Alves appears for the first time to certify that he has not fled before the Court of Barcelona
Dani Alves a ajuns în fața instanței pentru prima oară de la eliberarea din închisoare
FC Barcelona, Barca v SSC Napoli - UEFA Champions League A flag bearing logo of FC Barcelona is sene prior to the UEFA C
Barcelona, 50.000.000€ pentru următorul transfer! Lovitura pregătită de catalani
Romania v Colombia - International Friendly
Denis Drăguș are preț! Belgienii au anunțat câte milioane de euro vrea Standard Liege

Cartonaşe Roşii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 120+3 |
    Fluier final. Barcelona - Sevilla 2-0. Event pentru catalani!
  • 120+2 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Neymar închide tabela la 2-0, după o pasă genială trimisă de Messi.
  • 120+1 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    A doua eliminare la Sevilla! Carrico a primit cartonaș galben, apoi pe cel roșu, la aceeași fază, după un fault la Messi și apoi pentru proteste energice.
  • 120 | Schimbări
    Schimbare la Barcelona: iese Jordi Alba și intră Sergi Roberto.
  • 118 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Neymar a reluat cu capul o centrare de pe stânga, dar portarul Rico a avut timp să plonjeze și să rețină cu siguranță.
  • 114 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Gameiro, care a protestat după ce arbitrul a acordat un fault la o intervenție a lui asupra lui Alves.
  • 110 | Faze meci
    Momente de întrerupere pe Vicente Calderon. Arbitrul Carlos Del Cerro Grande vine la marginea terenului, acuzând probleme musculare la coapsa dreaptă și solicită îngrijiri.
  • 105 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla: iese Iborra și intră Llorente.
  • 106 |
    Începutul celei de-a doua reprize de prelungiri.
  • 105 |
    Finalul primelor 15 minute din prelungiri.
  • 105 | OcaziiBarcelona
    Încă o șansă mare de gol pentru catalani! Portarul Rico a avut o nouă intervenție salvatoare la un șut trimis de la distanță de Alves, a respins în față și a reușit să scoată și reluarea lui Busquets, care a urmărit foarte bine.
  • 104 | OcaziiBarcelona
    Ocazie mare pentru Barcelona! Pique a reluat cu capul extrem de periculos o centrare trimită de Neymar din lovitura liberă care a rezultat la faza anterioară, dar portarul Rico a reușit să respingă în corner.
  • 104 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Escudero, tot după un fault la Messi.
  • 102 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Konoplyanka, după un fault asupra lui Messi.
  • 100 | Faze meciBarcelona
    Messi a scapat singur de la mijlocul terenului, dar doi jucători ai Sevillei i-au tăiat calea. Decarul Barcelonei a încercat un lob de la mare distanță peste portarul Rico, dar mingea nu a prins spațiul porții.
  • 97 | Goluri
    GOOOOL Barcelona! Jordi Alba deschide scorul pentru catalani, cu un șut cu stângul, din prima, la capătul unei pase lungi trimise de Messi.
  • 92 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Krychowyak, după un nou fault asupra lui Neymar.
  • 91 |
    Fluier de start al primei reprize de prelungiri.
  • 90+6 | Final repriza 2
    Fluier final al primelor 90 de minute. Câștigătoarea Cupei Spaniei se va decide după ce se vor disputa și două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă scorul va fi egal și după aceea, vom avea parte de lovituri de departajare.
  • 90+5 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Iborra, după un fault tare asupra portarului Ter Stegen.
  • 90+3 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Messi a șutat direct pe poartă din lovitura liberă de la marginea careului, dar portarul Rico a respins pe spate, în corner. Mingea nu a fost trimisă puternic și s-ar fi dus chiar sub bară, dar pe centrul porții.
  • 90+2 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare la Sevilla! Banega încasează direct cartonașul roșu, pentru un fault din spate asupra lui Neymar, din postura de ultim apărător.
  • 89 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben și pentru Daniel Alves, tot pentru proteste.
    Încasează și Iniesta un cartonaș galben.
    Cartonaș galben pentru Neymar, pentru proteste după ce a simulat un fault aproape de careul andaluz.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Jordi Alba, după un fault din spate.
  • 84 | Faze meciBarcelona
    Sevilla cere penalty, la o cădere în careu a lui Iborra, de lângă Daniel Alves. Optarul Sevillei a atins și mingea cu mâna, în cădere, dar arbitrul a lăsat jocul să continue.
  • 83 | Faze meciBarcelona
