Dată şi orămeci
90+4 |
FINAL! CONCORDIA - ACS Poli Timișoara 3-1!
90+3 |
GOOOOOL CONCORDIA: 3-1, FEUSSI! Ilfovenii s-au jucat cu fundașii visători ai bănățenilor. Herea a primit un balon, de la Mailat, la marginea careului de 16 metri, după care a pasat în lateral-centru spre Feussi, acesta din urmă a intrat în careu, după care a șutat în forță sub transversală.
90+1 |
ULTIMA SCHIMBARE CONCORDIA! A ieșit Cristescu, a intrat HEREA.
88 |
FEUSSI
84 |
GOOOOOL CONCORDIA: 2-1, ALBU! Fundașul central a marcat de data aceasta, un gol valabil, tot după o lovitură liberă, dar de pe stânga. Albu a profitat însă de o mare eroare a lui Straton, care s-a lovit în săritură de Bocșan.
83 |
ALBU pentru proteste la adresa asistentului care i-a anulat golul
83 |
GOL ANULAT CONCORDIA! Albu a trimis cu capul în plasă, de la colțul lung, după o lovitură liberă executată de Deaconu, dar fundașul se afla în ofsaid
75 |
GOOOOOL ACS POLI: 1-1, MAILAT! Fotbalistul, abia intrat pe teren, a prin un șut senzațional, din afara careului, în dreapta portarului
75 |
Serediuc a avut ocazia de a face 2-0, dar a șutat din poziție excelentă peste transversală. De nervi, jucătorul ilfovenilor a lovit cu piciorul în bară.
74 |
PRIMA SCHIMBARE CONCORDIA! A ieșit Pena, a intrat RĂDUCANU
71 |
A DOUA SCHIMBARE TIMIȘOARA! A ieșit Fucek, a intrat MAILAT
68 |
Dobrosavlevici a reluat cu capul, din interiorul careului, după o lovitură liberă de pe stânga, dar peste poartă. Nervos, jucătorul a dat cu piciorul în bară
51 |
ILFOVENII AU CERUT UN PENALTY! Serediuc a luat o fază pe cont propriu, a încercat un dribling, dara  fost faultat de Soljic la limita careului mare. Gazdele susțin că faultul a fost comis pe linia careului de 16 metri și că, în consecință, trebuia dictat penalty. Cojocaru a dictat lovitură liberă, din afara careului, rămasă fără rezultat.
46 |
45+1 |
PAUZĂ
42 |
Grădinaru s-a descurcat bine cu fundașii bănățenilor, după care a șutat la colțul lung, dar Straton a scos foarte bine de sub transversală.
40 |
Șeroni a reluat foarte bine, din interiorul careului, după un corner de pe stânga, dar Bălgrădean a respins excelent de pe linia porții.
36 |
Bănățenii încearcă să restabilească egalitatea, așa cum a făcut Artean, care a expediat un ”trasor” din afara careului, puțin pe lângă bara din stânga porții.
27 |
Acțiune prelungită de atac de pe dreapta, Feussi a centrat în careu, Cristescu a încercat o reluare din foarfecă, pe spate, mingea a fost respinsă, după care Deaconu a reluat cu dreptul, dar peste transversală.
24 |
GOOOOOL CONCORDIA: 1-0, PENA! Deaconu a centrat foarte bine, de pe dreapta, dintr-o lovitură liberă, după care vârful ilfovenilor a reluat imparabil cu capul, de lângă Șeroni. Al doilea gol al sezonului pentru Pena în acest sezon
19 |
Dobrosavlevici a șutat, din interiorul careului mare, lateral stânga, puternic, dar mingea a lovit transversala, după care a revenit în teren. De la margine s-a semnalizat însă ofsaid.
1 |
A început partida. Lovitura de start le-a aparținut cfelor de la Concordia.

Video rezumat: Concordia Chiajna - ACS Poli Timișoara

Concordia - ACS Poli Timișoara 3-1. Ilfovenii au făcut rocada mică cu bănățenii și au scăpat de locul de baraj

Concordia Chiajna a câștigat derby-ul pentru evitarea locului de baraj din play-out și a urcat, momentan, peste Timișoara în clasament. Echipa lui Dan Alexa a deschis scorul după 24 de minute, prin Pena. Bănățenii au răspuns prin Șeroni, dar Bălgrădean a respins de sub transversală. În startul reprizei secunde, jucătorii Concordiei au cerut penalty. Adrian Cojocaru a considerat însă că Soljic l-a faultat pe Serediuc în afara careului.

Poli a reușit să egaleze prin Sebastian Mailat, care intrase pe teren de patru minute. Echilibrul a ținut nouă minute. Albu a finalizat centrarea lui Deaconu. Pe final, Feussi a trimis oi el mingea în poarta pentru 3-1.

”A fost un meci de 6 puncte, un meci foarte important, un meci capital asa cum a spus și Ionuț Popa, cred că am meritat pe deplin victoria. Am fost echipa mult mai periculoasă”, a spus Dan Alexa, antrenorul ilfovenilor.

”Am făcut niște greșeli impardonabile, niște greșeli copilărești și pe fondul acestor greșeli am luat două goluri, pentru că cel de-al treilea nu mai conta”, a spus și Ionuț Popa.

Concordia are acum un punct peste Timișoara, care a căzut pe locul de baraj pentru evitarea retrogradării.