• La Liga: Alaves-Barcelona (sâmbătă, 19:15, Digi Sport 2) și Real-Valencia (duminică, 23:15, Digi Sport 2). Serie A: Roma-Inter (sâmbătă, 21:45, Digi Sport 2)
  • Liga 1: Craiova-Gaz Metan (vineri, 21:00, Digi Sport 1), Voluntari-Dinamo (sâmbătă, 21:00, Digi Sport 1) și FCSB-Botoșani (duminică, 21:00, Digi Sport 1)

Claudiu Keșeru a reușit primele goluri în această ediție de campionat din Bulgaria.

În partida cu Vereya, scor 3-1, fostul atacant al Stelei a reușit o dublă în doar 5 minute (25 și 30), pentru ca Andonov să stabilească scorul primei reprize, 2-1 pentru Ludogorets.

În repriza secundă, Ludogorets a mai înscris o dată, prin Abel, în minutul 58.

În acest sezon, Keșeru a mai înscris doar în preliminariile Champions League. Atunci, atacantul a reușit tot o dublă, în victoria cu Zalgiris, 4-1, contribuind astfel la calificarea echipei sale în play-off.

Ludogorets a ajuns în play-off-ul Europa League, acolo unde va da peste o formație din Lituania, Suduva.

Ludogorets - Vereya 2:1 de mohamed1021