Final de meci la Chiajna. ACS Poli s-a impus cu 1-0.
Bianconi șutează pe lângă poartă, din afara careului.
Cartonaș galben pentru Grădinaru.
83 |
Bianconi intră în locul lui Bud.
82 |
Cristescu trece pe lângă egalare. Acesta a reluat cu capul, puțin pe lângă poarta lui Straton.
77 |
Cartonaș galben pentru Kortzorg.
72 |
Vlad Mihalcea a intrat în locul lui Bîrnoi
67 |
Șansă ratată de Timișoara. Cristescu reia cu capul, dar Melinte respinge din fața porții, iar apoi se ciocnește cu portarul Straton.
66 |
Cartonaș galben pentru Soljic.
66 |
Romario Kortzorg a intrat în locul lui Alin Buleică.
65 |
Cartonaș galben pentru Alexandru Munteanu.
65 |
Soljic șutează din întoarcere, cu piciorul stâng, din afara careului, dar Bălgrădean se opune.
57 |
Marius Pena a intrat în locul lui Robert Răducanu.
52 |
Tipuric ratează cea mai mare ocazie a Concordiei. Fundașul Chiajnei a reluat cu capul, pe lângă, poartă, din apropierea careului mic.
50 |
GOOOOOOOOOOOOL ACS Poli!!! Bîrnoi deschide scorul cu o lovitură de cap, din șase metri.
46 |
46 |
Alin Șeroni a intrat în locul lui Cînu
46 |
Valentin Munteanu a intrat în locul lui Florin Răsdan.
45+1 |
Pauză la Chiajna. 0-0.
41 |
Alexandru Munteanu șutează pe lângă poartă, din afara careului.
38 |
Bălgrădean reține fără probleme mingea reluată de Bud.
33 |
Straton, aproape de o gafă uriașă. Portarul Timișoarei a ratat o pasă, mingea a fost interceptată de Cristescu, dar căpitanul Concordiei a șutat în peluză.
32 |
Vașvari șutează peste poartă, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 metri.
26 |
Țigănașu centrează de pe partea stângă, iar Artean, venit din spate fără marcaj, reia puțin pe lângă poartă, cu capul, din 7-8 metri.
16 |
Țigănașu centrează la prima bară, din lovitură liberă, iar Melinte deviază în plasa laterală.
13 |
Alexandru Munteanu șutează de la aproximativ 20 de metri, dar Bălgrădean reține.
10 |
S-au scurs primele zece minute din al doilea meci al sezonului. Niciuna dintre echipe nu și-a creat vreo ocazie importantă.

Concordia Chiajna - ACS Poli 0-1. Debut cu dreptul pentru echipa lui Ionuț Popa

ACS Poli Timişoara a început cu dreptul noul sezon. Golul lui Bîrnoi le-a adus bănăţenilor victoria la Chiajna.

Start cu dreptul în Liga 1 pentru ACS Poli Timişoara, care s-a impus la Chiajna, în faţa Concordiei. Oaspeţii au fost mai periculoşi în prima repriză. Artean a ratat incredibil la centrarea lui Ţigănaşu, iar şutul lui Vaşvari a ocolit de puţin poarta apărată de Bălgrădean.

Concordia n-a reuşit să fie periculoasă la poarta lui Straton, iar eforturile bănăţenilor s-au concretizat la cinci minute de la reluare. Alex Munteanu a centrat perfect pentru Bîrnoi, care a înscris primul său gol în Liga 1.

Soljic a şutat apoi frumos din întoarcere, dar portarul Concordiei s-a opus. Ilfovenii au ratat egalarea în minutul 82, prin Marian Cristescu, iar ACS Poli Timişoara s-a impus cu 1-0.

Etapa viitoare, ACS Poli Timişoara primeşte vizita lui FCSB, iar Concordia Chiajna joacă pe terenul lui CS U Craiova.