    Eliminare de pe banca Barcelonei. Arbitrul Del Cerro Grande a trimis în tribună o persoană din staff-ul campioanei Spaniei.
  • 79 | Schimbări
    Schimbare la Sevilla: iese Mariano și intră Konoplyanka. După această modificare, Coke trece pe postul de fundaș dreapta.
  • 77 | Faze meciBarcelona
    Șut direct pe poartă trimis de Messi dintr-o lovitură liberă de la peste 25 de metri, dar portarul Rico nu are nicio problemă în a reține mingea trimisă slab de argentinian.
  • 73 | Cartonaşe Galbene
    Cartonaș galben pentru Rami, după un fault cu ambele picioare înainte comis asupra lui Neymar.
  • 73 | Faze meciBarcelona
    Emoții la poarta Barcelonei, acolo unde Ter Stegen a respins cu greu o centrare înaltă de pe stânga, care se duce către vinclul porții sale.
  • 65 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Sevilla! Apărarea Barcelonei a respins o centrare venită din corner, dar mingea a ajuns în cele din urmă la Krychowyak, al cărui șut a fost deviat în corner.
  • 64 | Faze meciBarcelona
    Atacuri dese pentru Sevilla, care se lovesște însă de un Pique impecabil până în acest moment.
  • 57 | Schimbări
    A doua schimbare la Barcelona: iese Suarez - accidentat - și intră Rafinha.
  • 55 | Faze meciBarcelona
    Suarez se prăbușește pe teren, acuzând dureri la coapsa dreaptă. Uruguayanul nu mai poate continua și staff-ul medical cere schimbare.
  • 53 | Faze meci
    Messi și Carrico se ciocnesc cap în cap la un duel aerian pentru o minge centrată de Jordi Alba din prima și ambii rămân pe gazon, solicitând îngrijiri medicale. Ambii pot continua, în cele din urmă. Pe fruntea lui Messi se poate vedea o zonă roșiatică întinsă, dovadă a impactului cu fundașul advers.
  • 50 | OcaziiBarcelona
    Bară pentru Sevilla! Ever Banega a șutat frumos, dar mingea a întâlnit stâlpul drept al porții lui Ter Stegen, după ce a fost atinsă și de Pique.
  • 46 | Faze meciBarcelona
    Șut trimis din afara careului de Banega, dar Pique reușește să devieze mingea în afara terenului.
    Schimbare la Barcelona: iese Rakitic și intră Mathieu.
    Începutul reprizei secunde.
    Pauză pe Vicente Calderon, acolo unde Barcelona și Sevilla se află la egalitate, scor 0-0.
  • 45 | Faze meciBarcelona
    Neymar se descurcă bine în marginea careului și pătrunde în dribling în suprafața de pedeapsă, înainte de a-i pasa scurt lui Messi, al cărui șut e blocat de apărătorii Sevillei.
  • 44 | OcaziiBarcelona
    Șansă de gol și pentru Barcelona! Pique s-a înălțat și a reluat cu capul o centrare dintr-un corner de pe stânga, dar mingea s-a dus peste poartă.
  • 38 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Sevilla! Ever Banega a șutat direct pe poartă din lovitura liberă care a rezultat la faza anterioară, iar portarul Ter Stegen a respins pe spate, în corner.
  • 36 | Cartonaşe Roşii
    Eliminare la Barcelona! Mascherano încasează direct cartonașul roșu, după un fault comis asupra lui Gameiro, în fața propriului careu, din postura de ultim apărător.
  • 30 | OcaziiBarcelona
    Șansă de gol pentru Barcelona! Apărarea Sevillei a respins o centrare a lui Rakitic după un corner executat scurt de pe stânga, iar mingea a ajuns la Daniel Alves, al cărui șut puternic a trecut alături de poartă.
  • 25 | Faze meciBarcelona
    Jocul bun pentru Sevilla, care încurcă serios construcția Barcelonei și reușește, în schim, să ajung foarte rapid în preajma careului catalan.
  • 17 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Sevilla! Vitolo a recuperat mingea după ce Iniesta s-a complicat lângă propriul careu. Mijlocașul ofensiv al Sevillei a pătruns pe dreapta în suprafața de pedeapsă și a scos pentru șutul lui Coke, dar acestuia nu i-a ieșit execuția cu stângul și a trimis greșit. Faza a continuat și Ter Stegen a respins cu greu o centrare a lui Escudero, de pe cealaltă parte.
  • 13 | Faze meci
    Ritm excelent în acest start de meci, cu faze la ambele porți, dar deocamdată fără vreo șansă mare de gol.
  • 8 | OcaziiBarcelona
    Ocazie pentru Barcelona! Iniesta i-a pasat ideal lui Suarez, care a șutat din prima, de la 16 metri, dar cu puțin alături de poarta lui Rico.
  • 5 | Faze meciBarcelona
    Pătrundere frumoasă a lui Gameiro în careul Barcelonei, dar Mascherano este excelent plasat și reușește să degajeze dintr-o poziție foarte periculoasă.
    Fluier de start în finala Cupei Spaniei, dintre FC Barcelona și FC Sevilla. Atmosferă de vis pe stadionul Vicente Calderon, înaintea meciului decisiv din Copa del Rey.
Unai EmerySevilla

Barcelona - Sevilla 2-0 după prelungiri. Al doilea event consecutiv pentru echipa lui Luis Enrique!

