Video&Foto Jucătorii lui FC Botoșani ”au plătit greu” victoria cu Dinamo. Ce ”cadouri” au primit din partea rivalilor
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Video ”Secretul” din vestiarul lui FC Botoșani. Bogdan Andone a schimbat strategia, în pauza meciului cu Dinamo
Exclusiv Ilie Dumitrescu nu a avut dubiu, după FC Botoșani - Dinamo: ”E senzațional”

• 90+2 | OcaziiCS U Craiova
    Contraatac al oltenilor, Ivan i-a lăsat mingea lui Nuno Rocha, acesta a intrat în careu după care nu a știut exact ce să facă, dar a ales să șuteze pe colțul scurt. Mingea s-a dus direct în plasa laterală.
  • 88 | Cartonaşe Galbene
    ZLATINSKI pentru un fault asupra lui Elek
  • 84 | OcaziiCS U Craiova
    Ivan a executat o lovitură liberă, lateral stânga, pe colțul lung, dar nu suficient de mult spre vinclu, astfel că Iliev a reținut.
  • 84 | Cartonaşe Galbene
    BURCĂ pentru un fault dur în apropierea propriului careu.
  • 82 | OcaziiCS U Craiova
    OCAZIE MARE CRAIOVA! Surugiu a scăpat singur pe stânga, a intrat în careu și a ales să șuteze pe colțul scurt, asta deși Nuno Rocha era singur cu poarta goală în 6 metri!
  • 80 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Popov, a intrat SURUGIU.
  • 77 | Schimbări
    ULTIMA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Golofca, a intrat HERGHELIGIU
  • 76 | Faze meciCS U Craiova
    Elek a reluat cu dreptul, din interiorul careului, după o deviere cu capul, dar mingea s-a dus mult peste poartă.
  • 75 | Cartonaşe Galbene
    BRICEAG pentru o lovitură de la spate, undeva în tendon, asupra lui Golofca.
  • 74 | Cartonaşe Galbene
    ELEK pentru un fault
  • 67 | Schimbări
    A DOUA SCHIMBARE CS U CRAIOVA. A ieșit Măzărache, a intrat BANCU
  • 62 | Faze meci
    INFO. Jucătorii ambelor formații continuă să fie mai preocupați de picioarele adversarilor decât de construcție.
  • 57 | Schimbări
    PRIMA SCHIMBARE CRAIOVA. A ieșit Acka, a intrat KELIC
    A DOUA SCHIMBARE BOTOȘANI. A ieșit Astafei, a intrat ELEK
  • 52 | OcaziiCS U Craiova
    Ivan a combinat foarte bine cu Măzărache, a reprimit, a intrat în careu după care a șutat cu șpițul, dar Iliev a fost acolo și a reținut. Colegii i-au reproșat lui Ivan că nu a pasat în fața porții și că a fost individualist.
  • 50 | Faze meciCS U Craiova
    Măzărache l-a pierdut pe drum pe Miron, a plecat în viteză pe stânga, după care a încercat să-l surprindă pe Iliev cu un șut pe colțul scurt, dar portarul moldovenilor a fost atent și a reținut.
    A început repriza a doua, după câteva minute de întârziere, cauzate de probleme legate de echipamentul lui Roman. Bîrsan nu l-a lăsat pe jucător să intre pe teren, până când nu a remediat problema.
    PRIMA SCHIMBARE LA BOTOȘANI! A ieșit Willie, a intrat MIHAI ROMAN
    PAUZĂ
  • 43 | Goluri
    GOOOOOL CS U CRAIOVA: 1-0, BĂLUȚĂ! Mijlocașul oltenilor a primit o pasă bună, după ce Măzărache a lăsat mingea să treacă, a preluat de lângă Miron, a rămas singur cu Iliev și a marcat în stânga acestuia, din interuiorul careului.
  • 42 | OcaziiCS U Craiova
    Fulop a executat o lovitură liberă, lateral stânga, dar mingea a trecut pe lângă bară.
  • 38 | Cartonaşe Roşii

BOTOȘANI, ÎN 10! BORDEIANU A FOST ELIMINAT! Mijlocașul moldovenilor a încercat să-l deposedeze pe Zlatinski, dar l-a călcat pe glezna piciorului drept, astfel că Bîrsan i-a arătat direct cartonașul roșu.

