Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
Chelsea v Newcastle United - Premier League - Stamford Bridge
Video Chelsea - Newcastle 3-2. Spectacol total pe Stamford Bridge. Execuții de generic și un gol anulat de VAR

Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! Craiova s-a impus cu 2-0, după o partidă plină de evenimente, şi revine pentru moment pe locul 2 în Liga 1.
  • 90+2 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Bărbuţ a intrat în locul lui Băluţă.
  • 90+1 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Gustavo.
  • 89 | Goluri
    GOOOOOL, 2-0 Craiova! Oltenii s-au desprins şi au rezolvat meciul, la scurt timp după ce gazdele au fost aproape de egalare. Burlacu a înscris cu capul, din apropiere, după o acţiune la originea căreia s-a aflat din nou Băluţă.
  • 87 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Şansă uriaşă pentru bănăţeni. Vaşvari a trimis cu capul, după o lovitură liberă de pe partea dreaptă, dar Calancea a reuşit să se întindă şi să respingă mingea care se ducea spre colţul lung.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Burlacu, după un fault asupra lui Munteanu.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Dimitrov a intrat în locul lui Martic.
  • 78 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! Lansat excelent de Burlacu, Băluţă a avut o nouă şansă de marca, dar a fost din nou blocat providenţial de Curileac.
  • 73 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie ACS Poli! Deşi cu un om mai puţin, gazdele nu renunţă şi ameninţă poarta lui Calancea, obligat să intervină la lmingea trimisă cu capul de Bocşan.
  • 71 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! Curileac a avut o nouă intervenţie foarte bun, în faţa lui Băluţă, şi şi-a ţinut echipa în joc.
  • 68 | Schimbări
    Ultima schimbare la ACS Poli. Ciucur a intrat în locul lui Şeroni.
  • 63 | Cartonaşe Galbene
    Abia intrat pe teren, Doman a primit cartonaşul galben, după un duel cu Datkovic.
  • 58 | Schimbări
    O nouă modificare la bănăţeni. Curjuric i-a lăsat locul lui Doman.
  • 56 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! Oltenii au irosit o nouă şansă de a se desprinde. Curileac a blocat cu un reflex spectaculos şutul lui Burlacu.
  • 53 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Mailat a intrat în locul lui Bârnoi.
  • 46 | Cartonaşe Roşii
    Jucătorul înlocuit înainte de pauză din cauza unei accidentări, Mitriţă, a primit cartonaşul roşu, fiind implicat în scandalul de pe tunelul spre vestiare.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben şi pentru Şeroni, din acelaşi motiv pentru care a fost avertizat şi colegul său.
    Creţu a primit cartonaşul galben, pe culoareul spre vestiare, în urma unor incidente la finalul primei reprize.
  • 45+2 | Final repriza 1
    PAUZĂ! Craiova conduce cu 1-0 la Timişoara, care are şi un om mai puţin, după eliminarea lui Ţigănaşu.
  • 45+2 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! Şansă uriaşă pentru olteni de a-şi dubla avantajul. Datkovic a ratat, însă, inexplicabil dintr-o situaţie excelentă.
  • 45+1 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Mitriţă, accidentat la faza eliminării lui Ţigănaşu, a fost înlocuit de Gustavo.
  • 33 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu, Timişoara a rămas în 10! Ţigănaşu a primit direct cartonaşul roşu, după ce l-a oprit pe Mitriţă, plecat lansat spre poarta lui Curileac.
  • 30 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! Băluţă a scăpat singur spre poartă, dintr-o poziţie considerată în fara jocului de către jucătorii gazdelor, dar Curileac a avut o intervenţie extraordinară cu piciorul.
  • 28 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Fază controversată! Bănăţenii au cerut penalty, la un duel între Datkovic, deja avertizat, şi Şeroni. Istvan Kovacs a lăsat, însă, jocul să continue.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Craiova! Oltenii au deschis scorul cu prima reuşită în Liga 1 a lui Martic. Croatul a marcat cu o lovitură de cap, după o acţiune foarte bună a lui Băluţă pe partea stângă.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Datkovic, după un duel aerian cu Şeroni.
  • 14 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie Craiova! O greşeală a lui Curileac la centrarea lui Burlacu l-a pus pe Mitriţă în situaţia de a marca. Jucătorul oaspeţilor nu a reuşit să înscrie, iar oltenii au obţinut doar un corner.
  • 13 | Faze meci
    "Centralul" Istavn Kovacs l-a avertizat pe antrenorul oaspeţilor, Devis Mangia, că va fi eliminat, dacă va continua să protesteze.
  • 2 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Băluţă a fost protagonistul primului moment important al jocului. Căpitanul oltenilor a tras surprinzător, dar nu a reuşit să găsească spaţiul porţii.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Devis MangiaCS U Craiova

ACS Poli Timișoara - Craiova 0-2. Oltenii revin pentru moment pe locul 2, după un meci cu două "roşii"

CSU Craiova a câştigat cu 2-0 pe terenul lui ACS Poli Timişoara, în al doilea meci din etapa a 13-a. Martic şi Burlacu au marcat, într-o partidă în care oltenii au jucat aproape o oră în superioritate numerică.

Meci spectaculos pe stadionul Dan Păltinişanu. CSU Craiova a avut o multime de ocazii şi a învins-o pe ACS Poli Timişoara, revenind pentru moment pe locul 2 în Liga 1.

Ivan Martic a deschis scorul pentru alb-albaştri, în minutul 27. Din centrarea lui Băluţă, croatul a marcat primul său gol în campionatul României.

La faza următoare, bănăţenii au cerut penalty, la duelul dintre Datkovic şi Şeroni, dar Istvan Kovacs a lăsat jocul să continue.

CSU a revenit în ofensivă şi îşi putea dubla avantajul prin Băluţă, dar Curileac a fost la post. Oltenii au primit, în minutul 34, un avantaj nesperat. Ţigănaşu a fost eliminat, după un un fault la Mitriţă, care a scăpat singur spre poartă.

În superioritate numerică, oaspeţii au mai ratat o dată prin Datkovic, înainte de pauză, când au avut loc incidente la vestiare. În urma acestora, Mitriţă, schimbat după faultul lui Ţigănaşu, a primit la rândul lor cartonaşul roşu.

Curileac a făcut minuni în poarta timişorenilor şi în partea a doua. A scos şutul lui Burlacu şi a intervenit de două ori fără greşeală în faţa lui Băluţă.

Ratările craiovenilor se puteau răzbuna. Vaşvari a fost aproape să egaleze pe final, dar Calancea a respins incredibil. Cu un minut înainte de final, Burlacu a stabilit rezultatul final, 2-0 pentru Craiova.

În urma acestei victorii, Craiova a ajuns la patru meciuri fără înfrângere în campionat şi are 26 de puncte.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...

bocciu

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

MEDIA: Liga Digi Sport, ora 15:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• FOTBAL:RAPID BUCURESTI-FC VOLUNTARI, SUPERLIGA SUPERBET (9.12.2023)

FOTBAL: FC Voluntari - FC Hermannstadt, 17:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

FOTBAL: Sepsi - CFR Cluj, 20:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

• profimedia-0772399711

BASCHET: Real Madrid - Steaua Roșie Belgrad, 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano