FOTBAL:ROMANIA-ELVETIA, PRELIMINARIILE C.E 2024 (21.11.2023)
”Care este obiectivul României la EURO?”. Radu Drăgușin a răspuns fără să stea pe gânduri
FOTBAL:PARTENERIAT CASA PARIURILOR-FEDERATIA ROMANA DE FOTBAL (9.03.2023)
Edi Iordănescu, avertisment pentru mai mulți ”Tricolori” înainte de EURO 2024: ”Aveam alte așteptări”
Madrid, Spain. 30 April, 2022. Tennis: Mutua Madrid Open tennis tournament - Madrid, Individual, Women: Paula Badosa (Spain) V Simona Halep (Romania). Credit: EnriquePSans/Alamy Live News
La ce oră se joacă azi meciul Simona Halep - Paula Badosa, din turul 1 de la Miami Open, LIVE pe Digi Sport 2

Auto Goluri
    Final de meci! Gaz Metan se impune cu 4-1!
  • 90 | Faze meci
    Meciul s-a liniștit după golul de 4-1 al lui Buziuc.
  • 83 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Dublă și pentru Buziuc, care a reluat, cu capul, la colțul scurt, centrarea lui Roberto Romeo, de pe partea dreaptă.
  • 82 | Schimbări
    Crețu îi lasă locul lui Roberto Romeo.
  • 78 | Schimbări
    Danci intră în locul lui Sikorski.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Buziuc, după o intrare asupra portarului Balauru.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Maftei.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Trtovac primește cartonașul galben.
  • 73 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Eric șutează de la marginea careului, iar Balauru are probleme în a reține.
  • 72 | Schimbări
    Gabriel Deac intră în locul lui Căpățână.
  • 68 | Auto Goluri
    AUTOGOL! FC Voluntari reduce din diferență, după ce Buzean înscrie în proprie poartă. Jucătorul ”Gazului” a deviat greșit o centrare venită din corner, iar Greab nu a mai putut face nimic.
  • 64 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Căpățână șutează din afara careului, dar Greab se întinde și reține.
  • 62 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Eric reușește dubla, după ce centrarea sa din lovitură liberă a intrat în poartă.
  • 58 | Schimbări
    Petre Ivanovici a intrat în locul lui Popadiuc.
  • 58 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Curtean.
  • 55 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Buziuc majorează avantajul echipei sale cu o reluare din apropiere a unei centrări de pe partea dreaptă, venită de la Crețu.
  • 54 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Ocazie uriașă pentru Gaz Metan. Bic centrează de pe partea dreaptă, iar Curtean reia pe direcția lui Balauru.
  • 51 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Eric deschide scorul cu un șut la colțul scurt, după o acțiune personală, în care l-a întors de două ori pe Acsinte.
  • 47 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Trtovac reia cu capul pe lângă poartă, în urma unui corner.
    A început repriza secundă.
    Curtean a intrat în locul lui Ciprian Petre
    Tăbăcăriu a intrat în locul lui Cernat.
  • 45+3 | Final repriza 1
    Pauză la Mediaș. 0-0.
  • 45+2 | OcaziiGaz Metan Mediaș
    Buziuc trage din afara careului, iar Balauru reține în doi timpi. A fost primul șut pe poartă din acest meci.
  • 43 | Faze meci
    Finalul de repriză este lipsit de faze importante.
  • 38 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Sikorski centrează de pe partea stângă, dar mingea se scurge pe lângă poarta lui Balauru.
  • 27 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Khubutia.
  • 20 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Cernat șutează periculos de la distanță, pe lângă poarta lui Greab.
    Buziuc reia în plasa laterală o centrare venită de pe partea stângă. Asistentul ridicase însă fanionul pentru un offside la Sikorski.
  • 15 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Sikorski încearcă să trimită în fața porții, dar Cazan deviază, iar Balauru reține fără probleme.
    Ovidiu Bic șutează pe lângă poartă de la aproximativ 25 de metri.
  • 9 | Faze meciGaz Metan Mediaș
    Eric centrează în forță în fața porții, dar ilfovenii reușesc să respingă în corner.
Claudiu NiculescuFC Voluntari

Gaz Metan - Voluntari 4-1. Echipa lui Pustai a egalat la puncte liderul din play-out

Gaz Metan a egalat liderul din play-out, CSM Poli Iaşi, după victoria în faţa Voluntariului, cu 4-1.

După o primă repriză fără ocazii, Eric a deschis scorul după o acţiune individuală, în minutul 51. Echipa lui Claudiu Niculescu nu a apucat să reacţioneze iar Buziuc a făcut 2-0, peste doar cinci minute.

Fără gol marcat în precedentele trei etape, medieşenii au mai înscris o dată prin Eric: a reuşit dubla dintr-o lovitură liberă norocoasă, în minutul 61.

Oaspeţii au redus din diferenţă, la un corner la care Buzean a deviat în proprie poartă, în minutul 68.

Scorul final a fost stabilit de Buziuc, din centrarea lui Roberto Romeo, în minutul 83.

FC Voluntari suferă prima sa înfrângere în ultimele șapte meciuri oficiale şi rămâne la patru puncte în spatele primelor două clasate.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 09:40 Stirile Digi Sport
  • 10:00 Stirile Digi Sport
  • 10:15 Liga Digi Sport
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc