Miercuri, 11 mai, ora 20:30
ACS Poli Timisoara ACS Poli Timisoara
CS Universitatea Craiova CS Universitatea Craiova
Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! Poli Timişoara şi CSU Craiova au terminat la egalitate, scor 2-2, după un meci foarte spectaculos, în special în repriza a doua.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Galben primit de Zlatinski.
  • 80 | Schimbări
    Ultima modificare în tabăra gazdelor. A ieşit Jenkins şi a intrat Croitoru.
    O nouă schimbare la CSU. Măzărache a intrat în locul lui Băluţă.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Un avertisment şi în tabăra oaspeţilor. L-a primit Mateiu.
  • 72 | Cartonaşe Galbene
    Galben şi pentru Javier Hernandez.
  • 71 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Abia intrat pe teren, Sebastian Achim a tras frumos de la marginea careului, dar mingea a trecut puţin pe lângă poartă.
  • 69 | Schimbări
    O modificare şi la oaspeţi. Sebastian Achim i-a luat locul lui Dumitraş.
    Schimbare la Poli. Zicu a intrat în locul lui Rajcomar.
  • 68 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Încă un duel între Andrei Ivan şi Smaranda pe care portarul timişorean îl câştigă. Şutul atacantului Craiovei a fost respins spectaculos în corner de numrul 1 de la Poli.
  • 60 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Andrei Ivan a scăpat singur spre poartă şi a încercat o scăriţă, dar Smaranda a întins o mână şi a reuşit să devieze mingea în corner.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Pisas a intrat în locul lui Bărbuţ.
  • 53 | Goluri
    GOOOOOL CSU, 2-2! Bucuria gazdelor a durat doar câteva secunde, pentru că Băluţă a egalat imediat. Mijlocaşul oltenilor a împins în poartă o centrare foarte bună de pe partea stângă.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Dan Popescu.
  • 52 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Poli! Gazdele trec în avantaj prin Dan Popescu, care l-a învins pe Iulian Popescu cu un şut de la aproximativ 17 metri.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Cânu.
  • 48 | Gol din Penalty
    GOOOOOL Poli, 1-1! Goga a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă şi a restabilit egalitatea.
  • 47 | Penalty-uriACS Poli Timisoara
    Penalty pentru Poli, după un henţ comis în careu de Iliev.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZA! CSU Craiova conduce cu 1-0 la Timişoara, după o primă repriză pe care a controlat-o în cea mai mare parte a timpului.
  • 45+1 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Smaranda evită un nou gol al oltenilor, respingând cu un reflex superb lovitura de cap a lui Iliev, în urma unui corner.
  • 42 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 CSU! Oaspeţii deschid scorul, după o fază confuză. Cânu s-a împiedicat şi i-a permis lui Ivan să scape spre poartă, apoi nu a reuşit să respingă pasa trimită de atacantul Craiovei decât în Nuno Rocha. Din jucătorul din Insulele Capului Verde, mingea a sărit spre poartă goală, unde a ajuns apoi cu toate eforturile lui Torres de a respinge.
  • 39 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie Poli! Este rândul gazdelor să rateze o şansă importantă de a marca. În urma unui corner, Cânu a trimis cu capul, dar Băluţă a intervenit providenţial şi a respins de pe linia porţii.
  • 28 | Cartonaşe Galbene
    Manuel Torres a primit primul galben al meciului.
  • 18 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Şansă uriaşă pentru olteni. Nuno Rocha a păcălit pasul la offside al gazdelor şi a scăpat singur cu Smaranda. Portarul bănăţenilor a reuşit să revină după ce iniţial fusese driblat şi a evitat deschiderea scorului.
  • 13 | OcaziiACS Poli Timisoara
    Ocazie CSU! Oaspeţii au avut prima şansă de a marca, prin Băluţă, dar mijlocaşul oltenilor a ratat execuţia şi a trimis pe lângă poartă din poziţie favorabilă.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor. La fel ca la fiecare meci din această etapă, s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Patrick Ekeng.
Daniel MogoșanuCS Universitatea Craiova

Poli Timișoara - CSU Craiova 2-2. Al patrulea meci consecutiv fără victorie pentru bănăţeni

Egal spectaculos între Poli Timişoara şi CSU Craiova, în jocul care a încheiat etapa a zecea din play-out. A fost 2-2, la capătul unui meci cu răsturnări de scor.

Poli Timişoara şi CSU Craiova au încheiat etapa a 10-a din play-out cu un meci spectaculos. Pe Dan Păltinişanu, oltenii au fost primii periculoşi, prin Băluţă şi Nuno Rocha. gazdele au răspuns pe final de repriză, prin lovitura de cap a lui Cânu, respinsă de pe linie-

Cu trei minute înaintea pauzei, greşelile în lanţ din apărarea bănăţenilor au fost speculate de oaspeţi. Spaniolul Torres a încercat în zadar să evite golul la mingea pe care Cânu a trimis-o în Nuno Rocha, iar CSU Craiova a condus cu 1-0 după primele 45 de minute.

Imediat după reluare, timişorenii au obţinut un penalty, la henţul comis în careu de Iliev, iar Goga a adus egalarea.

În minutul 52, Poli a preluat conducerea, prin reuşita lui Dan Popescu, dar avantajul gazdelor a durat doar câteva secunde, pentru că Băluţă a egalat imediat.

Până la final, Ivan şi Vătăjelu au ratat, pe rând, golul victoriei pentru olteni, iar partida s-a încheiat cu o remiză, scor 2-2.

A fost al treilea egal între cele două echipe în cele patru meciuri directe din acest sezon de Liga 1.

Video Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4...

Englezii au dezvăluit ce înseamnă...

FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24

Exclusiv Verdictul lui Ilie Dumitrescu după ce...

FOTBAL: Cagliari - Juventus, ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Notele primite de Istvan Kovacs în marile publicații sportive, după Barcelona - PSG 1-4

Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

"S-a terminat!" Presa catalană nu a avut milă de Istvan Kovacs. Cuvinte greu de digerat pentru centralul român