Final de meci la Giurgiu. Astra a învins-o cu 2-0 pe Juventus Bucureşti.
90 |
Schimbare la Juventus. Băjenaru i-a lăsat locul lui Neacşu.
87 |
Gooool Astra! Anthony Le Tallec a dublat avantajul gazdelor după ce a reluat pe sub portarul oaspeţilor centrarea foarte bună a lui Chipirliu.
86 |
Ocazie imensă Astra! Le Tallec l-a servit ideal pe Filip Mrzljak, care a reluat incredibil în bară, de la un metru.
85 |
Viorel Nicoară a fost avertizat după ce a oprit degajarea portarului oaspeţilor.
78 |
Eliminare Juventus! Ivan Sesar a primit direct cartonaşul roşu pentru un fault dur asupra lui Mrzljak.
75 |
Schimbare la Astra. Marquinhos i-a lăsat locul lui Bogdan Chipirliu.
74 |
Schimbare la Juventus. Măzărache a fost înlocuit de Ţîră.
72 |
Alexandru Benga primeşte şi el "galben" pentru faultul asupra lui Marquinhos.
67 |
Cartonaş galben pentru Bărbulescu.
59 |
Schimbare la Astra. Anthony Le Tallec a intrat în locul lui Abang.
55 |
Schimbare la Juventus. Stoenac a fost înlocuit de Bărbulescu.
54 |
Ocazie Astra! Abang a reluat puţin pe lângă poartă centrarea foarte bună a lui Claudiu Belu.
54 |
Schimbare la Astra. Radunovic i-a lăsat locul lui Nicoară.
48 |
Filip Mrzljak este şi el avertizat după un fault asupra lui Băjenaru.
47 |
Simon Măzărache a primit cartonaşul galben pentru simulare după un duel în careul Astrei cu Claudiu Belu.
46 |

A început repriza secundă a partidei dintre Astra şi Juventus.

45+3 |
Final de repriză la Giurgiu, Astra conduce cu 1-0 după 45 de minute în care Juventus a avut majoritatea ocaziilor.
44 |
Goooool Astra! Claudiu Belu a deschis scorul cu un voleu perfect după ce Pedro Mingote a boxat chiar la el centrarea lui Radunovic.
43 |
Ocazie Astra! Aflat în poziţie excelentă de finalizare, Abang a trecut pe lângă centrarea foarte bună a lui Belu.
40 |
Ciprian Petre a primit şi el cartonaşul galben.
39 |
Ocazie Juventus! O lovitură liberă bine executată de Sesar, care a trecut puţin pe lângă poarta giurgiuvenilor.
33 |
Ocazie Juventus! Şutul lui Ivan Sesar de la 20 de metri a fost reţinut de bulgarul Iliev.
28 |
Pawel Polczak a primit primul cartonaş galben al partidei.
24 |
Ocazie Juventus! Stoenac a avut mingea pe frunte la un corner, însă a reluat peste poarta lui Plamen Iliev.
14 |
Ocazie Juventus! Măzărache a reluat puţin pe lângă poartă din poziţie ideală, după o gafă a lui Florin Bejan.
11 |
Ocazie Astra! Şutul lui Abang, de la 18 metri, poziţie centrală, a fost deturnat în corner de portarul oaspeţilor, Pedro Mingote.
6 |

Astra se află pe locul 6 în Liga 1, cu 12 puncte după şapte etape, în timp ce Juventus e ultima în clasament, cu numai două puncte.

1 |
A început partida de la Giurgiu, dintre Astra şi Juventus Bucureşti.

Astra - Juventus Bucureşti 2-0. Giurgiuvenii, neînvinşi de şase etape în Liga 1

Astra Giurgiu a învins nou-promovata Juventus Bucureşti, scor 2-0, în etapa a opta a Ligii 1.

Astra s-a impus prin golurile marcate de Claudiu Belu (44), după o minge respinsă de portarul Pedro Mingote, şi de francezul Anthony Le Tallec (87), din centrarea lui Bogdan Chipirliu. Pentru Le Tallec a fost primul gol marcat în Liga 1.

Juventus, care nu are nicio victorie în Liga 1, a jucat în zece oameni din min. 77, când a fost eliminat Ivan Sesar.

Astra a mai ratat o ocazie imensă de gol în minutul 86, prin Filip Mrzljak, care a trimis în bară de la un metru, la o pasă ideală a lui Le Tallec.
Juventus a fost condusă de pe banca tehnică de Marin Barbu, după demisia lui Daniel Opriţa.

Echipa din Giurgiu este neînvinsă de şase etape (trei victorii, trei egaluri).