Screenshot 2024-04-18 at 23.09.58
Dorinel Munteanu, după calificarea Oțelului în finala Cupei României: ”Mă trezesc în fiecare dimineață cu speranța că vor veni”
cisotti
Video Cisotti a citat un fost mare sportiv, după ce Oțelul Galați s-a calificat în finala Cupei României
WhatsApp Image 2024-03-15 at 20.40.20
Ce a făcut Gică Hagi în timpul meciului Manchester City - Real Madrid: ”Nu am mai rezistat!”
Stirile Digi Sport

Video Știm toate echipele calificate în sferturile Cupei! Hermannstadt, marea surpriză

30.11.2017, 15:55

UPDATE 23:30. Știm toate echipele calificate în sferturile Cupei, după ce FCSB a trecut de Timișoara cu 3-0, în ultimul meci din optimi. Marea surpriză este Hermannstadt, singura reprezentată din Liga 2 ajunsă până în sferturi.

Astra Chindia Cupa
  • SuperLiga: Hermannstadt - Botoșani, vineri, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: Farul - CFR Cluj, vineri, 20:30, DGS 1

ECHIPELE CALIFICATE ÎN SFERTURILE CUPEI: FCSB, Dinamo, Astra, FC Botoșani, CSM Poli Iași, Craiova, Gaz Metan și Hermannstadt (Liga 2).

ÎN DIRECT la Digi Sport 1, Astra s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei României, după două goluri marcate în prelungiri.

Deși au jucat pe teren propriu meciul cu divizionara secundă, Chindia Târgoviște, giurgiuvenii au avut doar două ocazii în primele 90 de minute.
Prima a venit după o jumătate de oră și i-a aparținut lui Alexandru Ioniță. La șutul lui Abang din minutul 69, Denis Dumitrașcu a oferit faza meciului și a salvat senzațional de pe linia porții.

Meciul s-a dus în prelungiri, iar Romario Moise a trimis în bară la prima ocazie. Apoi, Silviu Balaure a deschis scorul în minutul 111. Trei minute mai tarziu, Bogdan Chipirliu a închis tabela la 2-0 pentru finalista de anul trecut a Cupei României.

Min. 120: Finalul meciului. Astra se califică în sferturile Cupei, 2-0 cu Chindia.

Min. 115: GOOOL ASTRA! Chipirliu punctează pentru 2-0 după ce profită de devierea nefericită a lui Martac, care își derutează portarul.

Min. 111: GOOOL ASTRA! Balaure înscrie cu o execuție simplă din careu, după un assist oferit de Abang.

Min. 107: OCAZIE ASTRA! Chipirliu trimite periculos cu capul, însă Meilă este atent și reușește să respingă.

Min. 106: Începe repriza secundă a prelungirilor.

Min. 105: Finalul primei reprize de prelungiri.

Min. 100: BARĂ ASTRA! Moise este și el la un pas de a înscrie, dar șutul său lovește bara. Încă o șansă mare a giurgiuvenilor.

Min. 99: Abang reușește să marcheze, dar golul său este anulat pentru ofsaid.

Începe prima repriză a prelungirilor.

Min. 90: Finalul timpului regulamentar. Astra și Chindia sunt la egalitate, 0-0, astfel că partida intră în prelungiri.

Min. 78: OCAZII ASTRA! Ioniță și V. Gheorghe sunt aproape de gol într-un interval de câteva zeci de secunde, însă Meila intervine de fiecare dată excelent.

Min. 70: OCAZIE IMENSĂ ASTRA! Abang e aproape de gol, trimite spre poartă, însă Dumitrașcu salvează cu o intervenție extraordinară, de pe linia porții.

Min. 46: Începe repriza secundă.

Min. 45: Finalul primei reprize.

Min. 31: OCAZIE ASTRA! Ioniță trage bine la colțul lung, dar balonul trece puțin pe lângă poartă.

Min. 1: A început meciul dintre Chindia și Astra.

