Exclusiv Marius Avram, după ce Hațegan i-a dat doar galben lui Homawoo: ”Nu ăsta e motivul” / ”S-a lăsat influențat”
Ovidiu Hațegan a rupt tăcerea după ce i-a dat doar galben lui Josue Homawoo, care l-a trimis în spital pe Luca Mihai
FC Barcelona v Paris Saint-Germain: Quarter-final Second Leg - UEFA Champions League 2023/24
Video&Foto Gesturile pe care nimeni nu le-a înțeles făcute de Ronald Araujo, după ce Istvan Kovacs l-a eliminat și l-a pus la punct

• 90 | Final repriza 2
    Final de meci. Dinamo a învins cu 3-0 la debutul sezonului din Liga 1.
  • 90 | Goluri
    Gooool Dinamo! Şutul lui Valentin Costache a fost respins de Mingote, iar Ionuţ Nedelcearu, pe fază, a împins mingea în poartă.
  • 80 | Ocazii
    Ocazie Dinamo! Claudiu Bumba a fost lansat foarte bine de Costache, însă şutul său a fost respins de Pedro Mingote.
  • 78 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Adam Nemec i-a lăsat locul lui Valentin Costache.
  • 76 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Ciprian Petre este înlocuit de Florin Cazan.
  • 76 | Cartonaşe Galbene
    Adam Nemec a primit şi el cartonaşul galben.
  • 70 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Claudiu Bumba a intrat în locul lui Salomao, care a debutat în Liga 1 cu două pase de gol.
  • 65 | Goluri
    Gooool Dinamo! Filipe Nascimento a profitat de pasa lui Salomao şi a dublat avantajul "câinilor" după un şut excelent din apropierea careului mic.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Juventus. Ovidiu Morariu a fost substituit de Wallace.
  • 57 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Mahlangu a fost înlocuit de Nascimento.
    Schimbare la Juventus Bucureşti. Călinţaru i-a luat locul lui Zaharia.
  • 56 | Faze meci
    Rivaldinho a reluat mult peste o poartă o centrare a lui Steliano Filip.
  • 53 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare Juventus! Mihăescu este eliminat la debutul în Liga 1 după ce a primit al doilea cartonaş galben.
  • 48 | Faze meci
    Arbitrul a anulat corect un gol al lui Juventus Bucureşti după ce a dictat joc periculos la o intervenţie a lui Simon Măzărache asupra lui Azer Busuladzic.
    A început repriza a doua a meciului dintre Juventus Bucureşti şi Dinamo.
    Final de repriză. Dinamo o conduce cu 1-0 pe Juventus Bucureşti pe Stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti.
  • 45 | Cartonaşe Galbene
    Sud-africanul May Mahlangu a primit al treilea "galben" al partidei.
  • 45 | Ocazii
    Ocazie Juventus Bucureşti! Florin Ştefan a fost la un pas de un gol de senzaţie. Lobul său a fost respins însă în corner de portarul panamez Jaime Penedo.
  • 44 | Cartonaşe Galbene
    Mădălin Mihăescu a fost şi el avertizat după un fault dur asupra lui Adam Nemec.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Sergiu Hanca a primit primul cartonaş galben al partidei pentru un fault asupra lui Ciprian Petre.
  • 32 | Goluri
    Goool Dinamo! Lovitură de cap perfectă a brazilianului Rivaldinho, care l-a lăsat fără replică pe Mingote. Salomao a fost cel care i-a oferit o centrare perfectă lui Rivaldinho.
  • 25 | Faze meci
    Partida de la Ploieşti este prima din istoria lui Juventus Bucureşti în prima ligă din România. Clubul din Colentina este înfiinţat în 1992.
  • 18 | Ocazii
    Ocazie Juventus Bucureşti! Şansă bună de gol ratată de Ciprian Petre, care a reluat foarte puţin pe lângă poarta apărată de Penedo.
  • 16 | Ocazii
    Şutul lui Ciprian Petre, de la aproximativ 20 de metri, a trecut puţin pe lângă poarta dinamoviştilor.
    A început partida de la Ploieşti, dintre Juventus Bucureşti şi Dinamo.
Cosmin ContraDinamo București

Juventus Bucureşti - Dinamo 0-3. Victorie la scor a "câinilor" la debutul în noul sezon

Dinamo a învins nou-promovata Juventus Bucureşti, scor 3-0, pe stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, în prima etapă a Ligii I.

Dinamoviştii au deschis scorul prin brazilianul Rivaldinho (32), cu o lovitură de cap, la centrarea portughezului Diogo Salomao. Al doilea gol al echipei antrenate de Cosmin Contra a fost reuşit de portughezul Filipe Nascimento (66), la debutul său pentru "alb-roşii", la doar 9 minute de introducerea sa pe gazon.

Nedelcearu a închis tabela în prelungiri (90+3), reluând în plasă mingea respinsă de Pedro Mingote la şutul lui Valentin Costache.

Succesul echipei din Ştefan cel Mare a fost facilitat şi de faptul că Juventus a rămas în zece oameni din minutul 53, când Mădălin Mihăescu a primit al doilea cartonaş galben. A fost prima eliminare din această ediţie de campionat.

Juventus a avut două ocazii bune în prima repriză, prin Ciprian Petre (18) şi Florin Ştefan (45), şi pe final, prin George Călinţaru (81).

Meciul a fost precedat de un moment de reculegere în memoria lui Ioan Aloman, organizator de competiţii la Gaz Metan Mediaş, şi Sorin Satmari, fost jurnalist şi oficial FRF şi LPF.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...