Barcelona a câștigat cu 2-0 finala Cupei Spaniei cu Sevilla, după prelungiri, iar clubul catalan și-a trecut trofeul în palmares pentru a 28-a oară în istorie.

Jordi Alba (97) și Neymar (120+2) au semnat golurile unui ultim act extrem de spectaculos pe Vicente Calderon.

Barcelona a tremurat serios. După o primă ocazie a meciului, semnată de Suarez (8), andaluzii au avut antidotul pentru jocul echipei lui Luis Enrique și au amenințat prin Coke (17). A șutat și Daniel Alves pe lângă poarta lui Rico (30), înainte ca Barcelona să rămână în inferioritate numerică, pentru un fault comis de Mascherano în postura de ultim apărător, sancționat direct cu cartonașul roșu (36).

Ter Stegen a scos în corner un șut din lovitură liberă trimis de Banega (38), dar repriza s-a încheiat cu o ocazie a campioanei Spaniei, pentru care Pique a trimis cu capul alături de poartă.

În partea secundă, Sevilla și-a trecut în cont și o bară, la un nou șut al lui Banega, deviat ușor de Pique (50), apoi a venit accidentarea lui Suarez, care a trebuit să fie înlocuit (57). Apărarea Barcelonei a respins atac după atac, iar andaluzii au mai amenințat prin Krychowyak (65). Sevilla a cerut și un penalty, la o cădere a lui Iborra în careu, în urma unei intervenții a lui Daniel Alves (84). În minutele suplimentare, înainte să se intre în reprizele de prelungiri, s-a restabilit egalitatea numerică pe teren, în urma eliminării lui Banega, după un fault la Neymar, tot din postura de ultim apărător (90+2).

Barcelona a dat prima lovitură în al 7-lea minut al primei reprize de prelungiri, prin Jordi Alba, care a finalizat ideal o pasă lungă trimisă de Messi, care nu mai oferise niciodată în carieră un assist într-o finală de Cupa Spaniei. Tot formația blaugrana a rămas în atac, iar Pique a trimis o nouă lovitură de cap alături de poartă (104), înainte ca Rico să aibă o dublă intervenție salvatoare, la șutul de la distanță al lui Daniel Alves și la reluarea din apropiere a lui Busquets.

În a doua repriză suplimentară, Neymar a reluat cu capul o centrare a lui Iniesta, de pe stânga, blocată de goalkeeper-ul câștigătoarei Europa League (118). Carrico a fost al doilea eliminat al Sevillei (120+1), înainte ca Neymar să închidă tabela la 2-0, din pasa genială a aceluiași Messi (120+2).

Aceasta e a 28-a Copa del Rey câștigată de Barcelona (record în Spania, cu 5 mai multe decât Bilbao) și al 7-lea trofeu în cele două sezoane petrecute sub comanda antrenorului Luis Enrique.

Video Ucraina - Islanda 2-1 / Polonia și...

Berlin, Deutschland, 06.03.2024: Bundesinnenministerium: 100-Tage-Countdown-Event zur Fußball-Europameisterschaft 2024:

Horațiu Moldovan i-a transmis un mesaj...

Atletico de Madrid v Real Betis, La Liga EA Sports Football, Civitas Metropolitano Stadium, Madrid, Spain - 3 March 2024

Video Ianis Hagi a marcat contra Columbiei și...

FOTBAL:COLUMBIA-ROMANIA, AMICAL (26.03.2024)

Edi Iordănescu a spus de ce l-a scos pe...

MEDIA: Digi Sport Special, ora 21:30, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Foto "Femeia asta e o legendă". Ce gest a făcut Collins către români, după ce la Miami s-a auzit doar "Hai, Sorana!"

collins

"A fost cel mai bun!" Columbienii au remarcat un singur jucător român, după amicalul de la Madrid

Screenshot 2024-03-26 at 22.07.30

Doar 6 din 17! Notele, după România - Columbia 2-3: un ”Tricolor” a strălucit și a fost omul meciului

profimedia-0859843479

România - Columbia 2-3. "Tricolorii" au evitat rușinea pe final de meci! Rezultat istoric pe Metropolitano