Florin Prunea nu s-a ferit de cuvinte, după sancțiunea primită de Dinamo: ”Vreți să nenorociți echipa!”
Exclusiv După trei ani, s-a aflat adevărul despre trecerea lui Edi Iordănescu la FCSB

Dinamo Dinamo
Gaz Metan Gaz Metan
Gol din Penalty
  • 90+4 | Goluri
    GOOOOOOL GAZ METAN! Popovici are o incursiune bună la marginea careului și șutează puternic la colțul scurt pentru a face 3-1 pe tabelă. Jocul nu mai este reluat și Popovici înscrie la ultima fază a meciului
  • 90+2 | Faze meciDinamo
    Popovici protejează bine mingea la marginea terenului, Hanca stătea la pândă.
  • 90 | Cartonaşe Galbene
    Hanca îl lovește peste ambele picioare pe Pereira.
  • 89 | Faze meciDinamo
    Nascimento are o intrare prin alunecare asupra lui Greab. Goalkeeperul medieșenilor stă întins pentru mai multe momente până primește îngrijire din partea medicilor.
  • 85 | Schimbări
    Iese Manole, intră Pereira.
  • 82 | OcaziiDinamo
    Manole ar fi rămas singur cu Brănescu, dacă nu ar fi fost Maric și intervenția lui salvatoare.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Steliano Filip încasează un cartonaș galben pentru un fault asupra lui Voicu.
  • 76 | Schimbări
    Iese Danci și intră Curtean
  • 75 | Goluri
    GOOOOOOOOL! GOOOOOOL! GOOOOOL! DINAMOOOOOOOOOOOOOOOO! Nascimento îi centrează în mijlocul careului lui Hanca. Fotbalistul reia în plasă și face dubla în doar două minute
  • 73 | Schimbări
    Iese Costache și intră Mahlangu
  • 72 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DINAMOOOOOOOOOOOO! 2-0!!!!!!!!!!!!! Dinamoviștii arată în haită poarta adversarilor. Pe rând, Salomao, Nemec și Hanca își încearcă norocul, dar doar ultimul izbutește cu o lovitură inspirată din kickboxing! Reușita vine la 12 minute după ce i-a luat locul lui Albin.
  • 71 | Faze meciDinamo
    Danci bate o lovitură liberă dar mingea trece peste poarta lui Brănescu.
  • 64 | Schimbări
    Intră Salomao și iese Bumba
  • 60 | Schimbări
    Iese Albin și intră Hanca.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Danci este avertizat cu cartonașul galben pentru un fault la Nemec.
  • 52 | Faze meciDinamo
    Tîrcoveanu trimite în fața porții dar Akaki este în poziție de ofsaid.
  • 50 | Faze meciDinamo
    Costache centrează în careu dar Bumba reia mult peste poartă.
    A început repriza secundă.
    Intră Tîrcoveanu și iese Golubovic, care are o coastă fisurată după contactul aerian din minutul 4.
  • 45+1 | Cartonaşe Galbene
    Maric vede și el cartonașul galben pentru proteste, de data aceasta.
  • 45 | Faze meci
    3 minute adiționale arătate de la margine.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Paul Anton primește și el cartonașul galben pentru un fault
  • 43 | Faze meciDinamo
    Paul Anton îl ”servește” ideal pe Albin, aflat la marginea careului mare, dar care la rândul lui încearcă să paseze și nu profită de spațiul pe care îl avea în fața porții.
  • 42 | Faze meciDinamo
    După ce a primit golul, echipa lui Cristi Pustai joacă mult mai ofensiv și pune probleme serioase la poarta gazdelor.
  • 39 | Faze meciDinamo
    Brănescu dă ceva emoții la lovitura de la colțul terenului bătută de Olaru și reține încă o dată în doi timpi.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Claudiu Bumba vede un cartonaș galben pentru o intrare destul de dură.
  • 35 | OcaziiDinamo
    Paul Anton trimite o pasă înapoi dar mingea ajunge la Buziuc care șutează direct la poartă, iar mingea nimerește transversala. Lui Brănescu nu-i rămâne decât să rețină mingea în doi timpi.
  • 32 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL DINAMO! Paul Anton execută lovitura de la 11 metri și înscrie pentru Dinamo
  • 31 | Penalty-uriDinamo
    Arbitrul dictează penalty în favoarea lui Dinamo și cartonaș galben pentru Voicu deși inițial voia să-l sancționeze pe Costache pentru proteste.
  • 29 | Cartonaşe Galbene
    Steliano Filip îi centrează în fața porții lui Costache, dar care nu reușește să treacă balonul dincolo de portar. Costache aleargă după minge și cade în urma unui duel cu Voicu. După mai multe momente de nedumerire, arbitrul central îl sancționează pe Voicu și acordă lovitură de la 11 metri pentru Dinamo.
  • 27 | Faze meciDinamo
    Claudiu Bumba încearcă o execuție pretențioasă doar că mingea trece un pic deasupra vinclului.
  • 9 | Faze meciDinamo
    Anton își încearcă norocul cu un șut de la distanță.
  • 7 | OcaziiDinamo
    Fază de cascadorii râsului în apărarea gazdelor! Anton greșește cu o pasă trimisă la propriul portar, Brănescu șutează în adversar, iar mingea este trimisă în careu de unde Buziuc pasează în centru lui Golubovic. Bosniacul șutează la poartă dar o face modest iar Brănescu se revanșează față de proprii suporteri și reține fără probleme.
  • 2 | Faze meciDinamo
    Bumba reia mult pe lângă poarta adversă după o pasă din dreapta a lui Paul Anton.
    A început partida cu o primă posesie pentru Gaz Metan.
Cristi PustaiGaz Metan

Dinamo - Gaz Metan 3-1. Hanca face ”dubla” în două minute! Popovici salvează onoarea oaspeților

Dinamo a reușit în fața propriilor suporteri a treia victorie din acest start de campionat. ”Câinii” au deschis scorul după un fault comis de Voicu asupra lui Costache. Deși în primă fază a vrut să-l sancționeze pe elevul lui Cosmin Contra, ”centralul” a acordat penalty pentru Dinamo, transformat de altfel de Paul Anton. Văzându-se egalați, medieșenii au început să atace și au irosit ocazii pe bandă rulantă. Fazele din prima parte a jocului aveau să-i coste însă după ce ”Guriță” l-a introdus pe Hanca în locul lui Juan Albin. În doar două minute, Hanca a reușit ”dubla” și ultimul gol al meciului, înscris de Popovici chiar la ultima fază, nu a mai contat decât pe tabela de marcaj.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano