hagi-farul-cfr
Live Video&Text Farul - CFR Cluj 0-0, ACUM, Digi Sport 1. Cu o victorie, trupa lui Hagi urcă pe locul 2

Gaz Metan Mediaș Gaz Metan Mediaș
    FINAL DE MECI! FC Botoşani şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate, scor 0-0, acelaşi rezultat înregistrat şi în precedentele trei întâlniri directe din acest sezon.
  • 90+3 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" primit de Greab, pentru tragere de timp.
  • 80 | Schimbări
    Ultima modificare şi la medieşeni. A ieşit Eric, iar în locul său a intrat Curtean.
  • 79 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Gaz Metan! Bic a tras frumos de la distanţă, dar a avut ghinion: mingea a lovit transversala porţii lui Cobrea şi a ieşit în afara terenului.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la gazde. Hergheligiu a intrat în locul lui Fulop.
  • 73 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! A treia mare şansă irosită de Popovici. Lansat excelent de Golofca, mijlocaşul stânga al gazdelor a tras direct în Greab, din mijlocul careului.
  • 67 | Schimbări
    O nouă schimbare la FC Botoşani. Cârstocea a intrat în locul lui Bordeianu.
  • 65 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Gaz Metan! O primă şansă importantă pentru oaspeţi. Roberto Romeo a primit o pasă foarte bună de la Eric şi a tras de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 61 | Schimbări
    O a doua modificare la medieşeni. Onanga i-a luat locul lui Alex Munteanu.
  • 60 | Schimbări
    Prima schimbare la oaspeţi. Buziuc a intrat în locul lui LUpu.
  • 58 | Schimbări
    Schimbare la FC Botoşani. Kuku a intrat în locul lui Elek.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Golofca, pentru simulare, la o fază la care atacantul gazdelor a încercat să obţină un penalty.
  • 50 | Cartonaşe Galbene
    Valentin Creţu a fost evrtizat, după o intrare cu talpa asupra lui Popovici.
    PAUZĂ! FC Botoşani este la egalitate cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-0, după o primă repriză în care moldovenii au ratat marile ocazii.
  • 41 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Popovici a fost din nou aproape de gol. Jucătorul moldovenilor a driblat frumos în careu şi apoi a tras la colţul lung, dar mingea, uşor deviată şi de Greab, a lovit bara.
  • 34 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! În locul unei centrări, Mihai Roman a preferat un şut direct, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, uşor lateral dreapta, dar Greab nu a putut fi surprins şi a respins mingea care se îndrepta spre vinclu.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Bordeianu a primit cartonaşul galben, după o intervenţie asupra lui Eric.
  • 14 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! O nouă şansă uriaşă irosită de gazde. Mihai Roman a centrat excelent de pe partea dreaptă, dar Elek, singur la 7-8 metri, a trimis incredibil cu capul pe lângă poartă.
  • 7 | OcaziiFC Botoșani
    Ocazie Botoşani! Gazdele au avut prima ocazie, prin Popovicim care a tras frumos, din voleu, cu piciorul stâng, dar Greab a reuşit să prindă în doi timpi.
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    Roberto Romeo primeşte primul galben al jocului, după un fault asupra lui Mihai Roman.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Cristian PustaiGaz Metan Mediaș

FC Botoșani - Gaz Metan 0-0. A patra remiză albă a sezonului între cele două echipe

FC Botoşani a rămas la 4 puncte în spatele celor de la Gaz Metan Mediaş, în clasamentul din play-out. Echipa antrenată de Leo Grozavu a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de pe teren propriu cu ardelenii, în care Popovici a avut trei şanse uriaşe de a marca şi fiecare echipă a trimit câte o dată în bară.

Moldovenii au avut cele mai importante ocazii ale primei reprize. Popovici l-a pus la încercare pe Greab, în minutul 7, apoi portarul medieşenilor a avut şansă la lovitura de cap a lui Elek şi a salvat lovitura liberă executată de Mihai Roman.

Gazul a scăpat fără gol şi înainte de pauză, când bara s-a opus la şutul lui Popovici.

Medieşenii au avut prima ocazie importantă abia în minutul 65, când Roberto Romeo i-a dat emoţii lui Cobrea.

Popovici nu a marcat nici din pasa perfectă a lui Golofca, pentru ca la cealaltă poartă, oaspeţii să trimită la rândul lor mingea în bară, prin Bic.

S-a terminat 0-0, acelaşi rezultat înregistrat în toate cele patru dueluri directe dintre cele două echipe în actuala stagiune.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...

Rodri a ”distrus-o” pe Real Madrid...

Video Corvinul Hunedoara - FC Voluntari 3-1...

FOTBAL: CS CORVINUL 1921 HUNEDOARA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMANIEI BETANO - SEMIFINALA (17.04.2024)

• 20:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 21:15 LIVE Digi Sport Special
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: Farul Constanta-CFR Cluj
  • 22:30 LIVE Digi Sport Special
  • 23:45 LIVE Super Avancronica
  • 20:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid
  • 21:30 Etapa 5 Superliga: FCSB-Rapid