FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Ratare Penalty-uri
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
Cartonaşe Roşii
  • 90+8 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! ACS Poli Timişoara se impune cu 3-1, la capătul unei partide pe care gazdele au terminta-o în opt oameni, şi trece peste Pandurii în clasamentul din play-out.
  • 90+7 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Cartonaş galben primit de Cînu, pentru un fault asupra lui Firţulescu.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Mailat.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Neagu, introdus pe teren în prima repriză, s-a accidentat şi a fost înlocuit cu Bîrnoi.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL, 3-1 ACS Poli! Cînu înscrie şi el, după o nouă eroare a lui Stanca, şi rezolvă practic problema învingătoarei.
  • 84 | Cartonaşe Roşii
    Pandurii, în 8. Situaţie tot mai dramatică pentru gazde. Ene a primit direct cartonaşul roşu, după un fault din postura de ultim apărător.
  • 80 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Soljic.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 ACS Poli! Oaspeţii au reuşit să întoarcă rezultatul în doar două minute. Stanca a greşit din nou, de această dată la şutul lui Bărbuţ, iar Timişoara a trecut la conducere.
  • 70 | Goluri
    GOOOOOL ACS Poli Timişoara, 1-1! Pedro Henrique a egalat cu un şut din unghi, la care Stanca a greşit nepermis. Portarul gazdelor a scăpat mingea trimisă nu foarte plasat de atacantul bănăţenilor.
  • 69 | Schimbări
    Ultima schimbare la Pandurii. Autorul golului, Hlistei, i-a lăsat locul lui Hamed.
  • 62 | Schimbări
    O nouă modificare la gorjeni. Sîrghi a intrat în locul lui Surugiu.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Pedro Henrique a primit cartonaşul galben.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Pedro Henrique a intrat în locul lui Novak.
  • 53 | Cartonaşe Galbene
    Buşu a fost şi el avertizat, pentru un fault asupra lui Bărbuţ.
  • 51 | Schimbări
    Schimbare la Pandurii. Negoiţă a intrat în locul lui Negruţ.
  • 49 | Cartonaşe Galbene
    Ilie a primit cartonaşul galben, pentru proteste.
  • 48 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Pandurii, în 10. Nwabueze a primit al doilea cartonaş galben, după un duel cu Neagu, şi a fost eliminat.
  • 45+3 | Final repriza 1
    PAUZĂ! La Severin, Pandurii conduce cu 1-0 în meciul cu ACS Poli, echipă care a ratat un penalty.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Nwabueze.
  • 34 | Schimbări
    Schimbare la Timişoara. Drăghici, cel care a ratat penalty-ul, a fost înlocuit de Neagu.
  • 30 | Ratare Penalty-uri
    Drăghici a ratat lovitura de la 11 metri. Atacantul oaspeţilor a executat lamentabil, şutând peste poarta lui Stanca.
  • 29 | Penalty-uriPandurii
    Penalty pentru ACS Poli! Oaspeţii au primit o lovitură de pedeapsă, în urma unui duel între Bărbuţ şi Buşu.
  • 25 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Pandurii! Hlistei a deschis scorul, cu un şut frumos de la marginea careului, la care Straton nu a putut interveni, deşi se afla pe direcţia balonului.
  • 19 | OcaziiPandurii
    Ocazie Pandurii! Gazdele puteau deschide scorul prin Firţulescu, dar şutul acestuia la colţul lung, cu piciorul stâng, a trecut puţin pe lângă poarta lui Straton.
  • 4 | Cartonaşe Galbene
    Firţulescu a primit cartonaşul galben, pentru simulare, în urma unui duel în careu cu Gabriel Cînu. "Decarul" gazdelor a cerut penalty, dar "centralul" Sebastian Colţescu a decis să-l avertizeze pe jucătorul celor de la Pandurii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Ionuţ PopaACS Poli Timişoara

Pandurii - ACS Poli 1-3. Timişorenii au câştigat un meci pe care gazdele l-au terminat în 8 oameni

ACS Poli Timișoara a cedat locul de baraj celor de la Pandurii, după victoria din meciul direct, scor 3-1, de la Severin.

Gorjenii au condus la pauză, dar în cele din urmă au fost penalizaţi de faptul că au încheiat jocul cu trei oameni mai puţin - Nwabueze şi Ene au fost eliminaţi, iar Sîrghi s-a accidentat după ce Stoican a făcut toate schimbările şi a părăsit terenul în ambulanţă.

Lucrurile părea să meargă bine pentru gazde. În minutul 25, Hlistei a deschis scorul, cu un şut frumos de la marginea careului.

Oaspeții puteau reveni repede în joc, după intervenția lui Bușu asupra lui Bărbuț, la care Sebastian Colțescu a acordat lovitură de la 11 metri. Octavian Drăghici a trimis peste poartă și apoi a fost înlocuit câteva minute mai târziu.

Repriza a doua a fost de coșmar pentru echipa lui Stoican. Mai întâi, Nwabueze a fost eliminat, apoi, în decurs de numai două minute, timișorenii au întors meciul, după două gafe ale lui Răzvan Stanca.

Pedro Henrique, trimis în teren în partea a doua, a restabilit egalitatea, în minutul 70, pentru ca la următorul atac, Bărbuț să-l învingă și el pe portarul gazdelor.

Situația a devenit dramatică pentru gorjeni. La puțin timp după primirea celor două goluri, Sârghi s-a accidentat când Flavius Stoican făcuse deja toate modificările, iar Ene a văzut și el cartonașul roșu, după faultul asupra lui Popovici.

Cu trei oameni mai puțin și nevoiți să atace, gorjenii au mai primit un gol, în urma unui corner la care Stanca a greşit din nou, eroare de care a profitat Cînu.

A fost a treia victorie a timișorenilor în acest play-out, în timp ce Pandurii suferă primul eșec.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...