0 - 3
CFR Cluj logo CFR Cluj
1 decembrie 2017, ora 20:45, Digi Sport 1
90 |
Finalul meciului. CFR o învinge fără probleme pe Voluntari, scor 3-0. Este cel mai drastic eşec pentru Niculescu în acest sezon.
79 |
GOOOL CFR! Păun profită de o nouă gafă a ilfovenilor şi marchează pentru 3-0.
76 |
Schimbare CFR: Iese Culio, intră Rus
74 |
GOOOL CFR! Contraatac excelent al clujenilor şi Deac înscrie după pasa lui Omrani.
66 |
Pe bancă, Niculescu nu prea are soluţii pentru a schimba jocul echipei sale. Cernat e rezervă, însă veteranul Voluntariului are probleme medicale şi ar putea să nu evolueze în acest meci.
60 |
Balaur este avertizat pentru un fault dur la Omrani.
58 |
Schimbare Voluntari: Iese Căpăţînă, intră Deac
57 |
Schimbare Voluntari: Iese Acsinte, intră Ivanovici
56 |
Deac e aproape să înscrie, însă şutul său este reţinut de Balauru.
51 |
În stilul caracteristic, Dan Petrescu închide bine jocul, iar FC Voluntari nu pare capabilă să pună cu adevărat probleme celor de la CFR.
46 |
M. Popescu este avertizat pentru un fault la Omrani.
46 |
Începe repriza secundă.
45+2 |
Finalul primei reprize. La pauză, CFR o conduce pe Voluntari, scor 1-0.
41 |
GOOOL CFR! Răuţă este neatent, balonul ajunge la Omrani, iar atacantul oaspeţilor înscrie cu un şut la colţul scurt.
38 |
Omrani îl depăşeşte pe Popescu, dar reia peste poartă cu capul.
30 |
Deac reia peste poartă centrarea lui Omrani.
28 |
Se intensifică presiunea la poarta gazdelor, însă centrarea lui Deac este una fără rezultat. A început şi ploaia la Voluntari.
17 |
Prima şansă de gol a meciului. Deac îl surprinde ieşit pe Balauru, însă lovitura sa de cap nu prinde cadrul porţii.
16 |
Gazdele au echilibrat meciul şi jocul este mai degrabă unul de uzură, ambele echipe fiind preocupate în principal de faza defensivă
9 |
Omrani se resimte după ce este lovit în tâmplă de Balaur, însă atacantul celor de la CFR continuă meciul.
4 |
CFR are o posesie mai bună şi domină startul partidei, însă cei de la Voluntari se apără bine şi încearcă să domolească începutul mai bun al ardelenilor.
1 |
Începe meciul de la Voluntari! Înaintea partidei s-a intonat imnul României!

Video rezumat: FC Voluntari - CFR Cluj

FC Voluntari - CFR Cluj 0-3. Trupa lui Dan Petrescu se distanţează la 8 puncte de FCSB

CFR şi Dan Petrescu s-au ales cu trei puncte de 1 decembrie, după victoria de la Voluntari, 3-0.

Fostul internaţional a ieşit mai târziu de la vestiare, dar s-a oprit în drumul spre bancă pentru a asculta imnul României.

Pe finalul primei reprize Omrani a dezgheţat tabela cu al treilea său gol în ultimele 4 etape. (41) Cu un sfert de oră înainte de final, liderul ligii întâi şi-a încordat din nou muşchii şi şi-a dublat avantajul prin Deac, din pasa lui Omrani.

Imediat, Păun a mai găsit o breşă în apărarea gazdelor şi a stabilit scorul final, FC Voluntari - CFR Cluj, 0-3.