0 - 0
Viitorul logo Viitorul
09.04.2017, 18:00, Digi Sport 1
90 |

S-a încheiat partida din Gruia. CFR Cluj şi Viitorul şi-au împărţit punctele, după un 0-0 fără prea multe ocazii de gol.

89 |

Ionuţ Vână a primit cartonaşul galben.

83 |
Bară CFR Cluj! Acţiune superbă a lui Ciprian Deac, care a şutat cu efect, de la marginea careului de 16 metri, însă mingea a lovit bara.
80 |
Lovitura de cap a lui Bogdan Ţîru a fost reţinută fără mari probleme de Mihai Mincă.
78 |
Călcăi de efect al lui Cristian Bud, însă Kevin Boli a îndepărtat pericolul din careul mic al constănţenilor.
75 |
Schimbare la CFR Cluj. Tomislav Sorsa a fost înlocuit de Liviu Antal.
73 |
Schimbare la Viitorul. Doru Dumitrescu a fost introdus în locul lui Purece.
66 |
Schimbare la CFR Cluj. Laurenţiu Rus a intrat în locul lui Nouvier.
65 |
Schimbare la Viitorul. Florinel Coman a fost înlocuit de Vlad Morar.
60 |
Şutul lui Billel Omrani, de la 20 de metri, a trecut destul de departe de poarta lui Rîmniceanu.
59 |
Schimbare la Viitorul. Neluţ Roşu, un produs al lui CFR Cluj, i-a lăsat locul lui Sorin Rădoi.
56 |
Schimbare la CFR Cluj. Alexandru Păun a fost înlocuit de Cristian Bud.
46 |
A început repriza a doua a partidei dintre CFR Cluj şi Viitorul.
45 |
Final de repriză în Gruia, unde CFR Cluj şi Viitorul se află la egalitate, scor 0-0.
44 |
Ocazie Viitorul! Triplă şansă de gol a constănţenilor. Florinel Coman şi Purece, în două rânduri, nu au reuşit însă să deschidă scorul la Cluj deşi se aflau în poziţii favorabile de a înscrie.
40 |
Ionuţ Larie a primit primul cartonaş galben al partidei.
35 |
Aurelian Chiţu a fost aproape de gol, însă a fost blocat excelent de Horj înainte de a rămâne singur cu portarul clujenilor.
33 |
Dragoş Nedelcu a încercat să-l surprindă pe Mincă de la peste 25 de metri, însă şutul său s-a dus mult peste poarta CFR-ului.
29 |
Victorioasă de două ori în ultimele trei etape, CFR Cluj se află la cinci puncte în spatele primelor două clasate, FCSB şi Viitorul.
14 |
Ocazie Viitorul! Şutul lui Ionuţ Vână, deviat uşor de Peteleu, s-a dus peste poarta apărată de Mihai Mincă.
7 |
Ocazie CFR Cluj! Şansă imensă de gol ratată de Alexandru Păun, care a reluat peste poartă, din centrul careului, centrarea excelentă a lui Sorsa.
4 |
Prima şansă a partidei le aparţine ardelenilor. Mario Camora a tras puţin pe lângă poarta lui Rîmniceanu, de la aproximativ 20 de metri distanţă.

Video rezumat: CFR - Viitorul

CFR Cluj - Viitorul 0-0. Echipa lui Hagi păstrează cinci puncte în faţa ardelenilor

CFR Cluj şi Viitorul au remizat, scor 0-0, iar ardelenii rămân la cinci puncte în spatele constănţenilor, care au redevenit lideri, cel puţin până la partida FCSB-ului de pe terenul lui CS U Craiova.

Alexandru Păun a ratat prima ocazie a partidei din Gruia, iar oamenii lui Hagi au încheiat prima repriză cu o triplă ocazie. Cea mai mare şansă a reprizei secunde i-a aparţinut lui Ciprian Deac, care a nimerit doar bara în minutul 83.