Duminică, 30 aprilie, ora 18:00
90+2 |
FINAL! Pandurii - FC VOLUNTARI 1-3! Victorie importantă a gorjenilor
90 |
BARĂ VOLUNTARI! Cernat a încercat o finalizare de finețe, la colțul lung, dar portarul gorjenilor a fost salvat de transversală.
87 |
ERICO pentru un fault asupra lui Deac
84 |
Firțulescu a executat direct pe poartă o lovitură liberă, din lateral staânga, dar Balauru a boxat și a respins pericolul.
82 |
GOOOOOL PANDURII: 1-3, SURUGIU! Extrema gorjenilor a finalizat, frumos, cu capul, pe colțul scurt, cu toată opoziția lui Balauru.
80 |
ULTIMA SCHIMBARE PANDURII! A ieșit KET, a intrat ERICO DA SILVA
76 |
ULTIMA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Căpățână, a intrat DEAC.
73 |
BARĂ PANDURII! Firțulescu a executat bine o lovitură liberă, de la marginea careului de 16 metri, dar mingea s-a lovit în bara din vinclul porții lui Balauru.
72 |
BALAUR pentru că a împiedicat executarea unei lovituri libere
67 |
GOOOOOL FC VOLUNTARI: 0-3, CERNAT! ”Decarul” ilfovenilor a reluat, simplu, la vinclu, cu poarta goală, după o fază în care, din nou, cei de la Pandurii au gafat grav. Păcurar a primit o pasă greșită de la portarul Popescu, nici el n-a știut să protejeze, Novac i-a ”furat-o”, Bălan a profitat, după care i-a pasat decisiv lui Cernat.
65 |
OCAZIE VOLUNTARI! Fază rapidă de atac a ilvovenilor, Novac i-a pasat în lateral față lui Cernat, acesta a lăsat mingea să ajungă în extremă la Maftei, fundașul a centrat pe bara a doua, acolo unde era singur Bălan, dar Cioinac a pus piciorul mai devreme și a deviat în corner.
63 |
Bălan a șutat pe colțul scurt, din lateral stânga, dar mingea a trecut pe lângă poartă.
61 |
A DOUA SCHIMBARE VOLUNTARI! A ieșit Spahija, a intrat BALAUR
60 |
SPAHIJA pentru un fault asupra lui Ket
59 |
Firțulescu a prins un șut bun, de la distanță, pe poartă iar Balauru a reținut, în doi timpi.
50 |
BARĂ PANDURII! Surugiu a primit o pasă din lateral dreapta de la Ket, după care a prins un șut năprasnic iar mingea s-a dus direct în transversala porții lui Balauru, după care a ieșit în aut.
45+1 |
Căpățână a avut șansa dublei, dar n-a fost decis din prima și până la urmă a trimis peste transversală, dintr-o poziție ideală.
42 |
SURUGIU pentru că ar fi simulat un fault în careu, în opinia lui George Găman. Din reluările tv se vede că acolo a fost și o mână a lui Acsinte, așa că e mult până la penalty, dar nici simulare se pare că nu a fost.
38 |

GOOOOOL FC VOLUNTARI: 0-2, POPADIUC! Greșeală imensă a lui Ilie, care a tot pasat cu portarul Popescu, până când a lovit slab mingea, Voduț a recuperat la marginea careului de 16 metri, a pasat în lateral spre Cernat, acesta a luftat incredibil, dar Popadiuc, aflat în zonă a finalizat.

34 |
ENE pentru un fault asupra lui Popadiuc
33 |

GOOOOOL FC VOLUNTARI: 0-1! CAZAN! Fundașul central al ilfovenilor a reluat în plasă, din interiorul careului, după o fază plecată de la Marinescu. Mijlocașul a centrat din lovitură liberă, lateral stânga, Spahija a reluat cu capul, Popescu a respins, după care Cazan a marcat.

Cazan, nu numai că a marcat primul său gol pentru Voluntari, dar și după patru ani!

16 |
Din lipsă de soluții, Căpățână a ales să șuteze de la marginea careului de 16 metri, cu puțin efect, iar balonul s-a dus aproape de bara din dreapta porții lui Popescu.
13 |
Olandezul Ket, care a jucat până acum trei partide pentru Pandurii, și-a încercat șansa cu un șut de la distanță, din afara careului, dar mingea s-a dus pe lângă poartă.
1 |
A început partida. Lovitura de start le-a aparținut elevilor lui Claudiu Niculescu. Înaintea partidei s-a ținut un moment de reculegere în memoria unui fost director sportiv al gorjenilor.

Video rezumat: Pandurii Tg. Jiu - FC Voluntari

Pandurii - FC Voluntari 1-3. Succes important al ilfovenilor, care au profitat și de marile gafe ale gorjenilor

FC Voluntari continuă evoluţiile bune sub comanda lui Claudiu Niculescu. La Severin, terenul gazdă și pentru Pandurii, dar și pentru CS U Craiova, ilfovenii au reuşit a treia victorie consecutivă în deplasare!

Elevii lui Niculescu au rezolvat partida cu Pandurii în doar cinci minute, încă din prima repriză. Mai întâi, Cazan, fundașul central al ilfovenilor, a reluat în plasă, din interiorul careului, după o fază plecată de la Marinescu. Mijlocașul a centrat din lovitură liberă, lateral stânga, Spahija a reluat cu capul, portarul Popescu a respins, după care Cazan a marcat. Cazan, nu numai că a marcat primul său gol pentru Voluntari, dar și după patru ani!

După numai cinci minute, Popadiuc a făcut 2-0. Greșeală imensă a fundașului Ilie, care a tot pasat cu portarul Popescu, până când a lovit slab mingea, Voduț a recuperat la marginea careului de 16 metri, a pasat în lateral spre Cernat, acesta a luftat incredibil, dar Popadiuc, aflat în zonă a finalizat.

Gazdele puteau reveni imediat după pauză prin Surugiu, care a primit o pasă din lateral dreapta de la Ket, a prins un șut năprasnic iar mingea s-a dus direct în transversala porții lui Balauru, după care a ieșit în aut. Așa că, de marcat, au făcut-o tot oaspeţii. ”Decarul” ilfovenilor a reluat, simplu, la vinclu, cu poarta goală, după o fază în care, din nou, cei de la Pandurii s-au făcut de râs. Păcurar a primit o pasă greșită de la portarul Popescu, nici el n-a știut să protejeze, Novac i-a ”furat-o”, Bălan a profitat, după care i-a pasat decisiv lui Cernat.

Cu zece minute înainte de final, Surugiu a reuşit să mrcheze golul de onoare, cu capul, dar era prea târziu, astfel că până la urmă Pandurii-Voluntari s-a încheiat 1-3.