• La Liga, etapa 13: Real Madrid - Malaga (sâmbătă, Digi Sport 2, ora 17:15) şi Valencia - Barcelona (duminică, Digi Sport 2, ora 21:45)
  • Fotbal, Liga 1, etapa a 19-a: Dinamo - CSM Iaşi (sâmbătă, ora 20:45, Digi Sport 1) şi Astra - FCSB (duminică, 20:45, Digi Sport 1)

Al patrulea meci în tricoul lui Gaz Metan Mediaş a fost cu ghinion pentru Bojan Golubovic. Fostul atacant al Stelei s-a accidentat după un duel cu dinamovistul Paul Anton din minutul 4 al partidei din Ştefan cel Mare, câştigată cu 3-1 de Dinamo contra Gazului, şi a terminat cu mari probleme prima repriză.

Atacantul sârb şi-a fisurat o coastă şi a fost înlocuit la pauză de antrenorul Gazului, Cristian Pustai, cu mijlocaşul împrumutat chiar de la Dinamo, Andrei Târcoveanu.

Golubovic a ajuns la spital şi va rata astfel următoarele partide ale medieşenilor.

VIDEO GOLUBOVIC TRANSPORTAT LA SPITAL

"Vârful" în vârstă de 33 de ani nu a înscris niciun gol în cele patru meciuri disputate în tricoul lui Gaz Metan, unde a sosit în această vară, de la CSM Poli Iaşi.