Video Modul inedit prin care suporterii Rapidului i-au urat ”bun venit” lui Neil Lennon, înainte de Rapid - FCSB
FOTBAL:RAPID BUCURESTI-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (6.04.2024)
”Problema este una mare”. Ce spun scoțienii despre transferul lui Albion Rrahmani la Rangers
Captură de ecran 2024-05-19 230220
Reacția presei din Grecia, după ce Răzvan Lucescu a câștigat titlul cu PAOK

Video&Foto FCSB - Team Regio 7-0. Echipa lui Dică a făcut spectacol în primul amical al verii

29.06.2017, 19:37

FCSB s-a impus cu 7-0 în primul amical a verii, cu Team Regio. Echipa lui Nicolae Dică a făcut spectacol la debutul tehnicianului de 37 de ani pe banca roș-albaștrilor.

amical st42
  • Baraj SuperLiga: Dinamo - Csikszereda, luni, 20:00, DGS 1

• Serie A: Bologna - Juventus, luni, 21:45, DGS 2

În acest prim amical al verii, Dică a păstrat sistemul din sezonul precedent, 4-2-3-1, și echipa s-a mișcat destul de bine împotriva selecționatei jucătorilor fără echipă din Olanda. La FCSB au debutat și noile achiziții Budescu (45 de minute), Larie (45 de minute), Teixeira (45 de minute), Morais (45 de minute) și Niga (30 de minute).

FCSB a deschis scorul prin Gnohere în minutul 7. Atacantul a făcut dubla în minutul 21. Budescu a debutat cu gol, reușind și el o dublă, în minutele 30 și 42. A fost 4-0 la pauză, iar Dică a schimbat toată echipa.

În repriza secundă roș-albaștrii au mai marcat 3 goluri, prin Jakolis, Benzar și Mihalcea, care au marcat în minutele 51, 58 și 61.

Următorul amical al celor de la FCSB va fi pe 2 iulie cu Oleksandriya, din Ucraina.

LIVE TEXT:

Min. 90: Final de joc. FCSB câștigă primul amical al verii cu 7-0.

Min. 61: Un nou debut la FCSB! Niga intră în locul lui Niță.

Min. 60: GOOOOL FCSB! Mihalcea înscrie și el pentru 7-0, din pasa lui Benzar.

Min. 58: GOOOOOL FCSB! Benzar face 6-0 după o fază superbă creată de De Amorim și Pleașcă, ultimul a dat și pasa de gol.

Min. 51: GOOOOOL FCSB! Jakolis duce scorul la 5-0, cu un șut din interiorul careului. Mijlocașul a marcat din pasa lui Benzar.

Min. 46: A început repriza a doua.

INFO: Nicolae Dică va schimba toată echipa pentru repriza secundă. Așa va arăta FCSB în partea a doua:

Nita - Pleasca, Tudorie, Filip, Junior Morais - Pintilii (cpt), Teixeira - Jakolis, Mihalcea, De Amorim - Benzar

Min. 45: Pauză. FCSB conduce cu 4-0.

Min. 42: GOOOOOL FCSB! Budescu face și el dubla. Fostul jucător al Astrei înscrie cu un șut superb cu exteriorul.

Min. 30: Dică face prima schimbare. În locul lui Stăncioiu a intrat Florin Niță.

Min.30: GOOOOL FCSB! Budescu înscrie primul gol pentru FCSB. Mijlocașul ofensiv a marcat după o pasă excelentă a lui Tănase.

INFO: La meci asistă și 30 de suporteri, printre care și 3 români.

Min. 21: GOOOOL FCSB! Gnohere face dubla. Atacantul marchează din pasa tânărului Dennis Man.

Min. 20: FCSB domină meciul și a avut o bară prin Achim.

Min. 19: Căpitanul din această seară al celor de la FCSB, Florin Tănase, șutează puternic, dar un adversar scoate de pe linia porții.

Min. 7: GOOOOL FCSB! Harlem Gnohere a deschis scorul cu o lovitură de cap, din centrarea lui Enache.

UPDATE: Ora 20:35: Min. 1: Fluier de start al meciului dintre FCSB și Team Regio.