Echipele de start:

Chindia Târgoviște: Meilă - Martac, Acasandrei, Ciobotariu, Dumitrașcu - Șerban, Honciu, Pencea, Neguț - Bâtfoi, Neicuțescu

Rezerve: Popescu, Grigore, Liviu Mihai, Nisipeanu, Matei, Vătavu, Cherchez

Astra: Iliev - Butean, Polczak, Erico da Silva, Radunovic - Moise, Seto, Biceanu - Ioniță II, Le Tallec, Nyuiadzi

Rezerve: Lazar, Belu, Abang, Chipirliu, Balaure, Dandea, Gheorghe Valentin

CUPA ROMÂNIEI, programul optimilor de finală

(toate partidele vor fi transmise ÎN DIRECT pe Digi Sport 1):

PROGRAMUL DE AZIJoi, 30 noiembrie 2017

Hermannstadt - Juventus București 2-0

Chindia Târgoviște - Astra 0-2 (după prelungiri)

ACS Poli Timișoara - FCSB, ora 21:30.

PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

LIVE VIDEO&SCORE

Min. 90+3 - FINAL! HERMANNSTADT - Juventus 2-0! Sibienii, antrenați de Alexandru Pelici, s-au calificat în ”sferturile” Cupei României.

Min. 78 - ULTIMA SCHIMBARE HERMANNSTADT! A ieșit Dîlbea, a intrat BOBOC.

Min. 74 - ULTIMA SCHIMBARE JUVENTUS! A ieșit Bărbulescu, a intrat BĂJENARU

Min. 73 - CG MĂZĂRACHE pentru un fault asupra lui Rusu

Min. 73 - OCAZIE ULUITOARE JUVENTUS! Minge scoasă de pe linia porții. Lobul lui Măzărache a fost deviat în ultima clipă de Cătălin Pîrvulescu, care a evitat astfel un gol ca și făcut.

Min. 67 - GOOOOOL HERMANNSTADT: 2-0, TĂTAR! Mijlocașul a șutat superb, de la marginea careului de 16 metri, în stânga lui Stoian, după o pasă în spate a lui Rusu.

Min. 64 - A DOUA SCHIMBARE HERMANNSTADT! A ieșit Cârstean, a intrat NEACȘA

Min. 60 - A DOUA SCHIMBARE JUVENTUS! A ieșit Morariu, a intrat MĂZĂRACHE

Min. 59 - GOOOOOL HERMANNSTADT: 1-0, MORARIU-AUTOGOL! Fundașul central al bucureștenilor a plonjat, ca un veritabil atacant, și a lovit perfect balonul cu capul, după o centrare de pe dreapta.

Min. 56 - PRIMA SCHIMBARE HERMANNSTADT! A ieșit Sabin Lupu, a intrat Herghelegiu

Min. 15 - CG SABIN LUPU

Min. 1 - A început partida. Lovitura de start le-a aparținut celor de la Juventus.

AFC Hermannstadt: Moldovan - Tătar, Pîrvulescu, Stoica, M. Stancu - Dîlbea, Necşulescu - S. Lupu, Rusu, Popa - Cîrstean

Juventus Bucureşti: Stoian - Dima, Morariu, Wallace, Ştefan - Mihăescu, Bărbulescu - Zaharia, Sesar, Dzalamidze - Ţîră

CS U Craiova, CSM Poli Iași, FC Botoșani, Gaz Metan Mediaș și Dinamo și-au asigurat deja prezența în ”sferturile” Cupei României.

Miercuri, 29 noiembrie 2017

Universitatea Cluj - Dinamo 1-1 (1-3 d.l.d.) (VIDEO&DETALII

CS Mioveni - Gaz Metan 0-1 (Romeo '12)

VIDEO cu eliminarea lui De Vriese

VIDEO cu golul lui Romeo

Marți, 28 noiembrie 2017

FC Botoșani - FC Viitorul 3-2 (Chitoșcă '50, M.Roman '74, Plămadă '81 / Gavra '64, Drăguș 78) (DETALII AICI)

VIDEO cu golul lui Plămadă

VIDEO cu golul lui Drăguș

VIDEO cu golul lui Roman

VIDEO cu golul lui Gavra

VIDEO cu golul lui Chitoșcă

CS Afumați - CS U Craiova 2-3 (VIDEO ȘI DETALII AICI)

