartă.
  • 19 | Faze meciConcordia Chiajna
    Acţiune prelungită a oaspeţilor, finalizată de Curtean cu un şut de la marginea careului. Execuţia jucătorului de la Gaz Metan nu a fost suficient de puternică sau de bine plasată pentru a-i pune probleme lui Bălgrădean.
  • 6 | OcaziiConcordia Chiajna
    Ocazie Chiajna! Serediuc a tras în diagonală din colţul careului, dar ilfovenii s-au ales doar cu un corner, pentru că portarul oaspeţilor, Greab, a avut o intervenţie foarte bună.

A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.

Cristi PustaiGaz Metan Mediaș

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş 1-1. Ambele echipe au avut şansa victoriei în prelungiri

Concordia Chiajna rămâne pe loc retrogradabil în play-out, după al şaptelea meci consecutiv fără victorie. Ilfovenii au remizat pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş, scor 1-1.

Tiberiu Serediuc a avut singurele ocazii importante din prima repriză. În minutul 6, şutul mijlocaşului Concordiei a fost respins în corner de Greab. Şeptarul ilfovenilor a oferit însă ratarea meciului în minutul 33, din poziţie ideală.

Medieşenii au fost cei care au deschis scorul, la şapte minute după pauză, când Trtovac a reluat cu capul centrarea din corner a lui Eric.

Egalarea a venit peste patru minute, tot dintr-o lovitură de colţ. Dobrosavlevici fost cel care a egalat pentru Concordia.

Pena a ratat apoi şansa de a le aduce în avantaj pe gazde, iar, în prelungiri, Bălgrădean a avut două intervenţii salvatoare. Mai întâi, la devierea coechipierului Koenders, apoi la lovitura de cap a lui Sikorski.

La ultima fază, Bejan a lovit bara din apropiere, iar Concordia - Gaz Metan s-a terminat 1 la 1.

Concordia nu a mai câştigat de două luni în Liga 1 şi rămâne pe loc retrogradabil, în timp ce Gaz Metan a ratat şansa de a egala la puncte liderul din play-out, CSM Poli Iaşi.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Video Barcelona - PSG 1-4. Kylian Mbappe i-a...

mbappe

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

• 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • FOTBAL:SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE-UNIVERSITATEA CLUJ, FINALA CUPEI ROMANIEI (24.05.2023)

FOTBAL: Oțelul Galați - ”U” Cluj, ora 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Digi Sport Special, ora 19:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

MEDIA: Fotbal Club, ora 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• A tennis ball with details of a racquet , shadows and a clay court

TENIS: ATP București, ora 11:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Foto Ilie Năstase a apărut de mână cu ”cea mai frumoasă femeie din lume”: ”I-a luat trei ani”

Screenshot 2024-04-16 at 21.24.53

Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

Exclusiv Bergodi a câștigat o avere ca ”să rezilieze amiabil” contractul cu Rapid. Nu și-a asumat nimic