Screenshot 2024-02-27 184116
Leo Grozavu a spus ce i-a lipsit echipei sale în eșecul de la Galați. ”Mai trebuie să vorbesc eu?”
”Trebuia să-l schimb în minutul 20”. Dorinel Munteanu, discurs furibund după 1-1 cu Poli Iași: ”Cea mai slabă repriză!”
Romania v Colombia - International Friendly
Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

• 90+5 | Goluri
    GOOOOOOOOL TIMIŞOARA!!!!! GOOOOOOOL ŞERONI!!!!! Atacantul oaspeţilor a înscris cu poarta goală, din alunecare, dar s-a accidentat la genunchi, după ce s-a lovit de bară.
  • 91 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Gol anulat Iaşi. Şutul lui Tiago a fost deviat de Jo, iar mingea a intrat în plasă. Golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid a lui Jo.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Chelaru este avertizat.
    Kelava este avertizat
  • 89 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Ţigănaşu şutează puternic de la marginea careului, dar mingea trece peste poartă.
  • 77 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Gazdele au primit o lovitură indirectă din careul mic, dar moldovenii au şutat în blocaj în două rânduri.
  • 74 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Jo recuperează un balon, îi pasează bine în careu lui Pedro Mendes, dar şutul acestuia trece pe lângă poartă.
  • 70 | Cartonaşe Galbene
    Mailat este avertizat după un fault dur.
  • 63 | Schimbări
    Ştefănescu intră în locul lui Cristea.
  • 61 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Mailat a şutat în forţă, din careul de 16 metri, dar Kelava boxează şi îndepărtează pericolul.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Miguel a fost avertizat.
  • 52 | Schimbări
    Mailat a intrat în locul lui Birnoi
  • 46 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    Birnoi a fost lovit cu cotul neintenţionat în faţă de Miguel şi e nevoie de intervenţia ambulanţei pentru a-i acorda îngriji medicale. A fost pe targă de medici, în aplauzele fair-play ale fanilor moldoveni.
    A început repriza secundă.
    Bădic intră în locul lui Sin.
  • 45+3 | Final repriza 1
    S-a terminat prima repriză.
  • 45 | Goluri
    GOOOOOOOL IAŞI!!!!! GOOOOOOL KIZITO!!!!!! Gazdele deschid scorul chiar înainte de pauză. Kizito reia perfect la colţul scurt după un corner al gazdelor.
  • 41 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Şeroni reia cu capul din apropierea porţii, dar mingea trece puţin pe lângă stâlpul drept.
  • 37 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu este avertizat după un fault dur făcut asupra lui Şeroni.
  • 35 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Sin centrează de pe partea stângă, iar Cristea reia cu capul din poziţie excelentă, dar Curileac e la post şi prinde.
  • 32 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Bănăţenii au şi ei prima ocazie de gol, după un corner, dar lovitura de cap a lui Artean e pe direcţia lui Kelava, care prinde fără mari probleme.
  • 30 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Mendes a şutat puternic de la 25 de metri, dar mingea a trecut peste poarta oaspeţilor.
  • 28 | Schimbări
    Bocşan intră în locul lui Cânu
  • 17 | Faze meciCSM Poli Iaşi
    Moldovenii sunt mai prezenţi în joc, chiar dacă fără ocazii clare de gol.
  • 1 | OcaziiCSM Poli Iaşi
    Gazdele au început puternic şi centrarea lui Cristea în faţa porţii a fost respinsă greu de Curileac.
Ionuț PopaACS Poli Timişoara

CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara 1-1. Momente dramatice în prelungiri. Gazdele au avut un gol anulat şi bănăţenii au egalat

Aflată chiar sub ultimul loc de playoff, ocupat de Timişoara, CSM Poli Iaşi a deschis scorul cu puţin timp înainte de pauză, prin atacantul ugandez Kizito.

Repriza secundă a început prost pentru Bîrnoi. Jucătorul Timişoarei a primit un cot în bărbie şi a părăsit terenul pe targă. Intrat în locul lui Bîrnoi, Mailat a ratat cea mai importantă ocazie a timişorenilor din prima oră de joc.

Nici Ţigănaşu nu a avut mai mult noroc pe final de meci. Cu Flavius Stoican în tribună, suspendat, Iaşiul a mai marcat o dată, la şutul deviat al lui Tiago, dar reuşita a fost anulată pentru ofsaid. Chiar înainte de final, Şeroni a egalat, iar Timişoara a plecat cu un punct de la Iaşi (1-1).

Etapa viitoare, Iaşiul joacă pe terenul campioanei Viitorul, iar Timişoara primeşte vizita Craiovei.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano