Video Oțelul - ”U” Cluj 2-1. Gălățenii au dat lovitura în minutul 90 și vor juca finala Cupei României cu Corvinul
bucurie 1
Video Corvinul a produs surpriza! De când nu mai jucase o echipă de Liga 2 în finala Cupei României
FOTBAL:FARUL CONSTANTA-CFR CLUJ, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (19.04.2024)
Video Manea a spus totul despre haosul de la CFR Cluj: ”E nevoie de un antrenor ca lumea. Să fie seriozitate”
LIVE Stirile Digi Sport

CS U Craiova - FC Voluntari 0-1. Un gol din penalty îi aduce pe ilfoveni la un pas de finala Cupei

27.04.2017, 19:47

FC Voluntari este aproape de prima finală a Cupei României din istoria sa, după 1-0 la Drobeta Turnu Severin cu CS U Craiova. Laurenţiu Marinescu a adus victoria pentru echipa pregătită de Claudiu Niculescu, cu un gol marcat din penalty, în minutul 89.

BUC VOL 1
  • SuperLiga: FCU Craiova - Dinamo, sâmbătă, 17:30, DGS 1

• SuperLiga: FCSB - Rapid, sâmbătă, 20:30, DGS 1

Greşeala din minutul 5 a lui Spahija era să-i coste pe oaspeţi, dar Măzărache n-a reuşit să deschidă scorul. Ilfovenii au răspuns prin Marinescu. Mijlocaşul de 32 de ani a trimis periculos din corner, însă fostul portar al lui FC Voluntari, Calancea, nu a putut fi păcălit.

A fost 0 la 0 la pauză, iar jocul echilibrat a continuat şi în repriza a doua. Pe final, Popadiuc putea da lovitura pentru oaspeţi, dar Calancea a avut un reflex excelent.

În minutul 88, Deac a pătruns în viteză în careu şi a fost faultat de Bancu, iar Marinescu a transformat cu siguranţă.

Voduţ putea dubla avantajul în prelungiri, dar nu a reuşit, iar CS U Craiova - FC Voluntari s-a încheiat 0-1.

Returul de pe terenul lui FC Voluntari va avea loc pe 17 mai, ÎN DIRECT la Digi Sport.

LIVE TEXT

Min. 90+3 - FINAL DE MECI! FC Voluntari a câştigat cu 1-0 la Severin, în turul semifinalei de Cupa României cu CS U Craiova, şi are prima şansă la calificarea în ultimul act

Min. 89 - GOOOOOL, 1-0 Voluntari! Lucian Marinescu a transformat fără probleme lovitura de pedeapsă şi a deschi scorul.

Min. 88 -      Penalty Voluntari! Bancu l-a faultat în careu pe Deac şi a primit şi cartonaşul galben.

Min. 83 -      La scrut timp după ce a intrat pe teren, Deac a primit cartonaşul galben, pentru o intervenţie la marginea careului. Lovitură liberă periculoasă pentru olteni.

Min. 82 - Ultima schimbare la ilfoveni. Popadiuc a fost înlocuit de Deac.

Min. 80 - Ocazie FC Voluntari! Popadiuc a luat o acţiune pe cont propriu şi a finalizat cu un şut frumos, cu piciorul stâng. Calancea a avut, însă, un reflex foarte bun şi a respins mingea care se îndrepta spre vinclu.

Min. 76 - Ultima schimbare la gazde. Birzan a intrat în locul lui Gustavo.

Min. 71 -      Creşte numărul cartonaşelor galbene. Acsinte a fost şi el avertizat.

Min. 69 -      Abia intrat pe teren, Voduţ a primit cartonaşul galben.

Min. 67 - O nouă modificare la FC Voluntari. Voduţ a intrat în locul lui Bălan.

Min. 63 - Schimbare la oaspeţi. Cernat, accidentat, i-a lăsat locul lui Tăbăcariu.

Min. 62 -      Cartonaş galben primit de Jazvic.

Min. 46 - Două schimbări făcute de Mulţescu la pauză. Dumitraş şi Fajic au intrat pe teren, iar Kelic şi Măzărache au rămas la vestiare.

Min. 46 - A început repriza a doua.

Min. 45+1 - PAUZĂ! CS U Craiova şi FC Voluntari sunt la egalitate, scor 0-0, după o primă repriză care a stat sub semnul echilibrului

Min. 41 - Ocazie FC Voluntari! Marinescu a executat periculos o lovitură de colţ, direct pe poartă, dar Calancea nu a fost surprins şi a respins mingea care se îndrepta spre plasă. La aceeaşi fază, Dimitrova s-a lovit de bară şi a rămas câteva secunde întins pe gazon. Din fericire, nu a fost vorba despre ceva grav, iar bulgarul a putut continua jocul.

#Prima jumătate de oră a partidei de la Severin a stat sub semnul echilibrului, chiar dacă oltenii au avut în început mai bun, în care au încercat să-şi împingă adversarii cât mai aproape de propriul careu. Ocaziile importante lipsesc deocamdată

Min. 5 - Ocazie CS U! Gazdele au prima şansă de gol a meciului. Spahija a întors greşit o minge către Balauru, dar Măzărache nu a putut trimite suficient de puternic pentru ca mingea să intre în poartă. Acelaşi Spahija şi-a reparat  eroarea şi a respins.