Unirea Slobozia - CSM Poli Iași 0-2 (Pedro Mendes '11, Ştefănescu '66)

VIDEO cu golul lui Mendes:

VIDEO cu golul lui Ștefănescu:

Etichete: optimi cupa romaniei , optimi cupa , optimi de finala cupa romaniei , cupa romaniei optimi de finala , cupa romaniei live , cupa romaniei in direct , cupa romaniei live video

Un cuplu care a cumpărat un conac vechi de 400 de ani a descoperit sub podeaua din bucătărie o comoară

În timp ce-și renovau bucătăria din casa lor veche, doi soți din Dorset, Anglia, au descoperit o...

UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium - 17 Apr 2024
Pep Guardiola a descris într-un singur cuvânt jocul lui Manchester City cu Real Madrid

A murit la doar 17 ani: ”Boala a răpus-o în 24 de ore”. Două zile de doliu
Screenshot 2024-04-18 at 16.51.31-modified
Manchester City - Real Madrid 1-1 (3-4 d.l.d.). ”Galacticii”, în semifinalele UEFA Champions League!
UEFA Champions League - Manchester City v Real Madrid - Etihad Stadium
Nu mai suporta și a vrut să plece gratis de la Real Madrid! Acum a devenit erou, iar soția sa a transmis doar ȘASE cuvinte
lunin
Recunoști personajul? Acum nouă ani era un copil și sărbătorea titlul cu Gigi Becali la Iași, acum e titular la FCSB
WhatsApp Image 2024-04-18 at 15.44.47

Discursul lui Răzvan Lucescu, după ce PAOK a fost eliminată din sferturile Confernce League: ”Un moment incredibil”
240411 Club Brugge vs PAOK Head Coach Razvan Lucescu of PAOK pictured during the Uefa Conference League Quarter final ro
Șut are șansa de a deveni campion cu FCSB, dar când era mic ținea cu altă echipă. ”Recunosc”
Mesajul lui Jurgen Klopp, la ultimul meci european ca antrenor al lui Liverpool: ”Este o nebunie!”
Atalanta BC v Liverpool FC - UEFA Europa League Jurgen Klopp, head coach of Liverpool FC, gestures towards fans of Atala
Dan Nistor, ”distrus” după ce U Cluj a ratat finala Cupei României: ”E foarte mare suferinţa. E dureros”
FC Universitatea U Cluj v Chindia Targoviste - Romania Liga 1, Cluj-Napoca - 13 May 2023
Corvinul și Oțelul au dat lovitura, după ce s-au calificat în finala Cupei României
cupa romaniei trofeu logo
Reese Witherspoon, în șort de sport, necoafată și nemachiată, într-o zi oarecare. Bucuroasă ca un copil după o întâlnire specială
LPF explică de ce FCSB nu are voie să petreacă după derby-ul cu Rapid: „Ar fi lipsă de respect"
Ovidiu Burcă a analizat în detaliu plecarea lui Florinel Coman de la FCSB! Ce pierde și ce câștigă Gigi Becali după ce îl vinde
Zendaya, adevărul despre scenele intime din filmul „Challengers”: „Trebuia să ne simțim bine unul cu celălalt”
Shania Twain, „tot mai puțin inhibată” pe măsură ce trec anii. Artista și-a etalat picioarele lungi, într-un body, pe tocuri
Șotronul lui Șucu: culisele unei situații explozive pe care trebuie să o gestioneze la Rapid
Cum se făceau micii acum peste 100 de ani? Rețeta din 1920, de la „Caru' cu Bere"
Singurul județ cu două autostrăzi și un aeroport din România. Salvat de infrastructură și investiții masive
"Este ireal!" Partidă memorabilă la Stuttgart: jucătoarea care a salvat cinci mingi de meci
”Eu n-am mai văzut”. Alex Chipciu a fost lăsat fără cuvinte de ce s-a întâmplat după Oțelul - ”U” Cluj 2-1