• 36 | Faze meciCS U Craiova
    Măzărache a fost bine lansat în atac, dar vârful oltenilor a preferat să-l împingă de la spate pe Burcă, în loc să caute soluții pentru a continua faza
  • 25 | Faze meciCS U Craiova
    Măzărache a demonstrat că este un jucător doar de picior drept. Deși a avut o șansă extraordinară de a marca, după o centrare a lui Băluță, de pe dreapta, atacantul oltenilor, din poziție foarte bună, undeva la 11-12 metri, a reluat cu stângul și a reușit să se transforme într-un veritabil fundaș, pentru că mingea s-a dus departe de poartă.
  • 22 | Faze meciCS U Craiova
    O nouă acțiune de atac a oltenilor, concretizată printr-o cursă personală a lui Ivan, acesta a și șutat, dar mingea s-a înălțat asemenea unui zmeu și a ocolit spațiul porții moldovenilor.
  • 20 | OcaziiCS U Craiova
    Primul șut pe spațiul porții al oltenilor. Faza frumoasă de a atac a plecat de undeva de la mijlocul terenului, acolo unde Ivan l-a deschis cu un ”călcâi” de efect pe Vătăjelu. Fundașul stânga a plecat în fuleu pe stânga, a centrat, Miron a deviat, mingea a ajuns la același Ivan, care a șutat, dar nu foarte puternic, și i-a permis lui Iliev să rețină.
  • 15 | OcaziiCS U Craiova
    Gustavo a încercat să marcheze un gol spectaculos, cu un șut de la aproximativ 35 de metri, dar mingea a trecut pe lângă bara din dreapta porții lui Iliev.
  • 10 | Faze meci
    INFO: Deși nu au trecut multe minute din meci, am consemnat mai multe faulturi, semn că în ambele echipe există destul de multă nervozitate.
  • 5 | Faze meciCS U Craiova
    Fulop a alunecat în momentul în care a încercat să șuteze în balon, după care a fost lovit involuntar de Zlatinski. Moldovenii au cerut fault, moment în care între cele două bănci tehnice a izbucnit un mic conflict. Mulțescu a explicat că jucătorul său nu este vinovat și până la urmă spiritele s-au calmat.
  • 2 | Cartonaşe Galbene
    GUSTAVO pentru o simulare de fault. ”Decarul” oltenilor a plonjat ca în bazin și a fost ”taxat” de ”centralul” Bîrsan, într-o fază petrecută undeva în jumătatea de teren a oaspeților.
    A început partida. Lovitura de start le-a aparținut botoșănenilor.

CS U Craiova – FC Botoșani 1-0. Oltenii au egalat Steaua în clasament

CS U Craiova a câştigat la limită duelul cu FC Botoşani din etapa a zecea, scor 1-0, şi se menţine pe podium. Băluţă a marcat singurul gol al meciului în minutul 43, la cinci minute după ce moldovenii au rămas în zece în urma eliminării lui Bordeianu.

Gazdele au început curajos, dar şutul lui Andrei Ivan a fost reţinut de Iliev. Măzărache nu a profitat de o centrare excelentă a lui Băluţă şi scorul a rămas neschimbat.

În minutul 38, oaspeţii au rămas în zece. Marcel Bârsan i-a dat roşu direct lui Bordeianu, pentru că l-a călcat pe Zlatinski.

Golul alb-albaştrilor a venit cinci minute mai târziu. Băluţă a trecut uşor de fundaşii adverşi şi l-a învins pe Iliev.

Moldovenii nu au fost periculoşi nici în repriza a doua. Ivan a încercat să finalizeze o acţiune personală, dar a tras pe lângă poartă. Nici Surugiu nu a fost mai inspirat, preferând să tragă la poartă, deşi Nuno Rocha era liber în careu.

S-a terminat 1-0, iar Craiova are 20 de puncte după zece etape şi este la egalitate cu Steaua în vârful clasamentului.

În runda următoare, oltenii joacă în deplasare cu Steaua, în timp ce FC Botoşani are meci acasă cu Dinamo.

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Video FC Botoșani - Dinamo 2-1. Thriller în...

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

La 34 de ani, Paul Papp a făcut...

paul-papp

MEDIA: Liga Digi Sport, 14:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:CFR 1907 CLUJ-POLITEHNICA IASI, SUPERLIGA SUPERBET (15.07.2023)

FOTBAL: U Cluj - Poli Iași, 16:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• Louis Munteanu se bucura dupa un gol marcat in meciul de fotbal dintre Rapid Bucuresti si Farul Constanta, din cadrul Pl

FOTBAL: Farul - Rapid, 19:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

FOTBAL: Sepsi - FCSB, 21:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• profimedia-0815509144

FOTBAL: Everton - Liverpool, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

MEDIA: Digi Sport Special, 23:45, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”

Screenshot 2024-04-22 at 18.33.55

Foto Imaginile care schimbă totul! Tehnologia spaniolilor arată că golul lui Yamal din El Clasico trebuia validat