Meciul este prelungit cu 3 minute
  • 88 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Mailat are o intrare întârziată la Voicu, însă scapă inexplicabil de cartonașul galben
  • 87 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE TIMIȘOARA! Mailat îi pasează lui Drăghici, însă atacantul gazdelor nu prinde cadrul porții cu un șut puternic
  • 75 | Faze meci
    Jocul de la Timișoara are serios de suferit și ambele echipe par mulțumite cu rezultatul de egalitate.
  • 73 | Schimbări
    Schimbare Timișoara: Iese Henrique, intră Drăghici
  • 66 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE TIMIȘOARA! Bărbuț ia o acțiune pe cont propriu, trece de mai mulți adversari, dar șutul său trece puțin pe lângă poartă
  • 58 | Schimbări
    Schimbare Iași: Iese Santos, intră Ciucur
  • 54 | Schimbări
    Schimbare Iași: Iese Ștefănescu, intră Panțîru
  • 51 | Cartonaşe Galbene
    Voicu este avertizat pentru un fault la Mailat.
  • 48 | Goluri
    GOOOL ACS Poli! Bănățenii egalează după o acțiune superbă. Croitoru trimite bine în bandă pentru Străuț, acesta îl vede pe Fucek, iar acesta înscrie cu o execuție frumoasă primul său gol în Liga 1.
    Începe repriza secundă
    Reprize se încheie cu un moment tensionat. Ionuț Popa și Eugen Neagoe își aruncă vorbe grele în drumul spre vestiare, însă cei doi sunt calmați în cele din urmă de jucătorii celor două formații. Cel mai probabil, Neagoe, extrem de nervos, a fost deranjat că Bărbuț nu a fost avertizat pentru faultul dur la Frăsinescu.
  • 42 | Goluri
    GOOOL IAȘI! Golubovic deviază pentru Bole și jucătorul Iașiului preferă să nu mai avanseze și înscrie cu un șut excelent, la colțul scurt.
  • 29 | OcaziiACS Poli Timişoara
    Croitoru trage puternic de la distanță, peste poarta oaspeților.
  • 19 | Faze meci
    Jocul este unul lent, cu destule greșeli de ambele părți. Mai ales în cazul gazdelor, care se luptă pentru evitarea retrogradării, presiunea mare își spune cuvântul.
  • 13 | OcaziiACS Poli Timişoara
    OCAZIE POLI! Fucek primește de la Henrique și încearcă să marcheze cu un șut la colțul lung, dar balonul trece puțin pe lângă poartă
  • 7 | Cartonaşe Galbene
    Frăsinescu este avertizat pentru un fault la Bărbuț
  • 3 | Faze meciACS Poli Timişoara
    Henrique controlează un balon în careu, menține posesia balonului, dar trage slab, fără probleme pentru Grahovac
-CSM Poli Iaşi

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi 1-1. Bănățenii tremură pentru salvarea de la retrogradare

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, ACS Poli Timişoara rămâne pe loc de baraj după ce nu a reuşit să câştige pe teren propriu în faţa liderului din play-out, CSM Poli Iaşi (1-1).

Gazdele au avut prima ocazie, prin Fucek, care a tras pe lângă poartă. Moldovenii au reuşit să deschidă scorul în minutul 42, prin Bole, din pasa lui Golubovic.

După ultimul fluier al reprizei, Ionuț Popa și Eugen Neagoe s-au certat în drumul spre vestiare, tensiunea fiind maximă.

Imediat după pauză, în minutul 48, Fucek a reuşit să înscrie primul gol în tricoul lui ACS Poli. Apoi, gazdele puteau trece în avantaj la acţiunea personală a lui Bărbuţ.

Cu trei minute înainte de final, bănăţenii au mai avut o şansă de gol, prin Drăghici, dar ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi s-a terminat 1-1.

Moldovenii au rămas în continuare singura echipă fără eşec în play-out.

Exclusiv Cea mai dură reacție după FCSB - Sepsi...

FOTBAL:FCSB-SEPSI OSK SFANTU GHEORGHE, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (17.03.2024)

Video FCSB - Sepsi 2-1. Golul lui Băluță a...

baluta

Bernd Storck a anunțat două plecări de...

stork

Exclusiv OUT din echipă! Mutarea total...

fcsb-popescu

• 06:15 Fotbal Club
  • FOTBAL:FARUL CONSTANTA-DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (12.02.2024)

MEDIA: Digi Sport Special, 21:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

”500 de euro ca să bem o cafea”. La 30 de ani, s-a lăsat de fotbal și câștigă o ”avere”: ”Nicio lună fără 5 cifre în cont”

miguel-guerrero8

Are peste 300 de meciuri în Premier League și a descris prestația lui Radu Drăgușin într-un singur cuvânt

Football - 2023 / 2024 Premier League - Everton vs Spurs - Goodison Park - Saturday 3rd February 2024 Radu Dragusin of T

Corneliu Vadim Tudor l-a văzut pe Bogdan Stelea și a spus un cuvânt care a rămas în istoria fotbalului românesc