Transferul lui Kylian Mbappe la Real Madrid poate fi anunțat oficial după Barcelona - PSG!
Spain: REAL MADRID CF v MANCHERSTER CITY FC. CHAMPIONS LEAGUE 2023/2024. QUARTER-FINALS 1st LEG MATCH.
”Jucătorul excepțional” remarcat de Pep Guardiola înainte de Manchester City - Real Madrid
Marius Șumudică a rupt tăcerea, după demiterea lui Cristiano Bergodi de la Rapid

• 90+5 | Final repriza 2
    FINAL DE MECI! Real Madrid s-a impus cu 2-1 în faţa Valenciei, graţie unui gol marcat în ultimele 10 minute de Marcelo. Cristiano Ronaldo a marcat un gol şi a ratat un penalty.
  • 90+3 | Schimbări
    Ultima schimbare şi la Real. Lucas Vazquez a intrat în locul lui Modric.
  • 89 | Schimbări
    Ultima schimbare la oaspeţi. Bakkali a intrat în locul lui Orellana.
  • 86 | Goluri
    GOOOOOL, 2-1 Real Madrid! Marcelo i-a readus pe "galactici"în avantaj, după ce a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat-o cu un şut cu piciorul drept.
  • 85 | Schimbări
    Schimbare la oaspeţi. Gaya a intrat în locul lui Lato.
  • 83 | Goluri
    GOOOOOL Valencia, 1-1! Parejo a executat impecabil o lovituă liberă de la 18 metri. Mingea s-a dus direct în vinclu, făcând inutil plonjonul lui Navas.
  • 82 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Modric.
  • 78 | OcaziiReal Madrid

Ocazie Real Madrid! Ronaldo a ratat o nouă şansă de a face "dubla", trimiţând incredibil peste poartă din 2 metri. Au fost şi câteva momente de panică, după ce portughezul şi Lato s-au lovit de bară. Ambii au revenit, însă, şi au continuat jocul.

• 77 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Morata.
  • 72 | Schimbări
    A doua schimbare la gazde. Morata i-a luat locul lui Benzema.
  • 69 | Schimbări
    O primă modificare şi la oaspeţi. Rodrigo a intrat în locul lui Nani.
  • 66 | Schimbări
    Schimbare la Real Madrid. Asensio a intrat în locul lui James Rodriguez.
  • 64 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Mangala, pentru un fault asupra lui Modric.
  • 57 | Ratare Penalty-uri
    Diego Alves se confirmă un specialist al loviturilor de la 11 metri şi a reuşit să apere execuţia lui Cristiano Ronaldo. Este al treilea penalty pe care portarul Valenciei îl apără în faţa portughezului.
  • 56 | Cartonaşe Galbene
    Garay a fost avertizat, pentru proteste, după faza penalty-ului.
  • 55 | Penalty-uriReal Madrid
    Penalty Real Madrid! Gazdele primesc penalty uşor, după un duel între Parejo şi Modric.
  • 55 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real Madrid! Benzema a luat o fază pe cont propriu şi a tras superb la colţul lung, dar mingea a lovit bara.
  • 52 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaş galben primit de Casemiro.
    PAUZĂ! Real Madrid conduce cu 1-0 în faţa Valenciei, graţie golului marcat de Cristiano Ronaldo.
  • 27 | Goluri
    GOOOOOL, 1-0 Real Madrid! Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru gazde, cu o lovitură de cap. Foarte bună centrarea de pe partea dreaptă a lui Carvajal, dar şi demarcarea portughezului.
  • 26 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Real Madrid! James Rodriguez a executat bine o lovitură liberă din colţul careului, dar mingea a ocolit de puţin vinclul porţii lui Diego Alves.
  • 25 | Cartonaşe Galbene
    "Galben" şi pentru Lato, în urma unui fault la Carvajal.
  • 21 | Cartonaşe Galbene
    Parejo a primit cartonaşul galben, după un fault asupra lui James Rodriguez.
  • 17 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Valencia! O nouă şanse uriaşă pentru oaspeţi. Orellana a păcălit ieşirea la offside a apărării madrilene, dar a ratat complet şutul, iar mingea a trecut la mare distanţă de poartă.
  • 1 | OcaziiReal Madrid
    Ocazie Valencia! O neatenţie în apărarea gazdelor i-a permis lui Santi Mina să rămână singur cu Navas. Portarul costarican a blocat primul şut, apoi atacantul "liliecilor" a trimis în bară.
    A început meciul. Lovitura de start a aparţinut gazdelor.
Salvador Gonzalez Marco "Voro"Valencia

Real Madrid - Valencia 2-1. Marcelo a adus victoria pe final. Ronaldo, gol şi penalty ratat

Real Madrid a obţinut o victorie cu emoţii pe teren propriu în faţa Valenciei, scor 2-1. Marcelo a adus toate punctele pentru echipa lui Zinedine Zidane, la capătul unui meci în care Cristiano Ronaldo a marcat un gol, dar a ratat şi un penalty.

Valencia a început în atac pe Santiago Bernabeu şi a ratat o ocazie uriaşă prin Santi Mina, în chiar primul minut.
Totuşi, "galacticii" au intrat în avantaj la pauză. În minutul 27, Cristiano Ronaldo a transformat în gol centrarea perfectă a lui Carvajal.

După pauză, trupa lui Zidane a avut şansa desprinderii. Arbitrul a dictat uşor penalty după un duel între Parejo şi Modric, însă Ronaldo a tras slab de la 11 metri.

"Liliecii" au egalat în minutul 82, când Dani Parejo a executat impecabil o lovitură liberă. Totuşi, Real a obţinut victorie, datorită lui Marcelo, care a înscris cu piciorul drept, după o acţiune personală.

S-a terminat 2-1 pentru campioana Europei, care încă păstrează prima şansă la câştigarea titlului, în condiţiile în care mai are de disputat şi o restanţă.

Anunțul făcut de Dan Șucu, imediat după...