• Tenis: WTA Wuhan (Digi Sport 2, 24 - 30 septembrie)
  • Liga 1: Botoșani-Viitorul (ora 18:00) și Astra-CFR Cluj (ora 20:30) se joacă luni, 25 septembrie, pe Digi Sport 1

ÎN DIRECT la Digi Sport, Levante a revenit cu victorie în La Liga, după 1-0 cu Villarreal.

Gazdele au fost periculoase din start, prin Morales, însă trupa lui Fran Escriba a ripostat prin Carlos Bacca, fostul atacant al Sevillei și al Milanului. Apoi, Rodrigo a provocat emoții la poarta lui Raul Fernandez.

Repriza a doua a debutat cu torpila lui Lerma, care a fost aproape de gol. Levante a jucat în continuare curajos și eforturile au fost rasplătite pe final, atunci când Morales a obținut penalty la intrarea lui Rukavina.

Același Morales a transformat (minutul 88) și a adus trei puncte prețioase pentru Levante.