Sepsi - CFR Cluj, LIVE VIDEO, de la 20:30 pe Digi Sport 1. Cu o victorie, ardelenii urcă pe locul 2
Porto v Arsenal, UEFA Champions League, Round of 16, First Leg, Football, Estadio do Dragao, Porto, Portugal - 21 Feb 2024
Video Arsenal - Porto 1-0 (4-2 d.l.d.). ”Tunarii” se califică dramatic în sferturile Champions League
FOTBAL:MOLDOVA-ROMANIA, AMICAL (20.11.2022)
Universitatea Craiova, gata să dea lovitura! Mihai Rotaru vrea un internațional român

Sepsi Sf. Gheorghe Sepsi Sf. Gheorghe
    Final de joc la Timișoara. Cele două echipe termină la egalitate, scor 0-0.
  • 89 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie uriașă pentru Timișoara. Mailat trece de Burlacu, pătrunde în careul de 16 metri, îi pasează lui Șeroni, iar acesta șutează periculos, însă Fejer reușește să respingă.
  • 84 | OcaziiACS Poli Timișoara
    O cazie importantă pentru bănățeni. Șeroni primește o minge în careul de 16 metri, se întoarce cu adversar în spate, însă șutul său de la aproximativ 10 metri se duce peste poartă.
  • 79 | Schimbări
    O nouă schimbare la Sepsi.Iese Herea și intră Huiban.
  • 72 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie mare pentru Sepsi. Nikolic scapă singur cu Curileac, dar nu reușește să-l învingă pe portarul bănățenilor.
  • 70 | Schimbări
    Prima schimbare la Sepsi. Iese Iovu și intră Veress
  • 69 | Cartonaşe Galbene
    Cînu vede cartonașul galben.
  • 65 | Schimbări
    Ultima schimbare la Timișoara. Iese Bîrnoi și intră Mailat.
  • 59 | Cartonaşe Galbene
    Crețu vede cartonașul galben după o simulare.
  • 57 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Ocazie importantă pentru ACS Poli Timișoara. Vașvari trimite pe lângă poartă de la circa 10 metri de poarta oaspeților.
  • 47 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Alex Munteanu încearcă să-l surprindă pe portarul oaspeților cu un șut cu exteriorul, din aproprierea colțului terenului. Mingea trimisă de el se duce însă pe lângă poarta lui Fejer.
    A început repriza a doua. Cei de la Sepsi au avut lovitura de start.
    Ionuț Popa face și cea de-a doua schimbare. Iese de pe teren Soljic și intră Curjuric.
    Prima schimbare la Timișoara. Iese de pe teren Bianconi și intră Ciucur.
    Pauză la Timișoara.
  • 43 | Cartonaşe Galbene
    Oros vede și el cartonașul galben pentru un fault făcut la mijlocul terenului.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    Bianconi a luat și el cartonașul galben.
  • 24 | Cartonaşe Galbene
    Herea vede cartonașul galben după un fault la Crețu.
  • 13 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Bănățenii ripostează prin Bîrnoi. Acesta pătrunde în careul de 16 metri al oaspeților, șutează periculos, însă mingea trimisă de el este respinsă de Fejer în corner.
  • 11 | OcaziiACS Poli Timișoara
    Nikolic ratează prima mare ocazie a meciului. Atacantul scapă spre poarta lui Curileac, șutează de la marginea careului de 16 metri, portarul bănățenilor este bătut, însă mingea este scoasă de pe linia porții de Melinte.
  • 10 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Alex Munteanu bate bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, însă mingea se duce peste poarta oaspeților.
  • 9 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Petrovikj, după un fault la Vașvari.
  • 6 | Faze meciACS Poli Timișoara
    Claudiu Herea a fost lovit involuntar de către Crețu și a avut nevoie de câteva minute de îngrijiri medicale. În cele din urmă mijlocașul s-a ridicat și va putea continua jocul.
    A început meciul. Cei de la Timișoara au avut lovitura de start.
Valentin SuciuSepsi Sf. Gheorghe

ACS Poli Timișoara - Sepsi Sf. Gheorghe 0-0, după un meci cu ocazii mari de ambele părți

ACS Poli Timișoara a remizat alb cu Sepsi Sfântu Gheorghe. Chiar dacă au lipsit golurile, meciul a fost extrem de încins.
Nikolic putea deschide scorul încă din minutul 11, dar Melinte a respins de pe linia porții. Imediat, bănățenii au răspuns prin Bîrnoi, dar şutul mijlocașului de 20 de ani a fost scos de Fejer.

Portarul oaspeților putea fi surprins în startul reprizei secunde. Alex Munteanu a trimis puțin pe lânga poartă. Fejer a avut şansă şi la execuţia lui Vaşvari, din 9 metri.

Sepsi putea profita pe contraatac, însă Curileac a salvat în faţa lui Nikolic. Gazdele au cerut şi penalty, la incursiunea lui Mailat, fără succes însă. Ultima ocazie importantă i-a aparținut lui Şeroni, dar Fejer a intervenit in extremis și meciul s-a terminat indecis, 0-0.

ACS Poli Timișoara a ajuns la cinci meciuri fără înfrângere în campionat.

Video Liviu Ungurean ”Bocciu” și ceilalți doi...