Min. 1 - A început meciul. Lovitura de start a aparţinut ilfovenilor

ECHIPELE DE START

CS U Craiova: Calancea - Dimitrov, Barthe, Kelic, Briceag - Bancu, Screciu, Gustavo - Andrei Ivan, Jazvic - Măzărache

Rezerve: Mingote - Dumitraş, Birzan, Robert Petre, Alin Manea, A. Popescu, Fajic

Antrenor: G. Mulţescu

FC Voluntari: Balauru - V. Maftei, Cazan, Spahija, Acsinte - Marinescu, C. Lazăr - Căpăţână, Cernat, Popadiuc - A. Bălan

Rezerve: Bornescu - Balaur, Filipov, Tăbăcariu, G. Deac, Ivanovici, Voduţ

Antrenor: C. Niculescu

VEZI AICI PROGRAMUL COMPLET AL CANALELOR DIGI SPORT

Etichete: dinamo , cupa romaniei , mateiu , baluta , csu craiova , csu craiova dinamo , ivan

Cazul ciudat al miliardarului german care și-ar fi înscenat moartea ca să fie împreună cu amanta rusoaică la Moscova

Un miliardar german care a fost declarat oficial mort în 2021, la trei ani după ce a dispărut în...

Tennis - ATP/WTA World Tour 2017 Mutua Madrid Open 2017 Day Seven La Caja Magica, Madrid, Spain - 12 May 2017
Ilie Năstase a văzut "bijuteria" de 2,8 milioane € a lui Ion Țiriac și a făcut gluma zilei

Ion Țiriac (84 de ani) a prezentat oficial, în cadrul unui eveniment, maşina Mercedes AMG One, care...

ACORD! Zinedine Zidane a bătut palma cu un club uriaș. Mai lipsește doar semnătura
EXCLUSIVE: Zinédine Zidane With His Wife Veronique Shopping At A Home Furnishings Boutique In Milan - 17 Apr 2024
"Am intrat în biroul lui Ancelotti și a început să plângă!" Transferul care i-a "rupt" sufletul italianului
profimedia-0861141500
Florin Prunea a văzut imaginile cu Ștefan Târnovanu și a reacționat: ”Să vezi ce-i rup eu urechile”
"Bijuteria" de 44 de milioane € de la Cluj-Napoca, transformată în mall. FOTO Noul proiect spectaculos
Screenshot 2024-04-19 091333

Jucătorul lui Dinamo e încrezător înainte de FCU Craiova - Dinamo: ”Stăm bine fizic! Mergem să câștigăm!”
FOTBAL: POLI IASI - DINAMO BUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET (01.03.2024)
Exclusiv ”A semnat din mașină”. Toate condițiile puse de Dan Petrescu au fost acceptate pe loc
Dan Petrescu / Foto: Sport Pictures
Ion Țiriac s-a 'dezlănțuit', după ce a fost contestat: ”Jucătorii români nu au valoare pentru nimic”
Exclusiv Care este starea lui Luca Mihai, la cinci zile de la accidentare. ”Șocant. Nu exagerez cu nimic”
FOTBAL: DINAMO BUCURESTI - POLI IASI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (14.04.2024)
Dorinel Munteanu s-a comparat cu Xabi Alonso, după calificarea în finala Cupei României
dorinel-alonso
Game, set și meci. Zendaya, fabuloasă în ținute inspirate de tenis și noul ei film, la premiere în jurul lumii
Telefonul lui Gigi Becali i-a stabilit viitorul lui Vlad Chiricheș. Ce implicare a avut Mihai Stoica
Adrian Mititelu îi dă un răspuns lui Ionel Ganea care îl va înfuria teribil! Ironia patronului despre fiul „Ganezului”
Nora miliardară a Victoriei Beckham, criticată după debutul regizoral. Filmul în care joacă și rolul principal, considerat "un proiect făcut din vanitate"
Bebe Rexha, nemachiată și desculță, în colanți mulați și bustieră, la ora de sport. E mai sigură pe ea ca oricând
Siturile nucleare ale Iranului: Unde ar putea lansa Israelul un atac în caz de război
El e singurul fotbalist român care a jucat în toate cele 5 ligi de top din Europa. Cine l-a promovat
"Salvaţi-ne, vă rugăm!". Cum a scăpat-o Ion Iliescu pe Steaua de la faliment
Scene penibile la semimaratonul de la Beijing: alergătorii africani au încetinit pentru ca un chinez să treacă primul linia de sosire VIDEO
Zeljko Kopic, detalii despre Josue Homawoo, fundașul care l-a băgat în spital pe Luca Mihai

Adevărul despre plicurile de ceai pe care le folosește toată lumea. Ce au descoperit în ele oamenii de știință
Cum arată cu adevărat o furnică. Fotografia care a cucerit internetul: „E incredibil! Pare un monstru”