GOOOOOOOOOOOOOOOL CFR Cluj!!! Andrei Mureșan marchează cu o lovitură de cap!
Sebastian  Mailat intră în locul lui un.
65 |
Issa  Thiaw a intrat în locul lui Astafei.
59 |
Billel  Omrani ratează prima ocazie a reprizei. Niczuly a respins șutul francezului din interiorul careului.
56 |
Patrick  Petre pătrunde în careu, dar apoi șutează defectuos.
51 |
Cartonaș galben pentru Damjan Djokovic.
46 |
45+1 |
Pauză la Cluj. 1-0 pentru CFR.
39 |
Deac ratează șansa desprinderii. Șutul său din interiorul careului a trecut peste poartă.
37 |
Istvan Fulop primește cartonașul galben, pentru proteste.
36 |
GOOOOOOOOOOOOOL CFR Cluj!!! Omrani marchează un gol controversat. Asistentul lui Andrei Chivulete a semnalizat că mingea trimisă de francez a fost reținută de Niczuly, după linia porții.
32 |
Omrani reia cu călcâiul peste poartă centrarea lui Alexandru Păun.
30 |
Herea șutează în blocaj, din afara careului.
26 |
Billel Omrani încearcă să reia spectaculos, dar trimite peste poartă, din foarfecă.
23 |
Prima ocazie din acest meci îi aparține lui Istvan  Fulup, care a deviat cu capul, pe spate, spre poarta lui Arlauskis. Lituanianul a reținut fără probleme.
22 |
Cartonaș galben pentru Manea, după o intrare asupra lui Astafei. Jucătorul CFR-ului a lovit mai întâi mingea.
19 |
Istvan  Fulop șutează pe lângă poartă, de la mare distanță. A fost primul șut din acest meci.
10 |
CFR a început meciul în atac, dar până acum nu și-a creat nicio ocazie.

CFR Cluj - Sepsi OSK 2-0. ”Feroviarii”, la cinci puncte în fața FCSB-ului

CFR Cluj s-a distanţat la cinci puncte de FCSB, după ce liderul Ligii 1 a deschis scorul cu un gol controversat. Omrani şi Mureşan au marcat în victoria echipei pregătite de Dan Petrescu în faţa lui Sepsi.

Cel mai controversat gol din acest sezon a deschis drumul spre victoria care a distanţat-o pe CFR Cluj în fruntea Ligii 1. Propus la rivala FCSB, francezul Omrani a semnat reuşita care a dus echipa din Gruia la cinci puncte de roş-albaştri.

Deac, până la pauză, şi Omrani, în repriza secundă, au mai produs panică la poarta lui Niczuly. Gazdele au marcat, totuşi, din nou, prin Andrei Mureşan, după al optulea assist al sezonului pentru Deac. CFR Cluj - Sepsi s-a terminat 2-0.

A fost a treia victorie la rând în Liga 1 pentru CFR Cluj. Sepsi are doar un gol marcat în ultimele şapte etape.