UPDATE: Nicolae Dică a decis cu cine va începe primul amical al verii. Dintre noile achiziții în primul 11 și-au făcut loc Budescu și Larie. Tehnicianul de 37 de ani a stabilit un nou căpitan. Florin Tănase poartă banderola în absența lui Denis Alibec, care nu va juca deloc, fiind încă în proces de recuperare, și a lui Mihai Pintilii, care este rezervă.

Echipa de start a celor de la FCSB:

FCSB (4-2-3-1): Stăncioiu - Enache, Larie, Bălașa, Momcilovic - Achim, Popescu - Man, Budescu, Tănase - Gnohere.

Daniel Benzar

Etichete: steaua , amicale steaua , steaua team regio arnhem live text , live text amicale steaua

Starea președintelui iranian Raisi e „incertă” după ce elicopterul în care se afla s-a prăbușit. TV iraniană difuzează „rugăciuni”

Un elicopter care îl transporta pe președintele iranian Ebrahim Raisi „a aterizat forțat” duminică...

amp8
Gestul lui Ronald Gavril față de Anamaria Prodan, după ce a câștigat centura WBC Latino

Simona Halep, OUT! Fostul lider mondial a luat decizia
profimedia-0361486840
"Dezgustător". Ce a făcut Tyson Fury, după ce a pierdut "Lupta Secolului" în fața lui Oleksandr Usyk
profimedia-0874301808
S-a supărat și nu mai semnează prelungirea cu Real Madrid! I-au promis un salariu uriaș și i-au garantat locul de titular
Real Madrid celebration of 36th Title of LaLiga in Cibeles, Nadrid, Spain - 12 May 2024
Ce nebunie: cea mai titrată echipă din Europa vrea un jucător din SuperLigă! Prețul: 8.000.000 €
albion-rrahmani

Video Rapid - FCSB 2-0. Giuleștenii au obținut prima victorie din play-off în ultimul meci al sezonului
rapid fcsb
Mesajul categoric transmis de Răzvan Lucescu, după ce a cucerit titlul în Grecia și a scris istorie pentru PAOK
rzv
Ca la teatru! Real Madrid a condus cu 4-1, dar ce s-a întâmplat în 8 minute întrece orice imaginație
profimedia-0874530693
Exclusiv Marius Lăcătuș a surprins pe toată lumea înainte de Dinamo - Csikszereda: ”Sincer îți zic”
marius lacatus2
CSA Steaua, comunicat fără menajamente după decizia instanței în cazul palmaresului! Cum a numit-o pe FCSB
Screenshot 2024-05-17 at 15.56.52
Un bărbat și-a părăsit iubita după o excursie cu cortul: „Nu o voi ierta niciodată pentru ceea ce a făcut”
Florin Talpan, ultimele informații despre procesul cu FCSB de la EUIPO: "Luni trimit documentele"
Surpriză uriașă în lotul României la EURO 2024! Ce atacant le-a luat fața lui Louis Munteanu și Florin Tănase
Regizorul "Mad Max", adevărul despre tensiunile dintre Charlize Theron și Tom Hardy: "Doi actori foarte diferiți"
Lili Sandu, superbă în costum de baie, în vacanță în Abu Dhabi. Cele din două piese o pun în valoare cel mai bine
Sute de soldați și mercenari ruși se revarsă în Libia. Ce urmărește Moscova
Ce buton nu trebuie să atingi niciodată când vorbești la telefon. De ce surpriză neplăcută ai parte?
Doliu în sportul din România! A murit un mare campion, Sorin Pop avea 56 de ani
Fantastic ce a reușit Răzvan Lucescu, care e din nou campion în Grecia. Ultima etapă a fost dramatică
Exclusiv Duckadam a dat cărțile pe față, la 38 de ani după ce Steaua a câștigat CCE: ”Am fost aruncat ca o măsea stricată”

De câte ori purtați o pijama înainte de a o pune în coșul de rufe? Cât de des ar trebui să spălăm hainele cu care dormim
Modul inedit prin care se relaxează un porcușor de Guineea. Adoră ca stăpâna lui să-i cânte la pian