ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
FOTBAL:UNIVERSITATEA CRAIOVA-CFR CLUJ, SUPERLIGA SUPERBET (11.02.2023)
Video Cristi Manea și-a anunțat plecarea de la CFR Cluj, după 1-5 cu Farul Constanța

• 90 | Final repriza 2

S-a încheiat partida din Gruia. CFR Cluj şi Viitorul şi-au împărţit punctele, după un 0-0 fără prea multe ocazii de gol.

• 89 | Cartonaşe Galbene

Ionuţ Vână a primit cartonaşul galben.

• 83 | Ocazii
    Bară CFR Cluj! Acţiune superbă a lui Ciprian Deac, care a şutat cu efect, de la marginea careului de 16 metri, însă mingea a lovit bara.
  • 80 | Ocazii
    Lovitura de cap a lui Bogdan Ţîru a fost reţinută fără mari probleme de Mihai Mincă.
  • 78 | Faze meci
    Călcăi de efect al lui Cristian Bud, însă Kevin Boli a îndepărtat pericolul din careul mic al constănţenilor.
  • 75 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Tomislav Sorsa a fost înlocuit de Liviu Antal.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Doru Dumitrescu a fost introdus în locul lui Purece.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Laurenţiu Rus a intrat în locul lui Nouvier.
  • 65 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Florinel Coman a fost înlocuit de Vlad Morar.
  • 60 | Ocazii
    Şutul lui Billel Omrani, de la 20 de metri, a trecut destul de departe de poarta lui Rîmniceanu.
  • 59 | Schimbări
    Schimbare la Viitorul. Neluţ Roşu, un produs al lui CFR Cluj, i-a lăsat locul lui Sorin Rădoi.
  • 56 | Schimbări
    Schimbare la CFR Cluj. Alexandru Păun a fost înlocuit de Cristian Bud.
    A început repriza a doua a partidei dintre CFR Cluj şi Viitorul.
  • 45 | Final repriza 1
    Final de repriză în Gruia, unde CFR Cluj şi Viitorul se află la egalitate, scor 0-0.
  • 44 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Triplă şansă de gol a constănţenilor. Florinel Coman şi Purece, în două rânduri, nu au reuşit însă să deschidă scorul la Cluj deşi se aflau în poziţii favorabile de a înscrie.
  • 40 | Cartonaşe Galbene
    Ionuţ Larie a primit primul cartonaş galben al partidei.
  • 35 | Faze meci
    Aurelian Chiţu a fost aproape de gol, însă a fost blocat excelent de Horj înainte de a rămâne singur cu portarul clujenilor.
  • 33 | Faze meci
    Dragoş Nedelcu a încercat să-l surprindă pe Mincă de la peste 25 de metri, însă şutul său s-a dus mult peste poarta CFR-ului.
  • 29 | Faze meci
    Victorioasă de două ori în ultimele trei etape, CFR Cluj se află la cinci puncte în spatele primelor două clasate, FCSB şi Viitorul.
  • 14 | Ocazii
    Ocazie Viitorul! Şutul lui Ionuţ Vână, deviat uşor de Peteleu, s-a dus peste poarta apărată de Mihai Mincă.
  • 7 | Ocazii
    Ocazie CFR Cluj! Şansă imensă de gol ratată de Alexandru Păun, care a reluat peste poartă, din centrul careului, centrarea excelentă a lui Sorsa.
  • 4 | Ocazii
    Prima şansă a partidei le aparţine ardelenilor. Mario Camora a tras puţin pe lângă poarta lui Rîmniceanu, de la aproximativ 20 de metri distanţă.