0 - 0
Gaz Metan Mediaș logo Gaz Metan Mediaș
Duminică, 7 mai, ora 13:30
90+4 |
FINAL DE MECI! FC Botoşani şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate, scor 0-0, acelaşi rezultat înregistrat şi în precedentele trei întâlniri directe din acest sezon.
90+3 |
"Galben" primit de Greab, pentru tragere de timp.
80 |
Ultima modificare şi la medieşeni. A ieşit Eric, iar în locul său a intrat Curtean.
79 |
Ocazie Gaz Metan! Bic a tras frumos de la distanţă, dar a avut ghinion: mingea a lovit transversala porţii lui Cobrea şi a ieşit în afara terenului.
78 |
Ultima schimbare la gazde. Hergheligiu a intrat în locul lui Fulop.
73 |
Ocazie Botoşani! A treia mare şansă irosită de Popovici. Lansat excelent de Golofca, mijlocaşul stânga al gazdelor a tras direct în Greab, din mijlocul careului.
67 |
O nouă schimbare la FC Botoşani. Cârstocea a intrat în locul lui Bordeianu.
65 |
Ocazie Gaz Metan! O primă şansă importantă pentru oaspeţi. Roberto Romeo a primit o pasă foarte bună de la Eric şi a tras de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
61 |
O a doua modificare la medieşeni. Onanga i-a luat locul lui Alex Munteanu.
60 |
Prima schimbare la oaspeţi. Buziuc a intrat în locul lui LUpu.
58 |
Schimbare la FC Botoşani. Kuku a intrat în locul lui Elek.
56 |
Cartonaş galben primit de Golofca, pentru simulare, la o fază la care atacantul gazdelor a încercat să obţină un penalty.
50 |
Valentin Creţu a fost evrtizat, după o intrare cu talpa asupra lui Popovici.
46 |
45 |
PAUZĂ! FC Botoşani este la egalitate cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-0, după o primă repriză în care moldovenii au ratat marile ocazii.
41 |
Ocazie Botoşani! Popovici a fost din nou aproape de gol. Jucătorul moldovenilor a driblat frumos în careu şi apoi a tras la colţul lung, dar mingea, uşor deviată şi de Greab, a lovit bara.
34 |
Ocazie Botoşani! În locul unei centrări, Mihai Roman a preferat un şut direct, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, uşor lateral dreapta, dar Greab nu a putut fi surprins şi a respins mingea care se îndrepta spre vinclu.
28 |
Bordeianu a primit cartonaşul galben, după o intervenţie asupra lui Eric.
14 |
Ocazie Botoşani! O nouă şansă uriaşă irosită de gazde. Mihai Roman a centrat excelent de pe partea dreaptă, dar Elek, singur la 7-8 metri, a trimis incredibil cu capul pe lângă poartă.
7 |
Ocazie Botoşani! Gazdele au avut prima ocazie, prin Popovicim care a tras frumos, din voleu, cu piciorul stâng, dar Greab a reuşit să prindă în doi timpi.
5 |
Roberto Romeo primeşte primul galben al jocului, după un fault asupra lui Mihai Roman.
1 |
A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.

Video rezumat: FC Botoșani - Gaz Metan Mediaș

FC Botoșani - Gaz Metan 0-0. A patra remiză albă a sezonului între cele două echipe

FC Botoşani a rămas la 4 puncte în spatele celor de la Gaz Metan Mediaş, în clasamentul din play-out. Echipa antrenată de Leo Grozavu a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de pe teren propriu cu ardelenii, în care Popovici a avut trei şanse uriaşe de a marca şi fiecare echipă a trimit câte o dată în bară.

Moldovenii au avut cele mai importante ocazii ale primei reprize. Popovici l-a pus la încercare pe Greab, în minutul 7, apoi portarul medieşenilor a avut şansă la lovitura de cap a lui Elek şi a salvat lovitura liberă executată de Mihai Roman.

Gazul a scăpat fără gol şi înainte de pauză, când bara s-a opus la şutul lui Popovici.

Medieşenii au avut prima ocazie importantă abia în minutul 65, când Roberto Romeo i-a dat emoţii lui Cobrea.

Popovici nu a marcat nici din pasa perfectă a lui Golofca, pentru ca la cealaltă poartă, oaspeţii să trimită la rândul lor mingea în bară, prin Bic.

S-a terminat 0-0, acelaşi rezultat înregistrat în toate cele patru dueluri directe dintre cele două echipe în actuala stagiune.