Fluier final. CFR Cluj - FC Voluntari 2-0.
De la margine se arată 3 minute de prelungiri.
Schimbare și la Voluntari: iese Voduț și intră Pîrcălabu.
Ultima modificare la CFR: iese Culio, intră Peteleu.
83 |

Schimbare la CFR: iese Urko Vera și intră Ibrahima Balde.

81 |
Șut puternic, de la mare distanță trimis de Balaur, care și-a încercat norocul din flancul drept, dar a trimis pe direcția portarului Vâtcă, iar acesta a prins fără probleme.
79 |
Cartonaș galben pentru Voduț, care a pierdut mingea și și-a faultat adversarul, apoi a șutat nervos în minge.
71 |
Cartonaș galben pentru Costin Lazăr, care la mijlocul terenului l-a tras brutal de tricou pe Culio, pe care l-a și trântit la pământ. Dan Petrescu cerea chiar o eliminare pentru mijlocașul de la Voluntari.
68 |
Ocazie pentru CFR! Lovitură cu capul a lui Culio, din plonjon, din 6 metri, dar pe direcția portarului de la Voluntari, care prinde fără probleme.
63 |
Schimbare la CFR: iese Omrani și intră Păun.
52 |
Acțiune pe stânga atacului celor de la Voluntari, de unde mingea ajunge la Petre Ivanovici, al cărui șut nu iese așa cum și-ar fi dorit și mingea se duce cu mult pe lângă poartă.
48 |
Hoban a reluat cu capul, din apropierea porții, dar portarul Petrariu a reușit să prindă cu siguranță.
46 |

A doua schimbare efectuată la pauză de Volutnari: iese Olteanu și intră Tudorie.

37 |
GOOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL VERA!!!! Hoban trage puternic din careul de 16 metri, Petrariu respinge în față, dar Vera pe fază înscrie fără emoții.
36 |
Bomba lui Deac de la marginea careului e scoasă cu greu în corner de Petrariu.
30 |
Deac scoate mingea perfect mingea la 14 metri, dar Omrani, demarcat perfect, șutează mult peste poartă dintr-o poziție favorabilă.
14 |
Culio șutează puternic din afara careului, dar portarul oaspeților respinge greu.
9 |
Voduț primește o pasă perfectă de la Maftei, în driblează pe Vinicius, dar Vâtcă îl blochează perfect.
5 |
GOOOOOL CFR!!!! GOOOOOL OMRANI!!! Atacantul CFR-ului a deschis scorul după o pasă perfectă primită de la Deac.

Video rezumat: CFR Cluj - FC Voluntari

CFR - Voluntari 2-0. Liderul merge fără greșeală! Echipa lui Dan Petrescu a câștigat fără să forțeze

CFR Cluj a câștigat cu 2-0 în fața lui FC Voluntari și rămâne lider în Liga 1, la 4 puncte peste Craiova și FCSB. Omrani a deschis scorul în minutul 5, iar Urko Vera a dublat avantajul "feroviarilor", în minutul 37.

CFR a controlat jocul de la început și a lovit rapid. Omrani a punctat în minutul 5, din pasa lui Deac. Voduț a fost aproape de egalare după ce l-a driblat pe Vinicius și a scăpat singur cu portarul, dar Vâtcă l-a blocat (9). Nouarul formației lui Dan Petrescu putea realiza dubla în minutul 30, dar Urko Vera avea să fie cel care înscria pentru 2-0, 7 minute mai târziu.

Liderul nu a mai forțat după pauză. Ilfovenii au mai amenințat prin Ivanovici (52) și Balaur (81), în timp ce gazdele au pus pericol la ocaziile lui Hoban (48) și Culio (68). Ibrahima Balde, fostul jucător de la Atletico Madrid, a debutat la CFR, intrând în minutul 83, în locul lui Urko Vera.

Ardelenii au bifat al șaselea succes la rând, singura sincopă fiind cea din prima etapă, atunci când au încasat și singurul gol de până acum, la 1-1 cu Botoșani (VIDEO). Moldovenii sunt și cei care se pot apropia din nou la 3 puncte de CFR. FC Botoșani joacă împotriva Concordiei Chiajna luni, 26 august, de la ora 18:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1 și LIVE VIDEO&TEXT pe www.digisport.ro și m.digisport.ro.