Cartonaș galben pentru Buziuc, după o intrare asupra portarului Balauru.
Eric șutează de la marginea careului, iar Balauru are probleme în a reține.
72 |
Gabriel Deac intră în locul lui Căpățână.
68 |
AUTOGOL! FC Voluntari reduce din diferență, după ce Buzean înscrie în proprie poartă. Jucătorul ”Gazului” a deviat greșit o centrare venită din corner, iar Greab nu a mai putut face nimic.
64 |
Căpățână șutează din afara careului, dar Greab se întinde și reține.
62 |
GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Eric reușește dubla, după ce centrarea sa din lovitură liberă a intrat în poartă.
58 |
Petre Ivanovici a intrat în locul lui Popadiuc.
58 |
Cartonaș galben pentru Curtean.
55 |
GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Buziuc majorează avantajul echipei sale cu o reluare din apropiere a unei centrări de pe partea dreaptă, venită de la Crețu.
54 |
Ocazie uriașă pentru Gaz Metan. Bic centrează de pe partea dreaptă, iar Curtean reia pe direcția lui Balauru.
51 |
GOOOOOOOOOOOOL Gaz Metan!!! Eric deschide scorul cu un șut la colțul scurt, după o acțiune personală, în care l-a întors de două ori pe Acsinte.
47 |
Trtovac reia cu capul pe lângă poartă, în urma unui corner.
45+2 |
Buziuc trage din afara careului, iar Balauru reține în doi timpi. A fost primul șut pe poartă din acest meci.
43 |
Finalul de repriză este lipsit de faze importante.
38 |
Sikorski centrează de pe partea stângă, dar mingea se scurge pe lângă poarta lui Balauru.
27 |
Cartonaș galben pentru Khubutia.
20 |
Cernat șutează periculos de la distanță, pe lângă poarta lui Greab.
20 |
Buziuc reia în plasa laterală o centrare venită de pe partea stângă. Asistentul ridicase însă fanionul pentru un offside la Sikorski.
15 |
Sikorski încearcă să trimită în fața porții, dar Cazan deviază, iar Balauru reține fără probleme.
15 |
Ovidiu Bic șutează pe lângă poartă de la aproximativ 25 de metri.
9 |
Eric centrează în forță în fața porții, dar ilfovenii reușesc să respingă în corner.

Video rezumat: Gaz Metan Mediaș - FC Voluntari

Gaz Metan - Voluntari 4-1. Echipa lui Pustai a egalat la puncte liderul din play-out

Gaz Metan a egalat liderul din play-out, CSM Poli Iaşi, după victoria în faţa Voluntariului, cu 4-1.

După o primă repriză fără ocazii, Eric a deschis scorul după o acţiune individuală, în minutul 51. Echipa lui Claudiu Niculescu nu a apucat să reacţioneze iar Buziuc a făcut 2-0, peste doar cinci minute.

Fără gol marcat în precedentele trei etape, medieşenii au mai înscris o dată prin Eric: a reuşit dubla dintr-o lovitură liberă norocoasă, în minutul 61.

Oaspeţii au redus din diferenţă, la un corner la care Buzean a deviat în proprie poartă, în minutul 68.

Scorul final a fost stabilit de Buziuc, din centrarea lui Roberto Romeo, în minutul 83.

FC Voluntari suferă prima sa înfrângere în ultimele șapte meciuri oficiale şi rămâne la patru puncte în spatele primelor două clasate.