Final de meci! CS U Craiova câștigă cu 2-0!
    Cartonaș galben pentru Burlacu.
  • 88 | Schimbări
    Barthe intră în locul lui Screciu.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOOL CS U Craiova! Andrei Burlacu marchează primul gol în Liga 1, după ce reia în poarta goală pasa lui Dimitrov.
  • 63 | OcaziiCS U Craiova
    Gustavo rămâne singur cu Pleșca, dar șutează direct în portarul Gazului.
  • 60 | OcaziiCS U Craiova
    O nouă șansă ratată de olteni. Dimitrov pătrunde în careu, dar șutează pe direcția lui Pleșca.
  • 56 | Goluri
    GOOOOOOOOOOOL CS U Craiova! Gustavo reia în poartă, pe jos, centrarea trimisă de Băluță în fața porții.
  • 52 | Faze meciCS U Craiova
    Mitriță scapă spre poarta adversă, dar este oprit de Roberto Romeo la marginea careului. Arbitrul lasă jocul să continue.
  • 48 | OcaziiCS U Craiova
    Băluţă ratează prima ocazie din această repriză. Căpitanul oltenilor a trecut de Khubutia și a șutat peste poartă.
  • 46 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Darius Olaru.
    Roberto Romeo intră în locul lui Zderic, înainte de startul reprizei secunde.
    Pauză la Severin. 0-0.
  • 42 | OcaziiCS U Craiova
    Darius Olaru scapă spre poarta lui Calancea, dar, talonat de Ferreira, a reluat slab spre poartă.
  • 35 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Mitriță, care a avut o intrare dură asupra lui Surugiu.
  • 32 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Danci, după un fault asupra lui Gustavo.
  • 19 | OcaziiCS U Craiova
    Bancu centrază în fața porții, iar Gustavo reia puțin pe lângă poartă.
  • 15 | OcaziiCS U Craiova
    Bancu ratează prima ocazie din acest meci. Mijlocașul lateral al oltenilor a șutat din unghi, iar Pleșca a reușit să respingă.
  • 14 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Milan Mitic, care s-a grăbit să execute lovitura liberă înainte de fluierul arbitrului.
  • 13 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Spahija. Fundașul va fi suspendat în meciul cu CFR Cluj.
  • 9 | Faze meciCS U Craiova
    Băluță reia pe spate, însă nu-i pune probleme lui Pleșca.
  • 6 | Faze meciCS U Craiova
    Surugiu centrează în fața porții, dar Calancea reține fără probleme.

CS U Craiova - Gaz Metan 2-0. Oltenii rămân fără înfrângere în Liga 1

CS U Craiova a învins-o pe Gaz Metan Mediaş cu golurile lui Gustavo şi Burlacu, scor 2-0. Fără eşec sezonul actual, oltenii au ajuns pe poziţia secundă.

Oltenii au ratat cele mai mari ocazii din prima repriză - Bancu l-a pus primul la încercare pe Pleşca. Apoi, acelaşi Bancu a centrat pentru Gustavo, care n-a prins spaţiul porţii. Revenit după trei partide, Băluţă şi-a făcut frumos o minge, dar a tras peste.

Minutul 56 a adus şi golul - Băluţă a centrat decisiv pentru Gustavo. Se putea face 2-0 la încă două ocazii ale celor de la CS U, însă până la urmă oltenii au marcat pe final prin rezerva Burlacu, intrat pe teren cu doar patru minute înainte să Dea gol.

Cu 18 puncte după 2-0 cu Gaz Metan şi fără eşec sezonul actual, CS U a urcat pe poziţia secundă.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...