Final de meci. Chiajna câștigă cu 2-0 și părăsește locul direct retrogradabil.

Dulap șutează pe lângă poartă de la marginea careului.
Pap are din nou probleme în a prinde o minge. Acesta reușește însă să rețină în doi timpi balonul aruncat în careu de Deaconu.
79 |
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Concordia!!! Marian Cristescu înscrie în poarta goală după o gafă uriașă a lui Eduard Pap.
78 |
Mendy e aproape de autogol. Pap reușește însă să respingă în corner mingea reluată cu capul spre proprie poartă de coechipierul său.
74 |
Deaconu trimite o centrare înșelătoare din lovitură liberă. Mingea cade pe plasa porții lui Pap.
73 |
Marian Cristescu a intrat în locul lui Ovidiu Herea.
72 |
GOOOOOOOOOOOOOOOL Concordia!!! Ilfovenii deschid scorul prin Grădinaru, care a marcat cu un șut din 7-8 metri.
68 |
Valentin Lemnaru a intrat în locul lui Andrei Ciolacu.
64 |
Valentin Munteanu a fost înlocuit cu Tiberiu Serediuc.
60 |
Ciprian Rus a intrat în locul lui Emil Dică.
59 |
Dan Alexa este trimis în tribună de către Istvan Kovacs, după ce a protestat în urma unei faze în care echipa sa nu a primit fault.
58 |
Gorobsov șutează în forță de la 25 de metri, dar Bălgrădean se întinde și respinge în corner.
50 |
Valentin Alexandru i-a lăsat locul lui Marius Pena.
49 |
Pap respinge în corner o minge aruncată de Grădinaru în careu, din lovitură liberă.
45+1 |
Pauză la Chiajna.
39 |
Ciolacu trage din afara careului, dar mingea este deviată și apoi reținută de către Bălgrădean.
37 |
Herea centrază în forță, în fața porții, dar Pap reține fără probleme.
34 |
Șut slab al lui Emil Dică, de la marginea careului, pe lângă poartă.
25 |
Raul Costin îl face KO pe Marius Constantin, cu un șut în forță de la distanță.
20 |
Nicio mare ocazie până în acest moment.
18 |
Emil Dică.
12 |
Deaconu șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 20 metri, lateral dreapta.
6 |
Pap reține fără probleme o minge deviată în urma unui șut al lui Raul Costin.

Concordia - ASA Tg. Mureș 2-0. Chiajna a părăsit locul direct retrogradabil

Concordia a luat o gură importantă de oxigen în lupta pentru evitarea retrogradării. Ilfovenii au învins cu 2-0 pe teren propriu, lanterna roşie, ASA Tg. Mureş.

Concordia Chiajna nu mai este singura echipă din play-out fără victorie. Formaţia ilfoveană reuşit să spargă gheaţa în faţa ultimel clasate, ASA Targu Mures.

După o primă repriză fără ocazii, portarul oaspeţilor, Pap, a respins cu greu şutul centrare al lui lui Grădinaru, din lovitură liberă, în minutul 49.

La poarta cealaltă, execuţia în forţă al lui Gorobsov a fost respinsa de la vinclu de Bălgrădean, în minutul 58.

În minutul 72, Grădinaru a marcat primul gol al Concordiei după trei etape de secetă.

Cu zece minute înainte de final, Cristescu a profitat de gafa uriaşă a lui Pap şi a stabilit scorul final, Concordia - ASA 2-0.