Exclusiv ”Poate juca lejer la orice echipă din România”. Ilie Dumitrescu, ”vrăjit” de un fotbalist care se bate la retrogradare

23.05.2017, ora 22:30
ACS Poli ACS Poli
Pandurii Pandurii
  • 90+6 | Final repriza 2

Final de meci. ACS Poli a pierdut derby-ul pentru "supravieţuire" cu Pandurii, scor 0-1. Este a treia victorie consecutivă a gorjenilor în Liga 1.

• 90 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    George Negoiţă a primit şi el cartonaşul galben, în primul din cele şase minute de prelungire acordate pentru această partidă.
  • 88 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Alin Şeroni a primit şi el cartonaşul galben.
  • 85 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Straton a fost şi el avertizat,
  • 84 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Popescu a primit şi el cartonaşul galben.
  • 83 | Ocazii
    Ocazie ACS Poli! Şansă mare de gol pentru Andrei Artean, care a reluat cu capul puţin pe lângă poarta oaspeţilor, de la opt metri de buturile lui Popescu.
  • 82 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Încă o şansă imensă de gol irosită de Paul Batin, care a scăpat singur cu portarul, însă a şutat chiar în acesta.
  • 76 | Ocazii
    Ratare imensă Pandurii! Paul Batin nu a nimerit spaţiul porţii deşi se afla în careul mic, singur cu poarta goală. Batin fusese lansat excelent de Yasin Hamed.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la ACS Poli. Marius Croitoru i-a lăsat locul lui Octavian Drăghici.
    Schimbare la ACS Poli. Fucek a fost înlocuit de Doman.
    Schimbare la ACS Poli. Ignea i-a luat locul lui Scutaru.
  • 70 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Cartonaş galben pentru Josip Fucek.
  • 69 | Faze meci
    Moment tensionat la Timişoara! Antrenorul Pandurilor, Flavius Stoican, a fost trimis în tribune de George Găman, însă a refuzat timp de peste un minut să părăsească spaţiul tehnic.
  • 68 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. A ieşit Stana, a intrat Zaina.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Buşu i-a lăsat locul lui Samson Nwabueze.
  • 60 | Faze meci
    ACS Poli are trei înfrângeri în trei meciuri jucate pe teren propriu cu Pandurii.
  • 56 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Bogdan Străuţ a primit şi el cartonaşul galben.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Olivian Surugiu l-a înlocuit pe Dragoş Firţulescu.
    A început repriza a doua a partidei dintre ACS Poli şi Pandurii.
    Final de primă repriză. ACS Poli e condusă cu 1-0 de Pandurii după 45 de minute în care a avut două bare, un gol anulat şi o eliminare.
  • 45 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Dragoş Firţulescu primeşte cartonaşul galben.
  • 45 | Ocazii
    Bară Timişoara! Josip Soljic a nimerit şi el bara cu un şut de la 11 metri. A doua bară a bănăţenilor din prima repriză.
  • 42 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Paul Batin este şi el avertizat de "centralul" Găman.
  • 41 | Cartonaşe RoşiiACS Poli
    Pedro Henrique primeşte al doilea cartonaş galben pentru henţ şi este eliminat.
  • 41 | Faze meci

Gol anulat Timişoara! Pedro Henrique, lansat excelent de Marius Croitoru, a înscris cu mâna, însă arbitrul Găman a observat henţul atacantului lui ACS Poli şi a anulat golul.

• 38 | Ocazii
    Bară Timişoara! "Foarfecă" spectaculoasă a lui Gabriel Cânu, care a nimerit bara.
  • 37 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Sorin Buşu primeşte şi el cartonaş galben după ce l-a faultat pe Bărbuţ.
  • 34 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Pedro Henrique este şi el avertizat.
  • 28 | Faze meci
    ACS Poli e neînvinsă pe teren propriu de zece meciuri.
  • 19 | Goluri
    Gooool Pandurii! Cătălin Straton s-a opus şutului lui Paul Batin, însă n-a mai avut ce face la şutul în forţă, sub bară, al lui Paul Păcurar.
  • 15 | Cartonaşe GalbeneACS Poli
    Gabriel Cânu primeşte primul cartonaş galben al partidei.
  • 13 | Ocazii
    Ocazie Pandurii! Şutul lui Paul Păcurar, de la 17 metri, a trecut destul de departe de poarta timişorenilor.
  • 10 | Faze meci
    ACS Poli şi Pandurii se află la egalitate de puncte, 23, înaintea partidei de astăzi. Concordia Chiajna, surclasată la Mediaş, are acelaşi număr de puncte ca bănăţenii şi gorjenii.
    A început derby-ul pentru evitarea retrogradării dintre ACS Poli Timişoara şi Pandurii.
Flavius StoicanPandurii

ACS Poli - Pandurii 0-1. Victorie imensă pentru gorjeni în lupta pentru evitarea retrogradării

Victorie uriaşă pentru Pandurii pe stadionul Dan Păltinişanu. Echipa lui Flavius Stoican a învins-o pe ACS Poli şi, cu trei victorii la rând, este favorită la rămânerea în Liga 1.

Paul Păcurar a înscris golul care le-a adus trei puncte gorjenilor. A urmat o ofensivă continuă a gazdelor, care erau neînvinse în ultimele zece dispute de pe teren propriu.

Gabi Cânu a fost aproape de a reuşi un gol de exceptie, dar a lovit doar bara. Pedro Henrique a trimis mingea în poartă, în minutul 41 - s-a ajutat însă de mână, reuşita i-a fost anulată şi chiar a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene.

În prelungirile primei reprize, Poli a mai lovit o dată bara, prin Soljic. Pentru proteste a fost eliminat şi Flavius Stoican, convins cu greu să urce în tribună.

Paul Batin putea încheia socotelile în minutul 76. A semnat una dintre marile ratări ale campionatului. Atacantul de 29 de ani nu a înscris nici din poziţie de 1 la 1 cu Straton. Artean îi putea aduce un punct lui Poli, dar nu a fost inspirat la finalizare şi Pandurii s-a impus la limită, cu 1-0.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc