La 34 de ani, poate fi marea surpriză a României la EURO 2024: ”Cred că va fi luat în calcul”

CFR ClujCFR Cluj
17.09.2017, 18:00, Digi Sport 1
Chiajna Chiajna
Gol din Penalty
    FINAL DE MECI! CFR Cluj s-a impus cu 1-0, prin golul marcat din penalty de Deac, şi şi-a consolidat primul loc în Liga 1.
  • 85 | Schimbări
    Ultima modificare şi la clujeni. Luchin a intrat în locul lui Peteleu, accidentat.
  • 78 | Schimbări
    Ultima schimbare la Chiajna. Pena a intrat în locul lui Babic.
  • 77 | Cartonaşe Galbene
    Nistor a fost avertizat, după un duel cu Grădinaru.
  • 74 | Schimbări
    Schimbare la CFR. Omrani i-a lăsat locul lui Coman.
  • 71 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 1-0 CFR! Liderul a deschis scorul, prin Deac, care a trasnformat lovitura de la 11 metri.
  • 70 | Penalty-uriChiajna
    Penalty pentru CFR Cluj! Oaspeţii au primit lovitură de pedeapsă, după un duel între Omrani şi Marc.
  • 68 | Schimbări
    O nouă schimbare la gazde. Grădinaru a intrat în locul lui Deaconu.
  • 60 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Romario Kortzorg.
  • 56 | Schimbări
    O primă modificare şi la clujeni. Moutinho, autorul ratării incredibile de mai devreme, i-a lăsat locul lui Dan Nistor.
  • 55 | Schimbări
    Schimbare la gazde. Bucşa a intrat în locul lui Bawab.
  • 54 | OcaziiChiajna
    Ocazie CFR! Şansă uriaşă irosită de clujeni, prin Moutinho. Portughezul a primit de la Deac, într-o poziţie ideală, complet liber, dar a tratat faza superficial şi mult prea relaxat şi nu a reuşit să înscrie.
    PAUZĂ! Concordia Chiajna şi CFR Cluj sunt la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | OcaziiChiajna
    Ocazie Chiajna! Ilfovenii au avut şansa de a marca chiar înainte de pauză, dar Boli a reuşit să respingă cu un efort admirabil, la şutul lui Deaconu.
  • 39 | Cartonaşe Galbene
    Omrani a primit cartonaşul galben, după ce l-a faultat pe Fota.
  • 35 | OcaziiChiajna
    Ocazie CFR! Fază construită frumos de elevii lui Dan Petrescu, dar Moutinho nu a reuşit să marcheze din poziţie foarte bună. Portughezul a ratat execuţia cu piciorul stâng şi a nu reuşit să prindă spaţiul porţii.
  • 17 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Peteleu, după o intrare tare asupra lui Deaconu.
  • 13 | OcaziiChiajna
    Ocazie CFR! O oportunitate mare irosită de Deac. "Decarul" clujenilor, complet liber, a trimis cu capul peste poartă, din mijlocul careului.
  • 12 | Faze meciChiajna
    Nouvier a scăpat pe dreapta, a încercat să centreze în faţa porţii, dar Fota a reuşit să devieze în corner.
  • 4 | Faze meciChiajna
    Djokovic a tras din prima, din voleu, de la aproximativ 25 de metri, dar nu suficient de tare şi de bine plasat pentru a-i pune probleme lui Bălgrădean.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut clujenilor.
Dan PetrescuCFR Cluj

Chiajna - CFR Cluj 0-1. Liderul s-a impus printr-un gol marcat din penalty de Deac

CFR Cluj s-a impus la limită în faţa Concordiei Chiajna, scor 1-0. Liderul a câştigat pe terenul ilfovenilor dintr-un penalty executat de Ciprian Deac.

Ardelenii au ajuns astfel la a opta victorie în primele 10 etape şi şi-au consolidat primul loc în Liga 1, înaintea marelui duel cu FCSB, din runda viitoare.

Deac a ratat prima ocazie la Chiajna, în timp ce Kevin Boli, în premieră titular la CFR, şi-a salvat echipa de la gol chiar înainte de pauză.

În repriza a doua, Moutinho a ratat incredibil pentru liderul campionatului, apoi a fost imediat înlocuit de Dan Petrescu.

Cu 20 de minute înainte de final, clujenii au primit al cincilea penalty în zece meciuri, după un duel între Omrani şi Marc.

În lipsa lui Culio, Deac a transformat lovitura de pedeapsă şi a adus victoria pentru clujeni, care au ajuns la 25 de puncte.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...