FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

Cartonaşe Roşii
    FINAL DE MECI! CSM Poli Iaşi a revenit după ce a fost condusă în debutul partidei şi s-a impus cu 3-1, al treilea succes consecutiv în Liga 1.
  • 90+1 | Gol din Penalty
    GOOOOOL, 3-1 CSM Poli! Vasile Gheorghe transformă fără probleme penalty-ul şi închide practic meciul.
  • 90 | Penalty-uriCSM Poli Iași
    Penalty pentru CSM Poli, al doilea din acest meci, după faultul comis de Brănescu asupra noului intrat Moldovan.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben pentru Grahovac.
  • 87 | Schimbări
    Ultima schimbare la ieşeni. Moldovan a intrat în locul lui Andrei Cristea.
  • 78 | Schimbări
    O nouă modificare la Dinamo. Târcoveanu i-a luat locul lui Rotariu.
  • 72 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 CSM Poli! Ştefănescu îi aduce pe moldoveni în avantaj, cu un şut frumos de la marginea careului, care a făcut inutil plonjonul disperat al lui Brănescu.
  • 70 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. Ţigănaşu a intrat în locul Sato.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    Romera a fost avertizat pentru proteste.
  • 63 | Cartonaşe Roşii
    Cartonaş roşu primit de Busuladzic, care l-a lovit cu piciorul în piept pe Creţu.
  • 61 | Schimbări
    Schimbare la Dinamo. Popa a intrat în locul lui Lazăr.
  • 47 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! O oportunitate uriaşă irosită de Andrei Cristea. Scăpat singur cu Brănescu, atacantul gazdelor a fost blocat de portarul dinamovist, apoi nu a putut înscrie nici pe urmărire, fiind incomodat atât cât trebuie de Nedelcearu.
  • 46 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Partea a doua începe abrupt, cu o şansă mare pentru gazde. Creţu a tras din prima, de la marginea careului, puţin peste poarta lui Brănescu.
    Schimbare la gazde. Mitic a intrat în locul lui Bole.
  • 46 | Final repriza 2
  • 45 | Start prima repriza
    PAUZĂ! CSM Poli Iaşi şi Dinamo sunt la egalitate, scor 1-1, după o repriză cu un ritm foarte bun şi cu multe faze de poartă.
  • 36 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Şansă uriaşă irosită de Vasile Gheorghe, care, scăpat singur cu Bărnescu, a încercat un lob, dar a lovit mingea defectuos, iar finalizarea a fost lamentabilă.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Şi Oliva a fost avertizat de Sebastian Colţescu, al doilea galben al partidei.
  • 30 | Cartonaşe Galbene
    Hanca a primit cartonaşul galben, după un duel cu Ştefănescu.
  • 25 | Gol din Penalty
    GOOOOOL CSM Poli, 1-1! Andrei Cristea a transformat fără emoţii lovitura de pedeapsă şi a restabilit egalitatea.
  • 24 | Penalty-uriCSM Poli Iași
    Penalty pentru CSM Poli! Sebastian Colţescu a acordat penalty, după un duel între Oliva şi Bosoi.
  • 20 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie CSM Poli! Prima şansă a gazdelor a fost irosită de Ştefănescu, blocat providenţial de Brănescu într-o situaţie foarte bună.
  • 11 | OcaziiCSM Poli Iași
    Ocazie Dinamo! Vali Lazăr a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns în careu şi a încercat să plaseze mingea la colţul lung, dar a ratat de puţin ţinta.
  • 7 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Dinamo! Nedelcearu a deschis scorul. Fundaşul alb-roşiilor a înscris din apropiere, după ce Grahovac reuşise să respingă mingea trimisă cu capul de Ceccarelli, în urma loviturii libere executate de Nistor.
  • 2 | Faze meciCSM Poli Iași
    Probleme cu gazonul şi la Iaşi. Brănescu a alunecat pe terenul îngheţat, în momentul în care repunea o minge din colţul careului de 6 metri.
  • 1 | Final repriza 1
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut oaspeţilor.
Ioan AndoneDinamo București

CSM Poli Iași – Dinamo 3-1. Gazdele au revenit după ce au fost conduse şi au obţinut a treia victorie la rând

Dinamo a terminat cu o înfrângere meciurile din campionat din 2016. La Iaşi, alb-roşiii au deschis repede scorul, dar gazdele au revenit şi au întors rezultatul şi datorită celor două penalty-uri pe care le-au primit.

Fără Gnohere şi Nemec, Dinamo a deschis scorul la Iaşi prin Nedelcearu, în minutul 7. Apoi, Vali Lazăr putea să dubleze avantajul "câinilor", dar a tras puţin pe lângă poartă.

Gazdele au primit penalty în minutul 24, cand Oliva l-a faultat în careu pe Bosoi, iar Andrei Cristea a transformat fără emoţii.

Gazdele puteau conduce la pauză, dar Vasile Gheorghe a irosit o ocazie uriaşă.

Repriza a doua a început cu şutul lui Creţu puţin peste poarta lui Brănescu. La faza următoare, portarul lui Dinamo l-a blocat excelent pe Cristea, scăpat singur.

Dinamo a rămas în zece după ce Busuladzic a luat roşu pentru un fault la Creţu.

Moldovenii au profitat de jucătorul în plus, iar Ştefănescu a marcat pentru 2-1.

Pe final, Brănescu l-a oprit prin fault pe Moldovan, iar Colţescu le-a acordat ieşenilor a doua lovitură de la 11 metri. Vasile Gheorghe a fost cel care a executat şi care a stabilit scorul final, 3-1 în favoarea moldovenilor.

Dinamo nu intră în vacanţă după înfrângerea cu Iaşi. Are meci în semifinalele Cupei Ligii, cu Steaua, joi, ÎN DIRECT la Digi Sport 1, de la ora 20:30.

Exclusiv Florin Prunea a văzut imaginile cu...